"home-made" vozidla

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » pon 14 pro, 2015 6:02 pm

No neni to home made...ale rucni prace tam jeste bude dost..http://gmeinder.rajce.idnes.cz/Faur_BR_ ... zleptu.jpg
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod A2C » úte 15 pro, 2015 12:17 am

Kto to prosím ťa robí? :) Je to krása, a zrejme by tu bol aj záujem si to poskladať sám :)

Ďakujem :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » úte 15 pro, 2015 9:30 am

A2C píše:Kto to prosím ťa robí? :) Je to krása, a zrejme by tu bol aj záujem si to poskladať sám :)

Ďakujem :)


Ahoj. lept mám od kamaráda ,koupil ho kdysi na burze.Měl za to, že je to KUSWA. Něco je tady http://www.klimaty.wask.pl lepší návod bohužel není. Stavebnice je z NS tl.0,2 a připravena na motorizaci N-kovou mašinou.
Skládá se to samo..to by se (bez urážky) mohli VŠICHNI leptači učit. Na leptu jsou celky přehledně rozděleny na kastli, pojezd , modelová spřáhla. I ohýbání boků nebyl zásadní problém , jediným místem vyžadujícím pozornost je zaoblený nos loko . Samozřejmě kvůli žaluziím chladiče. Celá hrubá stavba trvala maximálně 2 hodiny . Vše logicky intuitivně promyšlené. udělat čela bylo dílem mžiku. Je pozoruhodné ,jak málo se vnějšími rozměry liší od Faura BEMO. Jediné místo kde se modely lehce liší v rozměrech ,je šířka rámu.Zde je lept o 0,2mm širší. Největší diference vzhledu obou mašin je ve zkosení u dálkového reflektoru. Stavebnice má zřejmě větší úkos než má předloha. Ale z fotografií na netu je zřejmé že se od sebe některé lok v (nejen) této partii lišily. Osobně motorizovat nebudu. Pokusím přidat spřáhla ROCO ,abych tento kus mohl používat "na postrku" nebo mě napadl demolovaný kus ve křoví.

P.S.
....no a Kuswa dělá na Faury štítky , možná že dělali i lept...http://schmalspurbedarf.de/suche?contro ... uery=kuswa
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod zmar » úte 15 pro, 2015 1:11 pm

Nechci být za šťouru, ale porovnáním s například tímto snímkem:

http://www.tee-usa.com/store/product49297.html

je poznat, že žaluzie a prolisy na bočnici modelu odpovídají jiné sérii, než jezdí u JHMD (a taktéž ČHŽ). Když jsem to prodejci leptu na burze vysvětloval, tak jsem pochopil, že je mu to fuk a nemá důvod to spravovat.

Kdyby někdo chtěl, tak jsem si lept upravil do správné podoby - aspoň co se týká těch žaluzií a prolisů. Jednotlivé série se liší ještě nějakými dalšími detaily, ale ty jsem tolik nezkoumal.
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod vvitty » úte 15 pro, 2015 1:29 pm

stoupa píše:...Skládá se to samo..to by se (bez urážky) mohli VŠICHNI leptači učit. ...


Leptaci by se radi ucili, bohuzel se nemohou mnohdy ucit ani ze svych vlastnich chyb protoze odezvu od modelaru (treba jak neco slozit nebo ze je neco spatne) dostavam tak vyjimecne ze ji obvykle musim oslavit :wink:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » úte 15 pro, 2015 1:31 pm

vvitty píše:
stoupa píše:...Skládá se to samo..to by se (bez urážky) mohli VŠICHNI leptači učit. ...


Leptaci by se radi ucili, bohuzel se nemohou mnohdy ucit ani ze svych vlastnich chyb protoze odezvu od modelaru (treba jak neco slozit nebo ze je neco spatne) dostavam tak vyjimecne ze ji obvykle musim oslavit :wink:


..to je prave ten problem..modelari obvykle radeji vezmou pilnik a dotahnou to sami ,nez by se handrkovali s reklamaci ci jak to nazvat.
Stavel jsem stavebnice od vsech :D vyjma tt jenik (taky prijde cas) a tohle bylo nej...(muj subjekivni nazor)
P.S. kdysi jsem jednomu vyrobci napsal ze je to hezky , ale chtelo by to u osobniho vozu myslet treba na sprahlo...odpovedi jsem se sice dockal ale... :cry: pripadal jsem si jako idiot
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod jihous » úte 15 pro, 2015 7:56 pm

Co se týče leptu Faura, vyráběl ho výrobce tuším PioTTer, a pro ty co kritizují, ale neví, vyráběl lepty obou verzí. Vše okolo roku 2000.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » úte 15 pro, 2015 8:27 pm

Rozhodne jsem nechtel nikoho urazit. Netusim kdo to delal a je mi to vlastne fuk...ale udelal to sakra dobre. Presne detailni funkcni a nikoliv psychadelicky slozite. Nebudu sestavovat top 10 kvality leptu . Vzdy vysledek zalezi na tom danem modelari. Chtel jsem jen rict kdyz to sezenete je to jen trocha prace. A po pravde od nekolika vyrobcu leptu v CR bych nevzal uz ani naraznik. Tim bych to asi ukoncil, nebot otazkou leptu se zabyva jine vlakno..
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod vvitty » stř 16 pro, 2015 9:13 am

stoupa píše:..to je prave ten problem..modelari obvykle radeji vezmou pilnik a dotahnou to sami ,nez by se handrkovali s reklamaci ci jak to nazvat.
Stavel jsem stavebnice od vsech :D vyjma tt jenik (taky prijde cas) a tohle bylo nej...(muj subjekivni nazor)
P.S. kdysi jsem jednomu vyrobci napsal ze je to hezky , ale chtelo by to u osobniho vozu myslet treba na sprahlo...odpovedi jsem se sice dockal ale... :cry: pripadal jsem si jako idiot


... bohuzel ve finale tento pristup vede k tomu ze ten pilnik musi vzit i vsichni dalsi modelari. Aby se to nepletlo, ja nerikam ze to maji reklamovat a dohadovat se. Uplne by stacilo napsat "stavel jsem Vasi stavebnici a prijde mi ze dil XX nepasuje na dil YY protoze AA, tak se na to zkuste podivat".
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod zmar » stř 16 pro, 2015 9:20 am

jihous píše:Co se týče leptu Faura, vyráběl ho výrobce tuším PioTTer, a pro ty co kritizují, ale neví, vyráběl lepty obou verzí. Vše okolo roku 2000.


Když problém je v tom, že dnes se najde prodejce, který nabízí lept nesprávného provedení a přitom tvrdí, že je to T48 - a řada lidí mu na to skočí. Proto si myslím, že má smysl na to tady upozornit. Přitom náprava by byla otázkou asi tak 15 minut práce s Corelem.
zmar
 
Příspěvky: 188
Registrován: sob 07 čer, 2014 7:00 am

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod A2C » pát 18 pro, 2015 9:41 pm

stoupa píše:...
Skládá se to samo..to by se (bez urážky) mohli VŠICHNI leptači učit. Na leptu jsou celky přehledně rozděleny na kastli, pojezd , modelová spřáhla...

Môžeš to porovnať s Cekulom? Ten sa mi skladá skoro sám, síce to trvá ale som s jeho leptami zatiaľ len spokojný :)
Naopak DK-model, tam to trocha pokulháva a s Henschlom ma vážne na*ral.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » pát 18 pro, 2015 10:21 pm

A2C píše:
stoupa píše:...
Skládá se to samo..to by se (bez urážky) mohli VŠICHNI leptači učit. Na leptu jsou celky přehledně rozděleny na kastli, pojezd , modelová spřáhla...

Môžeš to porovnať s Cekulom? Ten sa mi skladá skoro sám, síce to trvá ale som s jeho leptami zatiaľ len spokojný :)
Naopak DK-model, tam to trocha pokulháva a s Henschlom ma vážne na*ral.


Zatim nejlepsi lept jaky jsem za 10 let delal (cekul ,dk.model,kuber (nekolik modelu vse celkem katastrofa dvakrat chybejici dil) ,hekttor,dh.model (5 stavebnic co kus to porod klobezky) , jednu vec pana Lepiese (hodne dobry ale relativne slozity ,atd..)uz jen vysekani z leptu je nesrovnatelne jednodussi ...slabsi material...podstane uzsi plastikar by rekl vtoky :-D...
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod jihous » ned 20 pro, 2015 7:30 pm

A tak můžeme zaplakat, že PioTTr už jako výrobce neexistuje a musíme těžce šetřit na Bemo (to už má Faura taky s oběma typy dvěří).
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod jkiss » stř 06 led, 2016 7:44 pm

Nekonečný projekt "Kolbenka" sa v rámci novoročného záväzku znižovania rozpracovanosti, zase posunul o !slepačí krok" ...

surf.jpg


zoznam činností na dokončenie je ešte hodne dlhý.... :-)
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod jihous » čtv 02 čer, 2016 7:39 am

Pro ty co by rádi lept na osmiokno:

http://mzb.bplaced.net/schilder/kat/Fahrzeuge.pdf

Pro nás asi Cs 207/208
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků