Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Dusan » úte 13 pro, 2022 12:52 pm

Tome, velmi, ale velmi rychlý postup na eNkové koleji. Bližší kolejnice je akryl+pigment rez, ta vzdálenější je jen mázlá tou akrylkou. Pigment cca po 10 min. zavadnutí.
Akrylku bych nanesl klidně nadvakrát, tou druhou vrstvou si doopravíš případně vynechaná místa. Tady to je vidět, že u paty někde prosvítá kov.
Tak hodně zdaru 8)
Přílohy
20221213_134142.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod rawen » úte 13 pro, 2022 1:15 pm

Tomas.Brezina píše:
rawen píše:
Tomas.Brezina píše:...
Ahoj Dušane, máš pravdu... V tomto mám velký nedostatek. V minulosti jsem psal, že bych to chtěl vzít fixou od Woodlandu

Pěkně prosím, jakou fixou???

Ahoj Radku,
tady je odkaz na stránky Woodlandu. Je tam i video...
https://woodlandscenics.woodlandscenics ... tem/TT4581

Mám je objednané, ale nevím zda do Vánoc zboží od WS ještě dorazí. Měj se. Tomáš
PS: případně je míval i pan Švígler z Happy Modelu.

Díky, kouknu po tom.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » úte 13 pro, 2022 1:18 pm

Dusan píše:Tome, velmi, ale velmi rychlý postup na eNkové koleji. Bližší kolejnice je akryl+pigment rez, ta vzdálenější je jen mázlá tou akrylkou. Pigment cca po 10 min. zavadnutí.
Akrylku bych nanesl klidně nadvakrát, tou druhou vrstvou si doopravíš případně vynechaná místa. Tady to je vidět, že u paty někde prosvítá kov.
Tak hodně zdaru 8)

Moc díky. Vyzkouším
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Zlámalík » úte 13 pro, 2022 3:43 pm

Hoši bacha, fixku zkoušel Trainmaniak a nevím, zda nějak úspěšně. Vyslal jsem dotaz.

Tak jestli mohu citovat:
Nic moc. Nakonec jsem to všechno přejel štětcem.
On se hned roztřepí ten hrot.


Ale asi je to normální :) https://youtu.be/fxDNpUPZ-e8?t=81 (video od WS)
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » úte 13 pro, 2022 9:06 pm

Zlámalík píše:Hoši bacha, fixku zkoušel Trainmaniak a nevím, zda nějak úspěšně. Vyslal jsem dotaz.

Tak jestli mohu citovat:
Nic moc. Nakonec jsem to všechno přejel štětcem.
On se hned roztřepí ten hrot.


Ale asi je to normální :) https://youtu.be/fxDNpUPZ-e8?t=81 (video od WS)

Ahoj, je tomu tak, nesmí se na to moc tlačit, ale hrot se třepí rád. Občas to teče poměrně víc, než by člověk potřeboval. Ale pokud to nesleze má to pěknou matnou barvu a je to rychlé... Ale určitě vyzkouším metodu co mi radil Dušan.
Díky chlapci :wink:
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » úte 27 pro, 2022 12:02 pm

Nedá mi to a trochu se tu pochlubím vánočním dárkem :mrgreen: Vím, že je to neslušné, ale když je "ono" je to tak hezký...
Protože Bachmann již spoustu let nevyrábí model lokomotivy typu SHAY, tak mi tento model delší dobu ve sbírce chyběl. A popravdě je to právě tato lokomotiva, která mě k tomuto měřítku přivedla. Tento konkrétní kus je skoro neježděný úlovek z ebay a přicestoval z Itálie.
O konstrukci lokomotivy typu SHAY se hodně dočtete třeba na wiki.
Nejvíc mě dostává "bojler" umístěný cca 2mm nad temenem kolejnice, ale snažil jsem se kolejivo položit dobře, tak není nikde problém. Přikládám pár fotek, kde právě ještě neoznačená SHAY přivezla náklad tří vozů s kulatinou...
Krásné prožití zbytku roku a úspěšný rok všem...
Přílohy
20221227_110044.jpg
20221227_110148.jpg
20221227_110251.jpg
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod martin.havranek » úte 27 pro, 2022 2:04 pm

Před pěknou řádkou let byl v Železničním magazínu článek o kolejišti v 0n30 na motivy "těžebního kempu" a svážení dřeva. Do dneška si to pamatuju a utkvělo mi to v paměti a i díky tomu kolejišti se mi zalíbili tyto jejich lokomotivy, tedy hlavně konstrukcí Shay, Climax a Heisler. Pro nás nevšední a dost exotické, avšak konstrukčně zajímavé. Ale člověk nemůže mít vše :D
martin.havranek
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 11 říj, 2019 9:54 am

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod SettO » úte 27 pro, 2022 5:02 pm

Ahoj, přesně tak, i já ten článek pamatuji, ten chlapík zrušil rozestavěnou H0 a právě kvůli nově vydané Shay se dal na On. Ty fotky z kolejiště byly fakt skvělé. Tomáši, krásný model...
SettO
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » úte 27 pro, 2022 6:53 pm

Hezkej kousek. Pamatuju ty Bachmanny z devadesátek, byly prej dost poruchový (nevydržely převody a na e-bay různí malovýrobci nabízeli výměnné celokovové sety). Tenhle konkrétní stroj ale stylem spíš připomíná britský kolonie (Austrálie), ale to nevylučuje prodej výrobcem i jinam.

Happymodel teď nabízí jednoho Climaxe od Bachmanna v měřítku G, takže je co očumovat. Taky úžasná konstrukce.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » úte 27 pro, 2022 7:43 pm

martin.havranek píše:Před pěknou řádkou let byl v Železničním magazínu článek o kolejišti v 0n30... :,D

SettO píše:Ahoj, přesně tak, i já ten článek pamatuji, ten chlapík zrušil rozestavěnou H0 a právě kvůli nově vydané Shay se dal na On...


Ahoj Martine, ahoj SettO, mnohokrát díky. Popravdě o tomto článku vůbec nevím. Zkusím se po ním popídit. Myslel jsem si že jsem snad jediný exot tady u nás :lol: :lol: :lol: Ale kouknout se na další české On30 kolejiště by bylo super.
Konstrukce SHAY je úžasná. Jak píše Martin, konstrukčně velmi zajímavá, je krásný jak ojnice a klika se na modelu pohybují. To bude pokoukání :wink:

SettO píše:Tomáši, krásný model...

Děkuji, udělal mi ohromnou radost, ono sehnat funkční model v pojízdném stavu není snadné. Často odcházely na špatné kuželové převody. Až budu mít trochu kolejiště dodělané, natočím video. Má úžasný zvuk a neskutečné velkou tažnou sílu...
Střelec píše:Hezkej kousek. Pamatuju ty Bachmanny z devadesátek, byly prej dost poruchový....
Happymodel teď nabízí jednoho Climaxe od Bachmanna v měřítku G, takže je co očumovat. Taky úžasná konstrukce.

Ahoj, byly často poruchové, proto jsem na něj dlouho čekal, sehnat kus v "top stavu" není snadné a když ho nekdo prodává, tak za něj chce ranec...
Všechny zmíněné konstrukce SHAY, CLIMAX a HAISLER jsou hodně zajímavé. Ale SHAY je pro mě TOP. 8)
Díky chlapi.
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod martin.havranek » úte 27 pro, 2022 8:25 pm

Tak mi to nedalo a našel jsem to. Ročník 2007, číslo 8 a kolejiště Tumbleweed Springs. https://www.zeleznicni-magazin.cz/casop ... zin-8-2007
martin.havranek
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 11 říj, 2019 9:54 am

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » úte 27 pro, 2022 8:40 pm

martin.havranek píše:Tak mi to nedalo a našel jsem to. Ročník 2007, číslo 8 a kolejiště Tumbleweed Springs. https://www.zeleznicni-magazin.cz/casop ... zin-8-2007

Martine, díky moc. Bohužel se mi ho nedaří dohledat v pdf. Budu se muset více píditi. Popřípadě zkusím sehnat v tištěné podobě. Ale moc díky. :)
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod martin.havranek » stř 28 pro, 2022 6:56 am

Když se ještě naposledy vrátím ke zmiňovanému kolejišti, tak se nejspíše nejedná o české, nýbrž anglické. V redakci železničního magazínu nejspíše převzali pouze zajímavý námět na článek a zveřejnili ho. Více o kolejišti Tumbleweeed Spring zde https://www.all-model-railroading.co.uk/cats/ , na anglické doméně s více obrázky
martin.havranek
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 11 říj, 2019 9:54 am

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » stř 28 pro, 2022 7:59 am

martin.havranek píše:Když se ještě naposledy vrátím ke zmiňovanému kolejišti, tak se nejspíše nejedná o české, nýbrž anglické. V redakci železničního magazínu nejspíše převzali pouze zajímavý námět na článek a zveřejnili ho. Více o kolejišti Tumbleweeed Spring zde https://www.all-model-railroading.co.uk/cats/ , na anglické doméně s více obrázky

Ano, jde o již starší anglické kolejiště pana Paula Templar. Jsem to kus v..a . Hlavně, že mám z tohoto kolejiště uloženou celou složku fotek v PC :roll: Znám ho, ale popravdě ne podle názvu... Moje chyba, vůbec jsem si to nespojil. Už jsem se nadchl, že je tu někdo se stejnou psychickou vadou :lol: Každopádně Martine, moc děkuji.
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod SettO » stř 28 pro, 2022 4:58 pm

Ahoj, a já měl na mysli ještě starší ŽM, a to 5/2004, Broak & Kantifordit Tie & Timber Co, stavitel byl amík.... Bohužel už jsem dohledal jen ten název a číslo....Ten Martinův odkaz na "Pavla Templáře", fakt dobrý......Tak ať se daří, ahoj.
SettO
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků