Balm/u od DK-MODEL

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod stoupa » ned 18 črc, 2010 6:58 pm

Dobrý večer,prosím máte někdo doma tuto stavebnici ? Zajimalo by mě,zda odpovídá své předloze (H0e),popřípadě uvítám nějaké postřehy ze stavby,jako řešení spřáhel a podobně.Děkuji
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod Vladimír_B » úte 20 črc, 2010 7:35 am

>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod JanoH0e » úte 20 črc, 2010 10:08 am

Stoupa myslel H0e, :D tak pridám niekoľko postrehov. Stavebnica odpovedá rozmerovo. Detaily nie je problém doriešiť, dôležité je, ako vypiplané ho chceš mať a dopracovanie je potreba riešiť už pred stavbou, napr. svetla. Treba si dať pozor pred finálnym zložením skrine aby presne sadli výstupky do plechového dielu strechy. Nie je to tragédia, ušetríš si ale pilovanie výstupkov, alebo výstupky môžeš pilovať v lepšej polohe. jedná sa o desatiny mm, nie mm. Strecha - odliatok mi sedela presne, je možné a p. Košťal na to aj upozorňuje, že bude treba možno upravovať. Jednoducho odliatok, raz dobrý, raz zlý. K spriaham. Tie nie sú súčasťou výbavy, je tam manipulačný otvor, takže si môžeš dať aké chceš, keď tak napíš otázku počas stavby s konkrétnymi.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod stoupa » úte 20 črc, 2010 2:49 pm

JanoH0e píše:Stoupa myslel H0e, :D tak pridám niekoľko postrehov. Stavebnica odpovedá rozmerovo. Detaily nie je problém doriešiť, dôležité je, ako vypiplané ho chceš mať a dopracovanie je potreba riešiť už pred stavbou, napr. svetla. Treba si dať pozor pred finálnym zložením skrine aby presne sadli výstupky do plechového dielu strechy. Nie je to tragédia, ušetríš si ale pilovanie výstupkov, alebo výstupky môžeš pilovať v lepšej polohe. jedná sa o desatiny mm, nie mm. Strecha - odliatok mi sedela presne, je možné a p. Košťal na to aj upozorňuje, že bude treba možno upravovať. Jednoducho odliatok, raz dobrý, raz zlý. K spriaham. Tie nie sú súčasťou výbavy, je tam manipulačný otvor, takže si môžeš dať aké chceš, keď tak napíš otázku počas stavby s konkrétnymi.


Mám rád precizní modely,jen nevím jaké bývalo osvětlení.Parostroj.net zmiňuje žárovky,výkresy zářivky.Ale vzhledem k roku výroby to byly spíš žárovky.Chci to ve III.ep ještě s návěstními toulci na střeše.Soukolí bude Luck 7,0mm (http://pojezdy.eu/eshop/h0-dvojkoli-luc ... -1385.html), spřáhlo bosna od Roco nabastlená na magnetickou aretaci Peho velikosti TT (http://www.peho-kkk.de).
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod petrh » úte 20 črc, 2010 3:00 pm

stoupa píše:Mám rád precizní modely,

pak se ti bude zamlouvat balm/u od krale zeleznic:) precizni model, plny digitos a precizni cena, udajne az 7k.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod stoupa » úte 20 črc, 2010 3:13 pm

petrh píše:
stoupa píše:Mám rád precizní modely,

pak se ti bude zamlouvat balm/u od krale zeleznic:) precizni model, plny digitos a precizni cena, udajne az 7k.



No už sem pár leptů postavil.Rozpočet je stavebnice 850kč + dvojkolí 220kč + spřáhla 140kč + kinematika 120kč + osvětlení 30Kč + dekoder 400kč + nějaký cín kapalina barva tmel to máme 1800,- (plus nějaké poštovné pochopitelně :idea: )
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod petrh » úte 20 črc, 2010 7:24 pm

nu ukladam si te do dtabaze a ucite se asi v srpnu ozvu na kousek:D
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod JanoH0e » úte 20 črc, 2010 9:12 pm

Stoupa neviem na akom polomere to chceš prevádzkovať, ale na 260 mm stačí samodomo kinematika t.j. držiak napr. z ostatkov leptu pre bosnianske spriahlo. Čo sa týka osvetlenia, v Svete železníc, neviem už aké číslo je popis vývoja týchto vozňov. Skús osloviť znalcov na k reporte, alebo počkaj až sa vrátim z dovolenky. K super detailom iba toľko, že treba doplniť "packy" t.j. úchýt (oválny) na madla u dverý, pohrať sa trochu s okapom a iné detaili najlepšie podľa fotiek. Taktiež sa môžeš pohrať s oknami a madlami na ich sťahovanie zvnútra :lol: Pokiaľ bude stavebnica v takej kvalite, akú som dostal ja, niet čo riešiť.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod Vladimír_B » stř 21 črc, 2010 8:56 am

stoupa píše:Parostroj.net zmiňuje žárovky,výkresy zářivky.Ale vzhledem k roku výroby to byly spíš žárovky.Chci to ve III.ep ještě s návěstními toulci na střeše.
Ad. osvětlení: vnitřní - žárovky + zářivky (zářivky byly i v prototypech T3 (1960), takže proč by nebyly v Balm-ú už z výroby...)
vnější - návěstní svítilny (žárovky)
Ad. toulcové držáky - vůz je z druhé poloviny 60. let, takže spíše ne (odkdy se začali zavádět držáky a koncovky vz. UIC si aktuálně nevzpomenu)
A nakonec bych tu měl pro inspiraci fotky Balm-u z Frýdlantu 6 let po ukončení provozu
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1768908
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1771449
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod stoupa » čtv 22 črc, 2010 9:58 am

Vladimír_B píše:
stoupa píše:Parostroj.net zmiňuje žárovky,výkresy zářivky.Ale vzhledem k roku výroby to byly spíš žárovky.Chci to ve III.ep ještě s návěstními toulci na střeše.
Ad. osvětlení: vnitřní - žárovky + zářivky (zářivky byly i v prototypech T3 (1960), takže proč by nebyly v Balm-ú už z výroby...)
vnější - návěstní svítilny (žárovky)
Ad. toulcové držáky - vůz je z druhé poloviny 60. let, takže spíše ne (odkdy se začali zavádět držáky a koncovky vz. UIC si aktuálně nevzpomenu)
A nakonec bych tu měl pro inspiraci fotky Balm-u z Frýdlantu 6 let po ukončení provozu
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1768908
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1771449


Zdravím našel jsem tuto fotografii
http://zeleznice.e-metro.cz/foto/005_1.jpg
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 22 črc, 2010 12:04 pm

No vida, jaká krásná tykadla má. :D Já jsem prostě takový nevěřící a dokud neuvidim, tak většinou neuvěřim. :oops: Teď už věřím. A i tom to modelářství je, sehnat si ke stavěnému modelu dost podkladů a nestavět jen nějaké sci-fi. Chválím. Samozřejmě si můžete postavit co chcete. :wink:
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod stoupa » čtv 22 črc, 2010 1:31 pm

Vladimír_B píše:No vida, jaká krásná tykadla má. :D Já jsem prostě takový nevěřící a dokud neuvidim, tak většinou neuvěřim. :oops: Teď už věřím. A i tom to modelářství je, sehnat si ke stavěnému modelu dost podkladů a nestavět jen nějaké sci-fi. Chválím. Samozřejmě si můžete postavit co chcete. :wink:


Podle autorů je to snímek z provozu Balm/u v Bohušově, foto ing. Petr Fiala 8. 4. 1984. To vypadá že mu je kolem roku 68 zapoměly upižlat a časem se na to vykašlali.Nejsem znalec problematiky možná že na úzkých drahách nepostupovali tak striktně jako na normálním rozchodu.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Balm/u od DK-MODEL

Příspěvekod JanoH0e » pát 13 srp, 2010 12:10 pm

Najprv k žiarivkam. Vozne mali z výroby " zářivkové osvétlení s rotačním méničem 48Vss /220v 100 Hz - nouzové osvětlení bylo žarovkovkové 48 V". K tykadlam-"toulcovým držákum" z výroby ich nemali,zrejme ich dostali iba v Osoblahe. Takže je potreba zistiť čísla, ktore ich mali.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce


Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků