Kiplora do vitríny

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Kiplora do vitríny

Příspěvekod wearts » čtv 30 pro, 2010 11:41 am

Zdravím všechny příznivce úzkého rozchodu!
Jsem zarytý příznivce rochodu 600mm a proto toužím mít doma i symbol (nejen) tohoto rozchodu. Rozhodl jsem se tedy pro koupi nějaké kiplory za přijatelnou cenu v co největším měřítku. Bohužel s výrobci vozidel v této oblasti nemám vůbec zkušenosti a proto se obracím na Vás. Můžete mi nějak poradit?
PS - Lept bych také zvládl :P

Díky,
Wearts
wearts.hys.cz - Úzký rozchod ve hře Trainz!
wearts
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29 pro, 2010 10:22 pm

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod Rtep » čtv 30 pro, 2010 11:54 am

Výrobců kiplor není mnoho v Oe 1/45 je to Bachmann tři kusy v sadě cena cca 50 :o jurošů, pak jsou lepty v myslím IIf cena je kolem také 50 :roll: :roll: jurošů za kus. Koukni na :P http://www.buntbahn.de nebo kipplore.de je tu mnoho stavitelů kteří staví kiplory z papíru. Mají to :o řezané laserem a je tu i dostatek stavebích podkladů. takže jestli vládnete :D computerem a nějakým grafickým programem nakreslit kiploru je otázka večera a pak jenom vyřezat a slepit. Cena bude desetinou toho co zaplatíte za stavebnici. Jinak kiploram zdar. :D :D
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod Mašinka » čtv 30 pro, 2010 4:46 pm

Zkuste
http://www.carocar.com/html/home.html
kde je možné najít lorky pod značkou PANIER v HOe a HOf, nebo jako ECORE v 0f, nevím jistě zda ještě vede COMPLEXX v If a měl by tam být MAMMUT ve velikost IIf.
Některé jsou jako hotovky (COMPLEXX) ostatní i jako stavebnice.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod wearts » úte 04 led, 2011 7:01 pm

Díky za tipy, ale přecijenom je to všechno trošku drahé. Přemýšlel jsem taky nad stavbou kiplory z vlastní stavebnice za pomoci měděného plechu, pájky a kamaráda soustružníka. :lol: Bohužel by to muselo být v hoodně velkém měřítku a stejně by tam nebyly všechny detaily :oops: Proto bych radši zvolil cestu leptu. Můžete mi dát prosím odkaz do nějakého internetového obchodu, popř. na modeláře?
W.
wearts.hys.cz - Úzký rozchod ve hře Trainz!
wearts
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29 pro, 2010 10:22 pm

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod Vladimír_B » úte 04 led, 2011 9:29 pm

wearts píše:a stejně by tam nebyly všechny detaily :oops:
...bez obav. Kiplora žádné detaily nemá. :D Krom spřahovacích řetězů. Rám je v podstatě jen hromada posvařovaných a naohýbaných úček... :D 8) :wink: To se toho nechce bát.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod JanoH0e » úte 04 led, 2011 10:11 pm

Lept - neviem aké merítko chceš použiť, ale treba počítať s tým, že planžeta - max. plocha by nemala byť väčšia ako A 4. Kiploru - rám je najlepšie postaviť z profilov, korbu - hlavne čela z leptu. Ostatné detaily podľa potreby, pozri napr. Mašinkovú úzku v 0. Mne sa osvedčila spolupráca s p. Sobotkom - http://www.etchworks.cz/, ale musíš vedieť čo chceš a ako.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod Rtep » stř 05 led, 2011 11:53 am

Myslím si, že nevíš co chceš. Kvalitní kiplora se dá postavit i bez soustružníka a i bez plechu. Koukni na následující obrázky. Kiplory jsou stavěny z papíru a kartonu mají kovová kolečka a doplńky z drátu .Materiál se dá koupit u pana Litomyského. pouze spřáhla by se musela objednat u kolegů v Německu.

Obrázek
Obrázek
Velikost je IIf. A jsou i větší.
Nebo stav z plastu to jde také.
Obrázek

Na tuto stavebnici kiplor si ale připrav min 100 jurošů včetně poštovného mohu ti ji sehnat.
Obrázek
Obrázky jsem si půjčil z našeho diskuzního fora.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod Mašinka » stř 05 led, 2011 12:08 pm

S kamarádem soustružníkem a trochou fortele se dá postavit cokoliv!Ložiskové domky ve větším měřítku jsou stejné jako u skutečných lorek.To jest, kus U profilu, ve kterém je vyvrtaný otvor zkrz obě stojiny, v něm je zalisovaná trubka tvořící tělo ložiska a v níž běhají válečky, víko domku s otvorem na nalévání oleje a uzavřené šroubem, zadní část, ve které je ve skutečnosti prachovka z plsti a krycí podložka, je v modelu zbytečná.Přes víčko třmen z kulatiny, který jej drží na místě.Ve dně profilu dva otvory pro šrouby, které drží ložisko na rámu.To platí pro ložiska od firmy Orenstein u. Koppel, prakticky stejná, pouze litá z oceli, jsou i od jiných firem.Stačí katalog polních drah, tam je inspirace až běda.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod Rtep » stř 05 led, 2011 12:39 pm

Ahojky Mašinko všechno dobré v Novém roce. Co máš nového my zaměstnaní to teď vůbec nestíháme natož něco stavět a to je Winterzeit Bastelzeit.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Kiplora do vitríny

Příspěvekod Mašinka » stř 05 led, 2011 1:54 pm

Ahoj!
Díky za přání.Se stavěním to není žádná sláva,povolali mne do práce, tak makám.Pro důchodce každá tisícovka dobrá!Jinak čekám, až mi frézař dodělá stěny na tovární budovy abych pokračoval na kolejišti,mimo to chystám stavbu akumulační lokomotivy na normálněrozchodnou vlečku.Postupně ukážu co bude nového.Tobě, i ostatním na foru přeji hodně zdraví a nových modelů v roce 2011.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm


Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků