Špatně položená otázka.

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Špatně položená otázka.

Příspěvekod Mašinka » sob 10 črc, 2010 4:12 pm

Zdravím všechny , kdo modelují úzkorozchodky v nulce.Před časem jsem se zde ptal, zda se někdo věnuje velikosti 0f, to je ve skutečnosti 600 mm v měřítku 1:45.
Myslím, že otázka nebyla vhodně položena, takže čekám na ohlas i těch, kdo dělají velikost Oe, t.j. 760 mm.Žadný není z diskuze vyloučen.Úzké v nulce nejsou tak rozšířené, takže výměna názorů a vědomostí může být jen k užitku.
Těším se na reakce, ať už pozitivní, či negativní, jsou lepší než žádné!
Zdraví
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Špatně položená otázka.

Příspěvekod Rtep » stř 14 črc, 2010 9:35 am

Ahoj Mašinko v Jihlavě zdraví tě Brno. Tak já mám jenom Oe i když to úplně tak striktní není. Pokud vím tak ještě v Praze začali budovat v PRAGO Clubu úzkou. Jinak o nikom jiném nevím i když nedávno někdou koupil vagony Oe MT na Aukru. MT je teď ve výprodeji a má velmi zajímavé ceny.
Já jsem si teď odskočil na zahradu a začal jsem plánovat úvraťovou úzkou LGB , ale dneska jsem zjistil, že v budoucí trase tratě mi začal krtek razit metro.
Zdraví Petr.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Špatně položená otázka.

Příspěvekod Mašinka » stř 14 črc, 2010 12:35 pm

Upřímně řečeno, čekal jsem, že bude víc lidí pokoušet štěstí v 0e.Vždyť se zde nabízí, nebo spíš nabízela, možnost, mít vozidla bez jakýchkoliv úprav (kromě barevných) tak, jak u ČSD skutečně jezdila.Navíc, volbou vhodného období, kdy byly v provozu parní lokomotivy souběžně s motorovými vozy a lokomotivami, by jakékoliv kolejiště na toto thema získalo na atraktivitě.Ani stavba trakčních vozidel, vyjma parních lokomotiv, není tak náročná, jako v menších velikostech, navíc prostorově v porovnání s normálněrozchodnou nulkou,při zachování všech výhod, je přijatelnější.Ale to je otázka osobního zhodnocení situace a rozhodnutí z toho plynoucího.Jinak zdravím do Brna a přeji mnoho úspěchů při stavbě kolejiště LGB.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Špatně položená otázka.

Příspěvekod Mašinka » sob 14 srp, 2010 6:31 pm

Aby moje otázka nezapadla, chci se podělit o výsledek své práce a zároveň ukázat, jak vypadá velikost 0e, v mém případě 0f, v praxi.Kancelář vedení tovární úzkorozchodky, ještě bez přístřešku na uhlí a vnitřního zařízení.
Obrázek
Obrázek
Pohled na komín, ještě před odstraněním zbytků dehtového papíru, teď vypadá lépe!
Obrázek
Všechny zdraví úplně mrňavá mašina, čili Mašinka.
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Špatně položená otázka.

Příspěvekod milan ferdián » sob 14 srp, 2010 8:15 pm

Hoši ,vy dost tu laťku dávate hodně vysoko :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Špatně položená otázka.

Příspěvekod Mašinka » pon 16 srp, 2010 7:40 am

Neděs se, bude hůř!
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Špatně položená otázka.

Příspěvekod Mašinka » pát 20 srp, 2010 2:40 pm

Tak, přátelé, jsem zde opět! Dal jsem přednost tomu, ukázat moje sice nulkové, ale (převážně) úzkorozchodné kolejiště ukázat zde.Vše je jednodušší a sem více "pasuje".
Takže pokračování stavby kanceláře, dostala přístavek na uhlí, kostra bukové lištičky, pokryto prkny z dýhy patinovanými mořidlem, střecha jen položena, než bude nasypáno uhlí, z hliníkového vlnitého plechu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Doufám, že se také někdo pochlubí nulkou na úzkém rozchodu!
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm


Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků