Kolejiště 0f.

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » sob 30 říj, 2010 6:12 am

Ne.
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » sob 30 říj, 2010 6:28 pm

Tak co, hoši? Poslouchali jste manželky, nezlobili ? Takže může následovat pohádka "O hrubé stavbě". Na úvod bude krátká "Jak jsem stavěl sloupy".
Před začátkem hrubé stavby jsem stavěl sloupy vrchního vedení, tak , aby podorovnání podkladu krajiny nebyly vidět plastové objímky, ve kterých jsou zapuštěné a jimiž jsou přišroubované k základní desce. Pak přišlo nařadu vyplnění prostoru který bude pokryt posypem.Sbíral jsem k tomu účelu polystyrenové podložky, na kterých bývá ve folii uložena uzenina a sýry.Ty je ovšem potřeba umýt saponátem tak, aby bylo možné Herkulesem je lepit na podklad.Na to pak přišel konečný povrch z "Tmelu na stěny hotového" značky Genius.Ten byl doplněn místními úpravami akrylátovým tmelem. Podle toho, co má znázorňovat je tmel barven, takže může být betonem, hlínou, štěrkovou cestičkou a podobně.Z dřevěných lišt je vyroben základ pro budovu skladiště, natažen omítkou/tmelem, a dopracován do podoby betonu.Otvor mezi kolejemi je určen pro usazení kanálového víka.Základy ostatních budov zůstávají nepolepeny tak, aby podlahy a základy měly dost místa na výšku.Ale o tom bude pohádka "Jak mistr ke kanceláři přišel".Takže jako obvykle, hezky hačat, nepolít se kakaem, ani nedýchat a koukat! Prvně zbytek obrázků vrchního vedení, pak hrubá stavba.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak, už zase můžete dýchat a těšit se na zítřek! Ovšem pokud se nebudete zítra šťourat v jídle u nedělního oběda , olizovat nůž, nebo se večer nezlejete jak carští oficíři!
Zdraví dědeček Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » ned 31 říj, 2010 6:26 pm

Milé děti!
Dnes to bude slíbená pohádka o tom "Jak mistr dráhy ke kanceláři přišel".Trošku jsem zpřeházel pořadí, první budova byl sklad, pak vrátnice a teprv potom mistrovna.
Ale její stavba je víceméně nejlépe zdokumentována, tak jsem ji zařadil jako první.Měl jsem doma různě velké kousky hmoty FOREX v deskách.Je to polystyren, lehce zpěněný a po obou stranách hladký.Z něj jsem vyřezal stěny, z dýhy nařezal proužky, z nichž je hrázdění.Rohové lišty jsou o 1 mm silnější nežli desky, takže po polepení hrázděním je vše v jedné rovině.Cihlová zeď je papír s natištěným zdivem (velmi plastickým), který jsem řezal , POZOR-NESTŘÍHAL! a lepil na místo.Komín je z lišty, která byla společně se zadní stěnou omítnuta tmelem a dozděn modelovými cihličkami! Oplechování je vyrobeno z Alu-plechu, nastříhaného z kalíšků na svíčky.Základem je taktéž Forexová deska, která je velká tak, aby na ni mohl být dolepen ještě přístavek na uhlí.Jeho plechová střecha je z vlnitého plechu od "Modelové železnice" z Valašského Meziříčí.Konstrukce je z hranolků 1x1 mm, střecha kanceláře potažená papírem z kapesníčků, natřená temperou obarveným Latexem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Doufám, že mi napíšete, zda se Vám pohádka líbila a zda chcete další.Nerad bych opruzoval, pokud by nebyly pohádky pro Vás zajímavé.
Tak, hupky do postýlek, abyste mohli být brzo doma, a nemuseli se trapně vymlouvat! :oops:
Zdraví dědeček Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod vojtas » ned 31 říj, 2010 6:39 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!!!!!!!!MY CHCEME POHÁDKY!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » ned 31 říj, 2010 6:43 pm

Tak zítra nashledanou!
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » pon 01 lis, 2010 6:16 pm

Protože Vojtas včera tak pěkně prosil, je dnešní pohádka pro něj! Vy ostatní si otevřte pivo a koukejte na něco jiného! Tak Vojtasi, ty se pěkně koukej!
"Pohádka o vrátnici a bráně".
Když jsem plánoval kolejiště, podařilo se mi při řezání plotu se pěkně "utnout".Nějak jsem sice dvakrát měřil, a jednou řezal, ale blbě!Jestli jezinky nebo nějaká čarodějnice či co.Takže když jsem dořezal, tak jsem omdlel.Na vrátnici mi zbylo sakramentsky málo místa.Ale vrozená lenost mi řekla, že je jepší něco vymyslet, jak znova řezat! A tak vznikla vrátnice malá, ale moje! Konstrukce z profilů a destiček Evergreen, střecha zaplechovaná tiskařským kovolistem (Alu folie tvrdá, v různých tloušťkách), polepeno stejným materiálem jako mistrovna.Kamna od firmy Minimali Products, stůl a židle vlastní výroby.Zadní stěnu tvoří plot, takže byl dobrý přístup při vkládání vnitřního zařízení.Bude ještě doplněno lampou, telefonem a kastrůlkem na kamnech. Když jsem uvažoval o bráně, na internetu jsem u firmy ZAPF na ploty řezané laserem z kartonu.Cena? 1.50 Euro! :D :D :D Objednat, počkat, došlo, paráda! Důkladně jsem bránu i branku natřel polystyrenem rozpuštěným v toluenu. Tím se zpevnila a dalo se na ni lepit a) zámek s klikou b) dorazová lišta z mosazného profilu c) držáky pantů. Po nastříkání trochu patiny, a je to!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Tak, a za to že jsi Vojtasi nezlobil, bude zítra pohádka o skladišti.
Dobrou noc!
Děda Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod JanoH0e » pon 01 lis, 2010 9:41 pm

všetci sme boli dobrý .... :D
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod vojtas » úte 02 lis, 2010 1:54 pm

Už se těším :lol:
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » úte 02 lis, 2010 6:08 pm

Tak už je tady zase večer a s ním dědeček Mašinka, s další pohádkou.Ta dnešní se jmenuje "Jak rampa ke skladišti přišla.
Tak ani nedutejte, kdo bude dutat, ten uvidí prd.Když byla hrubá tsvba hotová, přišla řada na rampu a skladiště.Původně, jak jste viděli na maketě, mělo skladiště sahat až k zadní hraně kolejiště, jelikož by však obsluha točny v nízké budově působila potíže, je zkráceno a navazuje na hlavní budovu.Jako vzor mi posloužil výkres na Schnellenkamp-0-Foru, který poslal můj přítel Uwe.Z něl jse vyrobil šablonu a použil ji při vyměřování.Je s tím sice práce navíc, ale vyvaruji se nepřesností, jako při kreslení ve zmenšeném měřítku a následném přepočítávání.Sklad jako takový je opět z Forexu, střecha z polystyrenové desky (výstražná tabulka), konstrukce střechy dřevěná.Dveře a okna jsou od firmy ADDIE, upravené, zasklené s klikami z mosazného drátu.Rampa, na níž skladiště stojí je z lišt, vyfrézované drážky slouží k uložení nosných trámů.Vše je myslím dostatečně vidět z fotek. Prkna jsou z bukové dýhy, různě namořená a patinovaná.Prostor pod rampou je zatravněn tak, jako ve skutečnosti.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Dnešní pohádka byla dlouhá, tak u ní neusněte a nespadněte z nočníčku! Na zítřek už toho moc nezbývá,tak uvidíme!
Dobrou noc přeje dědeček
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Vladimír_B » úte 02 lis, 2010 7:18 pm

Prosím, prosím my CHCEMÉÉÉ pokračování. Děkuji
P.S.1: byl jsem hodný, rodiče a parťáka poslouchám a oběd jsem snědl celý (resp. to do mě padá jak Němci do krytu) :D
P.S.2: moc pěkná a preciziní stavba! Jen zírám :shock: Jen tak dál. 8)
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » úte 02 lis, 2010 8:34 pm

Milý Vladimíre!
1) Pěkně chválíš! :) :) :)
2) Opravil jsi chybu v textu.
3) Byl jsem v minulém století v Plzni na vojně.
4) Jsme jmenovci.
Takže zítřejší pohádka je pro Tebe!
Děda Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Ferda » úte 02 lis, 2010 9:53 pm

Prosím, prosím, mohl bych zítra taky náhlídnout?

Po tom nerváku s Milanovou brožurou je tohle úžasný balzám na duši!
Na druhé straně mám lehký mindrák, zda někdy dosáhnu alespoň poloviční kvality zpracování.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » stř 03 lis, 2010 6:59 am

Samozřejmě, Ferdo! Taky jsi pěkně zaškrábal, tak koukej s Vladimírem!
Mašinka :D
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod vojtas » stř 03 lis, 2010 2:18 pm

Můžu taky :?: :?:
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » stř 03 lis, 2010 2:45 pm

Ano. :!:
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků