TU 48.0 JHMD

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

TU 48.0 JHMD

Příspěvekod vorisekml » sob 30 kvě, 2009 4:09 pm

Pomůže někdo kdo vládne polštinou vybrat tu správnou verzi Lxd2 v H0e která by se hodila na naší TU 48 eventuelně zjistit z těch stránek na jaký pojezd ten lept napasovat ???? Taky je pro mě dost obtížné zjistit jak to objednat a zaplatit. Nejradši bych si pro ní zajel :lol: Já už jí viděl v německé verzi u sasíků ale nebyl tam majitel modelu tak jsem nic nedozvěděl. Mě se ten stroj líbí.
odkaz asi na vyrobce či prodejce je tady- http://www.haw.istore.pl/sklep,1188,,,0 ... 846,0.html
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod Hekttor » sob 30 kvě, 2009 4:56 pm

TOWAR CHWILOWO NIEDOSTĘPNY - zboží dočasně nedostupno. Objednat, zaplatit, zajet tedy nemožno.
Jinak to LxD pochází z "free" layoutu - autor jej zveřejnil (v H0 ) v cdr k volnému stažení. Naší TU 48 pak odpovídá varianta "drzwi płaskie".
Pojezd - samodomo - se řeší zde - http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=4404
Naposledy upravil Hekttor dne sob 30 kvě, 2009 6:34 pm, celkově upraveno 1
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod vorisekml » sob 30 kvě, 2009 5:23 pm

No to je hezký, ale nenašel jsem tam jak zaplatit. Je tam odkaz v německé mutaci že platit lze pay pal ale to já nezvládnu.Ani náhodou, leda by to pro mě nějaká dobrá duše udělala za úplatu. Takže pro mě by byla nejschůdnější cesta poslat € cenným psaním českou poštou do Polska.Do Rakouska to tak dělám a je to bez problémů.Německo si objíždím sám osobně.Ale stejně je to na nic když je ten lept nedostupný....
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod milan ferdián » sob 30 kvě, 2009 6:00 pm

HUGWA je členem a náčelníkem sekce N-orma.Snad se objeví na podzim v Praze na mezinárodním setkání FREMO N PRAHA 2009.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod vorisekml » sob 30 kvě, 2009 6:26 pm

Hekttor píše:TOWAR CHWILOWO NIEDOSTĘPNY - zboží dočasně nedostupno. Objednat, zaplatit, zajet tedy nemožno.
Jinak to LxD pochází z "free" layoutu - autor jej zveřejnil (v H0 ) v cdr k volnému stažení. Naší TU 46 pak odpovídá varianta "drzwi płaskie".
Pojezd - samodomo - se řeší zde - http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=4404


JÁ V TOM MÁM TROŠKU ZMATEK, U NÁS JE TU 48.001. KOLEGA PÍŠE O TU 46. :shock:
SHÁNÍM TENHLE STROJ http://cpavkar.rajce.idnes.cz/Parostroj-modely/
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod Hekttor » sob 30 kvě, 2009 6:35 pm

Omlouvám se a opravuji - TU 48.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod JanoH0e » sob 30 kvě, 2009 6:36 pm

Hugwowy sá da platiť aj prevodom na účet z banky alebo na dobierku. Treba sa s ním dohodnúť t.j. napísať mu. Na www.klimaty.wask.pl/photoIdx2.php?mod;model.htm je postup stavby, matrice atď. Pôvodne pojazd staval na lokomotívu od Roca, N, ale ja by som ho riešil cez http://pojezdy.wz.cz/ , podobne ako to urobili poľský modelári na internete.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod vorisekml » sob 30 kvě, 2009 7:05 pm

Nechodí mě SZ tak to holt řeším takhle Jano dej do placu mail na toho pána HUGWU a jestli jsi mu psal porozumí češtině?? Já tam našel jen tenhle mail marcin*sacer.com.pl! . Je to ono?? Jinak můj mail vorisekml@centrum.cz
A jak jsem to v rychlosti poměřoval jde na to E 44 od ROCO v "N".
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod JanoH0e » sob 30 kvě, 2009 7:57 pm

Napíš do http://www.haw.istore.pl/sklep,1188,,,1 ... n,0,0.html ,skús česky, ale ak vieš aj nemecky. Určite ti rád odpovie. Robil to na E44, ale cesta vlastného pojazdu je výhodnejšia, lepšia stabilita, adhézia atď.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod Hekttor » sob 30 kvě, 2009 8:24 pm

Promiňte, že se ještě zeptám - chcete tu stavebnici koupit, nebo jen za každou cenu zaplatit? Platit se dá samozřejmě i převodem, jen nevím, zda jsem napsal natolik nesrozumitelně, že ta stavebnice k dispozici momentálně není a neví se, kdy bude. Navíc to není jeho produkt, ale dodával mu je "PioTTr", který má momentálně jiné zájmy. Zrovna minulý týden se ptali polští modeláři "Hugwy" na to, kdy stavebnice bude zpět v nabídce, na diskuzi tady:
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=4404
Dovolím si citovat několik jeho odpovědí:
Czekać to najlepsza robota, jak podobno na kopalni gadają.
A modelarz musi być cierpliwy jak cegła.

Česky - "Čekání je nejleší práce, jak prý říkají pracovníci v dolech.
A modelář musí být trpělivý jak cihla."
Jediné konkrétnější vyjádření je toto:
Wersji PioTTra wznawiać nie będziemy, chyba że czwarty kwartał 2009 zamieni się na trzeci 2016. Różnie ludziom się układają losy, ale trzymamy kciuki. Tedy: "PeTTrovu variantu znovu vydávat nebudeme, ledaže by se zaměnil 4 kvartál 2009 na třetí 2016. Osudy lidí se vyvíjejí různě, ale držíme palce." Takže, nejdříve koncem roku....
Napsat mu samozřejmě můžete. Upozorňuji však, že "Hugwa" je člověk řekněme svérazný a pochybuji, že se dovíte více na téma "kdy LxD 2 bude".
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod vorisekml » sob 30 kvě, 2009 8:28 pm

Jo Jano to je ono !!! Až to sesmolím tak mu to tam napíšu. Ale teď mě vrtá hlavou proč odsuzuješ ten ROCO pojezd. Já mám takhe řešený TU 47 /na V-200 ROCO/ jen jsem tam osadil velký motor mashima a dal velký kola prům. 9mm od "TT". A M-21 mám jen na jednon hnaným podvozku od V-200 a s původním motorem "N" ROCO a slouží bez problémů . Tak bych to asi udělal i tady ROCO podvozky a mashima motor.Jen tady musím zjistit z plánů průměr kol. A mohlo by to chodit.
Mě se totiž dlouhodobě neosvědčuje koncepce kdy je šnek uložen hned nad nápravou. Mnohem lepší řešení je mít šnek hned jako první od motoru a pak to rozvézt budíkem/ozub.kolečky/. Když je šnek nad nápravou tak pojezd mívá tendenci škubat. Ale ty pojezdy p.GULLICHA neznám tak je neodsuzuji.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod JanoH0e » sob 30 kvě, 2009 9:04 pm

Tiež mám pojazd na TU 47 Roco N, ale nie som s ním spokojný. Hlavne v nákladnej doprave, predsa len sú prevody stavané na N záťaž. To, že sa u väčších strojov sa neosvedčuje pohon šnek -náprava je jasné, mal som na mysli prevodovku napr. ako u T 211 náhon na podvozky. Tak ako v skutočnosti. Inak súhlasím s Hekttorom, že stavebnica do konca roku nebude dostupná, preto som dal aj odkaz na matrice. Podmienky ich použitia sú v článku.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod vorisekml » sob 30 kvě, 2009 9:32 pm

Hekttor píše:Promiňte, že se ještě zeptám - chcete tu stavebnici koupit, nebo jen za každou cenu zaplatit? Platit se dá samozřejmě i převodem, jen nevím, zda jsem napsal natolik nesrozumitelně, že ta stavebnice k dispozici momentálně není a neví se, kdy bude.


Tak to je holt debata o ničem, když není a nechce to ani udělat......tak prd..
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod JanoH0e » sob 30 kvě, 2009 9:41 pm

Preto som dával odkaz na matrice.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod vorisekml » sob 30 kvě, 2009 9:58 pm

Já tomu leptání nerozumím, asi by to bylo dost obtížný to připravit na vyleptání. A cenově by ta jednorázovka / no možná 5 ks bych nechal udělat/ byla jinde než je těch 40,-€. Nemám kontakty na leptače tak mě asi nezbude než čekat. Na vyleptání mě napadá jen Obrnický eduard ten dělá hlavně pro letadla a pro Žitnýho f. Detail a asi by jednorázovku neudělal.
Kdo ví třeba je nás víc co by do tý TU-48 šlo, ozvěte se....ale je to dost složitý lept. Ale šlo by to udělat, až na pojezd to bude Voříškovo oříšek.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Další

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník