Kolejiště 0f.

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » stř 03 lis, 2010 6:52 pm

Ahoj děti!
Dnes bude pohádka krátká, bud jen " O klenbách nad okny". Když jsem stavěl sklad, zjistil jsem, že nad okny a dveřmi by se dobře vyjímala cihlová klenba. Takže jsem z Textitu vyfrézoval šablonu se dvěma oblouky k lepení kleneb, menší na dveře a okna, větší na vrata.Podklad klenby tvoří tenký polystyren, na který jsou montážním lepidlem lepeny jednotlivé cihličky, poté je celá klenba nalepena na stěnu.Ostatně to je vidět z fotografií
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zítra bude pro všechny hodné děti pohádka "O skladové koleji".Všichni se určitě těšíte, tak dobrou noc a nashledanou zítra!
Dědeček Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Vladimír » stř 03 lis, 2010 6:55 pm

Dost dobrý, palec nahoru :!:
HO, DCC
Vladimír
 
Příspěvky: 129
Registrován: pon 04 úno, 2008 6:47 pm
Bydliště: Kladno

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod vojtas » stř 03 lis, 2010 7:01 pm

Už se těším :wink:
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Ferda » stř 03 lis, 2010 8:35 pm

Moc krásné!

Jenom mě tak napadlo, jak dlouho asi trvala patinace tvého pracovního stolu :D :D :D
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » čtv 04 lis, 2010 6:32 pm

Milé děti!
Myslím, že dnes nastal den, kdy pohádkou "O skladové koleji" skončí celé vyprávění.Tedy alespoň na čas, poněvadž práce na hlavní budově asi budou trvat déle, takže
pokračování uvidíte teprv po jejím dokončení.Mezitím bude pokračovat zasypávání prostorů mezi kolejemi a celkové dokončení "krajiny :?: ", tedy dvora.Možná se tam objeví stojan na bycikly a další detaily. O nich bych chtěl také průběžně referovat.
Takže hezky poslouchejte.Poněvadž továrna by měla být napojena na železnici, rozhodl jsem se, aniž bych věděl že bude jednou skutečně pojížděna, vybudovat kus normálněrozchodné koleje.K dispozici jsem měl pražcová pole neznámého původu, do kterých jsem vložil kolejové pruty o výšce 2,5 mm, ačkoliv normální výška pro nulku je od 3,15 mm.Prospělo to celkovému vzhledu, kolej působí po patinování a zaštěrkování subtilním dojmem, velmi realisticky.Když jsem se rozhodl integrovat továrnu do plánovaného většího kolejiště a pojíždět ji skutečně, stačilo poněkud upravit délku šroubů u vnitřních upevňovadel, a kolej je plně sjízdná.Ovšem také proto, že používám velmi nízké (1mm) nákolky.Ukončení koleje je vyrobeno podle drážních předpisů z kolejových profilů, drátěných třmenů a leptaných matek.Jeho zhotovení jsem nefotografoval, ale vyfotím jej nyní a uvedu zde.Ještě čeká na návěstní tabulku, možná osvětlenou.Jo a štěrk a tráva jsou od Poláka.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A teď už dobrou noc!
Dědeček Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod JanoH0e » čtv 04 lis, 2010 7:20 pm

Pekné. Chcel by som sa spýtať, podkladnice a upevňovadlá - drobné koľajivo boli už na pražcoch alebo kupované, poprípade kde ? Dik za pohádku aj odpoveď.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » čtv 04 lis, 2010 8:30 pm

Pražcová pole byla komplet, je to celé plast.Samozřejmě dřevěné pražce a drobné kolejivo od HEGOB nebo HOSENTRAEGER by bylo efektnější, ale při ceně cca 80 Euro/bm
je to pro důchodce ne právě levná sranda.Ale patina dokáže zázraky! Je to pracné, jen polepování pražců před stříkáním koleje, dolaďování barvy pražců atd, ale myslím, že efekt je úměrný námaze.Mimo zmíněných výrobců (Hosentraeger spíš v jedničce) dělá pro nulku drobné kolejivo v plastovém provedení k nacvaknutí do dřevěných pražců švýcarská firma E-Gleis, ale prodává je Hassler-Profile z Liechtensteinu.Ovšem stále je řeč o kolejivu v nulce pro normální rozchod! Úzkorozchodné kolejivo je pouze v provedení plastová pražcová pole/neusilber pruty. Jinak ve starších číslech DRÁHY jsou nějaké články o kolejivu s ohledem na maximum rozchodů a měřítek.
Zdraví Mašinka
P.S. Případné další, pokud možno cílené dotazy,jsem připraven zde odpovědět.
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » čtv 04 lis, 2010 8:47 pm

Omluva, švýcarská firma je K-Modul.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod JanoH0e » čtv 04 lis, 2010 8:52 pm

Ďakujem za odpoveď. Až ma prestanú baviť krabičky od lentiliek :D dám sa aj na "skutočné modely". :lol:
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » pát 04 úno, 2011 11:09 am

Tak jsem opět zde, pravil Švejk, vlastně Mašinka! Pamětliv slov vorisekml (vorisku, vorisku, ve škole jste neposlouchal a teď ještě tohle!),zapracoval jsem na budově a výsledek je zde.Konečně po pauze nastala doba budování, tak se tu zase sem-tam objevím.
Zdraví
Mašinka
Obrázek
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Ferda » pát 04 úno, 2011 11:54 am

Mašinka píše: ... tak se tu zase sem-tam objevím.

I s pohádkou?
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » pát 04 úno, 2011 1:12 pm

Pokud jsi se neďoubal v obědě, tak ano.
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod milan ferdián » pát 04 úno, 2011 3:24 pm

Ferda píše:
Mašinka píše: ... tak se tu zase sem-tam objevím.

I s pohádkou?


s překrásnou pohádkou.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod vojtas » úte 08 úno, 2011 4:34 pm

Taky bych prosil o pohádku.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » úte 08 úno, 2011 5:35 pm

Vsjo budet, jen se musím uzdravit.Nemám rád, když mi kape z nosu do práce.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků