"home-made" vozidla

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod Ferda » čtv 25 črc, 2013 9:19 pm

stoupa píše:... mi manici z shapways poslali jen mail ze to nejso :x u schopni vyrobit tak jsem pouceny

Nejsi první komu tohle napsali.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod Střelec » pon 12 srp, 2013 11:30 am

No - nedávno jsem přišel poněkud netradičně k uhláku. Našel jsem nesestavenej vagón ze stavebnice bojový techniky od Dragonu 1/144. Na TT poněkud malý, ale nakonec využitelný pro H0e.
Tak jsem slepil korbu, koupil dvě eNkový dvojkolí, pytlíček spřáhel PECO. Napíchnul jsem vrtákem rozsochy (byly ve stavebnici samostatně), nalepil je na rám tak, aby do nich pasovaly dvojkolí, na pružný plastový pásky dolepil spřáhla, natřel to, lehce zaprasil a kupodivu to jakž-takž funguje. Samozřejmě to není nic-moc, ale jako dekorační na odstavné koleji (třeba v depu) poslouží. Rozměrově má blízko k uhlákům ROCO. Samozřejmě - pro ježdění by to chtělo dodělat ložiska (dvojkolí jsou jen v plastu) a pořádně udělaná spřáhla (na plastovej pásek je to "žaves"), ale i tak se to dá použít a případné vylepšení lze realizovat dodatečně - zbyla mi odněkud ještě jedna sada rozsoch.
Přílohy
uhlák Dragon.JPG
uhlák Dragon.JPG (94.61 KiB) Zobrazeno 5977 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod jkiss » stř 04 zář, 2013 1:18 pm

Zatiaľ "draft" verzia, 3D výtlačok, plast, na pojazde Roco:
Kolbenka.JPG
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod hobby » čtv 05 zář, 2013 8:01 am

That looks interesting! Will you be making it for sale when you have perfected it? Who are you using to print it?

To vypadá zajímavě! Budete dělat to na prodej, pokud jste k dokonalosti? Kdo používáte k tisku?
hobby
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte 21 zář, 2010 6:57 am

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » sob 08 úno, 2014 7:23 pm

gmeinder.rajce.idnes.cz/Korytnicka#P1000169.jpg zase jsem kousek pokročil budou jen 4 kusy (zatím) Lukoprenová forma je sice O.K. ale kamarád si pořídil lazercut, tak že pokud se zadaří pokusím se to přetvořit touto technologií :D
Naposledy upravil stoupa dne sob 08 úno, 2014 7:35 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod Martin Justiz » sob 08 úno, 2014 7:31 pm

stoupa píše:(img)gmeinder.rajce.idnes.cz/Korytnicka#P1000169.jpg(/img)

super kdy bude mozné koupit stavebnici :)
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » sob 08 úno, 2014 7:44 pm

rybizek píše:
stoupa píše:(img)gmeinder.rajce.idnes.cz/Korytnicka#P1000169.jpg(/img)

super kdy bude mozné koupit stavebnici :)

Asi by zůstala odlévaná střecha a rám bouda vypalovana a snad nějaký lept s doplňky,no uvidím kola jsou N-ková Mikro trains 5,2mm
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod Martin Justiz » sob 08 úno, 2014 11:16 pm

stoupa píše:
rybizek píše:
stoupa píše:(img)gmeinder.rajce.idnes.cz/Korytnicka#P1000169.jpg(/img)

super kdy bude mozné koupit stavebnici :)

Asi by zůstala odlévaná střecha a rám bouda vypalovana a snad nějaký lept s doplňky,no uvidím kola jsou N-ková Mikro trains 5,2mm

proč ne tak az bude možnost si tu stavebnici od tebe koupit tak mi pisni
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » sob 08 úno, 2014 11:24 pm

:lol: Ty bys furt něco kupoval chlape :lol: pošli mi adresu do SZ a jeden polotovar ti příjde od ježíška z moravy. Jen už nemám rozsochy. Jeden pár mi prdnul při montáži. Zázrak nečekej je to první pokus. :idea: Lidi v úzkých si mají pomáhat :D
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod Martin Justiz » sob 08 úno, 2014 11:44 pm

stoupa píše::lol: Ty bys furt něco kupoval chlape :lol: pošli mi adresu do SZ a jeden polotovar ti příjde od ježíška z moravy. Jen už nemám rozsochy. Jeden pár mi prdnul při montáži. Zázrak nečekej je to první pokus. :idea: Lidi v úzkých si mají pomáhat :D

je tak to moc dekuju poslal jsem ti SZ s adresou hlavne mi tam napiš čilo účtu at ti aspoň pošlu poštovné
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod Irudzi » ned 09 úno, 2014 5:41 am

Stoupo pěkná práce, tak že hlásím se jako další zájemce... :)
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » pon 10 úno, 2014 11:12 pm

Irudzi píše:Stoupo pěkná práce, tak že hlásím se jako další zájemce... :)

:roll: chlapi sobě .... Vzhledem k tomu že to vznikalo pro mou osobní potřebu a je to úplná prvotina (stavebnic jsem pár sestavil hlavně mosaz)nikdy jsem nedělal master celého vozu,není to zrovna dokonalost sama.Spíš takový základ abych si zjednodušil práci.Navíc rám není úplně modelový.Foto skutečného jsem objevil pozdě.Celé to vzniklo,ostatně jako skoro všechno co dělám,z dlouhé chvíle a potřeby udělat něco československého (nevím z hlavy jestli to pro korytničku nedělali v maďarsku :lol: ).Teď zvažuji jestli nechat udělat odlitky na ještě 5 možná 7 vozů :roll: snad vydrží forma.To by bylo určeno jen pro místní publikum. Výkresy jsem neměl pracoval jsem dle článků v železničáři a na internetu.Snad jsem to velikostně chytil.Po sestavení se zdá že budou vozy jezdit slušně i když byla použita plastová soukolí. Ještě je na nich dost práce.Tak že.... pokud ukecám kamaráda..... aby to odvezl kamarádovi :lol: a ten to odlil,mohlo by ještě několik málo kusů vzniknout.Je na tom kouzelné :lol: že je jako ve skutečnosti co kus to originál......
P.S.
:lol: asi na tom nezbohatnu :lol: ale snad se to někomu udělá radost.....
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod Střelec » úte 11 úno, 2014 6:55 am

Co kus to originál? Ale tak to bylo i v reálu! Co chceš za kus? Taky bych se postavil do fronty....
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod stoupa » čtv 13 úno, 2014 2:42 pm

Střelec píše:Co kus to originál? Ale tak to bylo i v reálu! Co chceš za kus? Taky bych se postavil do fronty....
Dnes jsem zkoušel vozy dobslastovat.Jezdi to myslim pěkne a napadlo mě, že když uz se tam ta AAA baterka vejde jestli neudělat i nezavisle osvětleni.Snad trochu jiný zdroj,ale dát pod vůz mikrovypinač a smd led do interiéru .... :lol: http://gmeinder.rajce.idnes.cz/Korytnicka/# mám balast, i zdroj pro osvěleni (AAA akumulátorek za par kaček) ...žadné starosti se zběrem proudu a blikánim což?
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: "home-made" vozidla

Příspěvekod Marian P » čtv 13 bře, 2014 2:48 pm

Zdravím Stoupu, moc pěkné. Taky bych o kousek-2 měl zájem, ale když nevyjde, nic se neděje.
Chtěl jsem jen popsat, co se dá /nyní nenáročně na počet nýtů/ dělat.
S HOe jsem začínal v roce 1980, tehdy toho moc nebylo, tedy nic. V NDR se začly vyrábět modely saských úzkorozchodných vozů, ale v normálním prodeji nebyly, občas pár kousků v Dopravním muzeu v Drážďanech, jinak na předchozí objednávku pro členy DMV. DMV v té době nakoupil pro své členy i nějaký materiál od Liliputa. Přes kamaráda jsem získal jednu lokomotivu řady U, přes dalšího lokomotivu Waldenburg a 2 vozy. Přes firmu Schubert, ktrá sídlila v Drážďanech na Schillerplatzu jsem pak získával ony modely od Technomodelu a ještě různé náhradní díly z produkce NDR. Lokomotivu Waldenburg jsem upravil na U 38. Osobní vozy jsem napřed chtěl stavět z plechu, jeden jsem postavil, pak jsem stavěl 4-okeňáky z papíru dle metody p. Kratochvíla, vše s použitím materiálu Piko N. Motorový vůz M 21 jsem postavil také z papíru, pojezd prodloužená V180 Piko N, další jsem pak postavil na pojezd 4-nápravového motorového vozu VT 4.12 od Pika. Nyní mám nedodělanou třetí M 21 s pojezdem Haling. M 11 jsem postavil z papíru spolu s vlekem, pohon opět V 180 Piko N. Dotáhl jsem šroubky, které tvořily čepy podvozků a pak jsem lupenkovou pilkou uřízl rám i s půlkou podvozku. zbyl mi 2- nápravový pojezd. Z kytarové struny jsem udělal sběrače a zmenšil závaží a jezdilo to. Vlastně jezdí do dneška. T 47 jsem si napřed postavil z polystyrenových tabulek na prodloužený pojezd Piko V 180, tuto lokomtivu jsem pak dal kamarádovi do NDR jako protihodnotu za jiné modely. Pak se objevily odlitky T 47, které byly dělané na pojezd Piko V 180 nebo později Roco V 200. Nyní lze sehnat lept nebo odlitek ve správném měřítku a tam je asi nejlepší Haling. T 36 jsem si kjdysi chtěl udělat přestavbou nějaké N-kové V 60, ale Bemo to vyřešilo za mne. Ba/u-sasák jsem si postavil z papíru, nyní mám i z maloseriovky od MMR modely, totéž Va/u, další vozidla již také není poroblém, U 98.554 mám postavenou kastli z BR 89 Piko, ale až našetřím, tak si koupím tovární model. U 47 mám rozdělaný pojezd z BR 65 Piko, TU 48 nyní dělá Bemo,nákladní vozy nejsou problém, to je Liliput a Technomodel/nyní PMT/ pro toho kdo dělá Frýdlantskou a osobní vozy se dají také upravit z Liliputu nebo koupit maloseriovku. Další je U 58, já mám 2, kastle Herr, pohon Trix BR 95, na kolejiště stačí. No a pak už jsou lokomotivy, které nebyly tak typické pro naše úzké, některé se dají udělat třeba z lokomotivy Waldenburg, ale ty, co měly vnější rám už jsou oříšek. Na U 25 se dá použít obnovená produkce starého Egger-bahnu, pojezd okolo 100 Eur. Jinak úpravou stavebnice ADA se dají udělat 4-okeňáky i 3- okeňák. Tak to je jen pár slov pro ty, kteří přemýšlejí, co jak udělat. Dá se udělat lecos, jde o to jestli to stavíte pro potěchu ducha nebo se chcete prezentovat super špičkovým modelem. A jestli jezdíte na kolejišti, tak tam ten přesný počet nýtů nikdo neocení, tam jde o to aby mašina zhruba z metru opravdu vypadala jako její velký vzor a spolehlivě jezdila. Mnoho zdaru do dalších staveb.
Marian P
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned 28 dub, 2013 10:58 am

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků