Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » stř 14 dub, 2021 9:39 pm

Jozef Milko píše:...keď pozerám na tvoje "logo" - asi K36 (?), tak sa ti tieto mašiny zrejme tiež páčia...Jozef

Ahoj, Jozefe. Díky moc, ale nechval dne před večerem... :) Popravdě vařím z vody, jedinou inspirací jsou mi fotky z netu a pár videí z youtube. Tak snad z toho nebude úplný paskvil. Raději jsem stanici posadil do pomyslné a nereálné tratě, tak abych se mohl občas vymluvit na to, že jde o smyšlenou trať... :mrgreen:
Lokomotiva v mé profilovce je opravdu K-36 MIKADO #480 sloužící stále provozně na trati Durango&Silverton. Videa z jejich jízd jsou perfektní relax, jednou se tam musim podívat.
Točna zvládne max. Mogula 2-6-0, mám ještě Americana 4-4-0, pro mě jedna z nejhezčích lokomotiv, ale nějaká 2-8-0 by se mi líbila moc, C-16 by byla super...
American 4-4-0 bude tahat nejpíše osobní občas smíšený vlak do BlackButte. Dva Moguly 2-6-0 budou obsluhovat nákladní vlaky do BlackButte, kde jeden z nich bude úvratí obsluhovat i horní stanici, aby mi tam dřevorubci neumřeli hlady.
Jsem moc rád, že se tu najde duše, které je tento u nás nezvyklý obor železničního modelářství blízký a pokud budeš mít jakoukoliv připomínku, jen do mě... Budu rád za každou informaci.

Připravuji ještě dvě civilní stavby, u zdi za stanicí mi vznikl prostor pro ulici s domy, které budou prodejnami, ještě nevím čeho, ale něco mě určitě napadne :)
Přílohy
3849430.jpg
Bachmann 4-4-0 On30
3849430.jpg (50.76 KiB) Zobrazeno 4415 krát
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » čtv 15 dub, 2021 5:24 am

Zkus si někde vypůjčit knihu "Pistolnící" od Josepha G. Rosy, je to de facto encyklopedie se spoustou dobových fotek - občas i celých městeček. Pak tu byla ještě velkoformátová "dětská" encyklopedie o divokém západě (což je pojem odvozený od Wild Wes show Bufallo Billa a následně od jedné ediční řady tuzemského pofiderního čtiva). Co se staveb týká, možná by ti poradili provozovatelé plzeňského West Parku.
Osobně jsem se účastnil před 20. lety stavby jednoho westernového městečka a u další přicmrndával. Donedávna jsem taky provozoval akční westernovou střelbu - s křesadlovou mušketou (viz klip Strašák z roku 2011 v "zábavní" sekci, lízli mě tam kamerou asi třikrát). Taky mám pár známých, co mají obchody s westernovým zbožím - bohužel je kromě koronáče dusí celní válka EU proti zbytku světa a přebujelá politická korektnost, pokoušející se z dějin vymazat Konfederaci.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Jozef Milko » čtv 15 dub, 2021 7:39 pm

Ahoj Tomáš a ostatní, keď som čítal tvoju odpoveď, spomenul som si, že kedysi som odoberal časopis "Narrow gauge and short line gazette", veľmi inšpiratívny časopis
pre všetkých "budovateľov" amerických železníc, predpokladám, že to pre teba nie je niečo neznáme, ale predsa len, dávam link aj pre tých, čo to nepoznajú.

https://shop.whiteriverproductions.com/ ... ne-gazette

Samozrejme, dá sa tam nájsť aj ďalšia zaujímavá literatúra. (ja stále akosi viac uprednostňujem papier, ak sa dá, pred obrazovkou .:-)

Ešte som sa ťa chcel spýtať, či nedáš drevené pražce aj s nízkoprofilovými koľajnicami aspoň na "lesnú" časť železnice, to bolo vždycky niečo, čo ma pútalo na amerických
koľajiskách. (vidím, že používaš koľajivo Peco). Pražce tam boli totiž zvyčajne dlhšie, než aké sú u Peco koľají a asi aj hustejšie poukladané (obyčajne). No a samozrejme, farba.
Ja som ručne postavil koľaje skoro pre celú záhradnú železnicu aj väčšinu výhybiek, bola to fuška, ale stálo to zato, vyzerajú lepšie, ako komerčné.
Ale inak to máš veľmi dobre premyslené, myslím obsluhu stanice a táborov, páči sa mi to, bude to radosť prevádzkovať.
Zdravím, Jozef.
Jozef Milko
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 07 črc, 2019 7:25 pm

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » čtv 15 dub, 2021 8:48 pm

Jozef Milko píše:...Ešte som sa ťa chcel spýtať, či nedáš drevené pražce aj s nízkoprofilovými koľajnicami aspoň na "lesnú" časť železnice, to bolo vždycky niečo, čo ma pútalo na amerických
koľajiskách. (vidím, že používaš koľajivo Peco). Pražce tam boli totiž zvyčajne dlhšie, než aké sú u Peco koľají a asi aj hustejšie poukladané (obyčajne). No a samozrejme, farba...

Ahoj, děkuji za odkaz, popravdě mi tento časopis nějak utekl... :oops: Mám doma staré časopisy Model Railroader a měl jsem vypůjčeny On30 Annual od MRR, zde je také spousta informací. Mám koupeny digitální příručky od Kalmbachu o americké úzké. Super čtení o historii a celkově pro pochopení doby o co vlastně šlo...
Co se týče kolejiva, to je věc, která ve mě rezonuje asi rok. Čím víc pozoruji špičková kolejiště, mám chuť do výroby kolejiva právě hlavně kvůli pražcům, které u PECA jsou typicky anglické a hodně tmavé. Ale nejsem ještě rozhodnut, nevím, zda by mě to vydrželo bavit na celé kolejiště. Pokud se rozhodnu pro PECO, minimálně pražce chci "zesvětlit".
Ještě k výrobě kolejiva, mám kamaráda co má laser, tak mě cca půl roku leží v hlavě myšlenka, že by mi vypálil pražce na laseru - něco jako má flexikolejivo a nějakými "hřeby" by se chytali pražce ke kolejivu, po určitých částech by byly pražce z Cuprextitu aby se držel rozchod - nevím, možná je to blbost.... :?: Kamarád nemá moc času a když pálí tak momentálně z 6mm překližku a to je moc... Takže nebyla šance to zkusit. Pokud by se to precizně nakreslilo a fungovalo, pak si myslím, že i výroba výhybek by mohla být snažší... Ale to je jen holá teorie...
S návrhem stanice jsem celkem spokojen, po rozložení v reálu došlo k pár úpravám, ale v jednoduchosti je krása. S napojením na protilehlý segment absolutně tápu, nemohu si dovolit naklesat pod panel tak, aby se vytvořila skrytá stanice. Obyčejná smyčka mě taky moc neláká a tak se v tom pořád točím...

Přikládám plánek, který je pouze jeden z nástřelů, ale pokud by tu někoho něco napadlo, rád si nechám poradit.
Myšlenka: smyčka s výhybnou "v horách" zde by možná z jedné koleje vedla krátká vlečka do násypky kamenolomu, jenže bez klasického skyťáku není kamen kam vozit, stejně tak dřevo z Campů by se muselo vykládat v BlackButte, proto ta krajní kusá kolej napojená úvratí do šturcu (případně se využije jako CabooseTrack).
Vracet se s tratí pod hlavní stanici, kde by byl skryťák nelze. Vše musí být na panelu širé tratě.
Přeji hezký večer. T.
Přílohy
On30_28h.png
Naposledy upravil Tomas.Brezina dne čtv 15 dub, 2021 8:52 pm, celkově upraveno 1
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » čtv 15 dub, 2021 8:51 pm

Střelec píše:Zkus si někde vypůjčit knihu "Pistolnící" od Josepha G. Rosy, je to de facto encyklopedie se spoustou dobových fotek - občas i celých městeček...

Super, děkuji za inspiraci, popátrám a pročtu...
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Dovi » pát 16 dub, 2021 7:06 am

 
Ahojte Tomáši,
zdravím do Mezimostí nad Nežárkou nebo spíš do Veselí nad Lužnicí.

Se zájmem sleduji stavbu Vašeho nevšedního kolejiště - je to něco jiného než je běžně k vidění tady v našich končinách, a líbí se mi to.
Jsou to, alespoň tedy pro mne, ještě Státy z doby, kdy je člověk mohl obdivovat.
Tu velkou rozmanitou zemi a hlavně její prosté, dennodenně pracující obyvatele, ty miliony dříčů a budovatelů toho všeho.

Mám ale obavy z "pokroku" vytvářeného humanitně-sociálními univerzitami, aktivisty všeho druhu, korumpovanými umělci, mainstreamovými médii a liberálně "demokratickou" částí společnosti. A z toho, jak si naše rozmazlená euroatlantická civilizace řízená "elitami" (zčásti neomarxistickými) řeže pod sebou větev - a ještě u toho nadšením hýká. Importovaného zla z Východu jsme byli zbaveni, aby zakrátko zase přicházelo v jiné formě. Tentokrát sofistikovaněji a paradoxně z druhé strany. Ale omlouvám se za toto odbočení od tématu, a dost už politiky na modelářském serveru, to k ničemu dobrému nevede.


Držím Vám palce, ať to americké kolejiště zdárně dokončíte ke své radosti a dlouhodobé spokojenosti.
Našlápnuto máte myslím hezky!

P.S.
Zůstávám u vykání, přestože jsem (odhaduji) skoro dvakrát starší než Vy.
Ale vykali jsme si už loni v létě, když jsem u Vás kupoval úzkorozchodné H0e výhybky a flexi koleje Peco ve dvou objednávkách.
Heslo - pozapomenutá guma na kolejnice položená na balicím pultu :-)


Pro ostatní:

Pan Tomáš Březina a jeho obchod USAmodel.cz je pro mne synonymem absolutní serióznosti, korektnosti a obchodnické poctivosti.
Vřele doporučuji !!


__

A když úzkorozchodná nulka a staré časy, přikládám odkaz na jedno motivační náladové video se třemi různými americkými parními lokomotivami:

On30 Sketchbook
Autor: Robert Stinson, 2018

https://www.youtube.com/watch?v=gT0rs7Bc4c0

Připomnělo mi to průkopnické filmy Karla Zemana, zejména Vynález zkázy, Baron Prášil a Ukradená vzducholoď
Přílohy
On30_Sketchbook_(Robert_Stinson).jpg
On30_Sketchbook_(Robert_Stinson).jpg (7.91 KiB) Zobrazeno 4260 krát
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod hank61 » pát 16 dub, 2021 5:05 pm

Mě se tohle kolejiště také moc líbí. Jednak je to v našich končinách neokoukané a také pro mě, coby romantika, který před mnoha a mnoha lety přečetl mraky westernů stále blízké. I když jak velice přesně píše Dovi, je bohužel dnešní, kdysi zbožňovaná Amerika zcela jiná.... Tomáši ať se ti dilo daří. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pát 16 dub, 2021 5:48 pm

Dovi píše: Ahojte Tomáši, zdravím do Mezimostí nad Nežárkou nebo spíš do Veselí nad Lužnicí.

Hezký pátek, předem děkuji za Vaše slova. Moc mě to potěšilo...
Koukám, že musím upravit v profilu bydliště :mrgreen: Již nějaký pátek bydlím kousek za Veselím, tam kde hráli dvě panny v kostku. :wink: Ale je tu hezky, to se musí nechat.
Éra, kdy se v USA budovalo je pro mě strašně zajímavá. Tolik oborů, které bylo třeba, způsob vedení života, viditelný rozmach podél železnice a hlavně ta krásná železnice třeba v Coloradu... Pro mě romantika jako blázen. Ikdyž to má samozřejmně druhou stranu. To co se děje momentálně ve světe a to jak Amerika udává trendy je asi kapitola sama pro sebe. A souhlasím s tím, že to tady rozebírat není asi dobrý nápad :|
Mám rád americkou železnici, líbí se mi americká příroda, tratě šplhající po skalách jako kamzíci, to je pro mě Amerika... :mrgreen:
Tak snad neudělám z kolejiště paskvil, ale pořád jsem názoru, že to musí člověka bavit a podle toho modelařit. S pozdravem Tomáš
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pát 16 dub, 2021 5:54 pm

hank61 píše:Mě se tohle kolejiště také moc líbí. Jednak je to v našich končinách neokoukané a také pro mě, coby romantika, který před mnoha a mnoha lety přečetl mraky westernů stále blízké. I když jak velice přesně píše Dovi, je bohužel dnešní, kdysi zbožňovaná Amerika zcela jiná.... Tomáši ať se ti dilo daří. :wink:

Honzo, ještě jednou moc díky... Bohužel jak přichází jaro a je déle vidět, ubývá času na modelařinu, ale o to víc se k tomu člověk potom těší.
I tvoje kolejiště je super pokoukání, moc se mi líbí ta kompkatnost celku, toho bych chtěl docílit taky... Ještě jednou děkuji a měj se... Tomáš
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Dovi » pon 19 dub, 2021 5:28 am

 
Již nějaký pátek bydlím kousek za Veselím, tam, kde hrály dvě panny v kostku. :wink:
Ale je tu hezky, to se musí nechat.


Ano, nejen USA, ale i naše vlast je překrásná a na svou malou rozlohu hodně rozmanitá.
Nadsázkou řečeno - s vynikajícím poměrem "cena/výkon"...

__

Bošilec, o němž je první písemná zmínka datována do roku 1318 (Bossulecz - ještě ve spřežkovém pravopisu, před jazykovou reformou Mistra Jana Husa), má výstavný kostel, který je spolu s přilehlou barokní farou dominantou kraje; stojí sice jen na malém návrší, ale v rovinaté krajině znamená každý metr hodně. Větší část obce leží západně od kostela a cesta k ní přetíná výpust Bošileckého rybníka, dále napájející nedaleký Horusický rybník. No a právě přes tu výpust vede ten most z písničky.

  Na tom bošileckým mostku, hrály tam dvě panny v kostku,
  hrály hrály hrály, až se obehrály, shodily se z mostku,
  hrály hrály hrály, až se obehrály, shodily se z mostku.

  Nejsou všecky holky stejný, některá má voči černý,
  některá má voči, některá má voči, některá má černý,
  některá má voči, některá má voči, některá má černý.

  Nevěř holka chlapci nevěř, na říčici vodu neměř,
  voda ti vyteče, chlapec ti uteče, bude lásky konec,
  voda ti vyteče, chlapec ti uteče, bude lásky konec.



To je on (cestou od kostela na západ):
Přílohy
Bosilecky_most(ek).jpg
Bosilecky_most(ek).jpg (15.79 KiB) Zobrazeno 4023 krát
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Jozef Milko » úte 20 dub, 2021 8:02 am

Ahojte, ešte som sa chcel vrátiť k stavbe koľají:
Tomáši, píšeš:

Ještě k výrobě kolejiva, mám kamaráda co má laser, tak mě cca půl roku leží v hlavě myšlenka, že by mi vypálil pražce na laseru - něco jako má flexikolejivo a nějakými "hřeby" by se chytali pražce ke kolejivu, po určitých částech by byly pražce z Cuprextitu aby se držel rozchod - nevím, možná je to blbost....

Ja som použil pre skúšobnú trať pre moju modulovku 1/35 nasledovnú metódu - (pre veľkosť 1/48 to bude prakticky to isté): pražce som si narezal z 2mm
hrubej lipovej dosky, nalepil na podklad - "hustý korok" tabuľový, hrúbka 5mm - pražce som potom namoril na tmavo - liehové moridlo na drevo, hneď tmavá a čerň eben. Výhoda je, že si môžeš farbu dobre regulovať, odporúčam ale riediť moridlá liehom. Ak použiješ riedenú čerň ebenovú, dostaneš farbu "starých sivých pražcov" a pod., dá sa s tým dobre pohrať. Koľaje som pripevňoval maličkými skobami - 7 mm dlhými - ak budeš mať trpezlivosť, a pripevníš koľajnice na všetkých pražcoch, bude to perfektne držať. Ja som kvôli modelovosti ešte uštikával kleštikmi kratšie časti skôb, ktoré držia koľajnicu. Koľajnice je dobré si pred tým, samozrejme, trocha poohýbať, ak stavieš trať v oblúku. Pozor, dierky treba predvŕtať ale len do pražcov, do korku treba skoby vtlačiť.
Ešte pred položením koľajníc je dobré trať zaštrkovať, takže môžeš použiť takú metódu, že podklad natrieš bielym lepidlom a nasypeš štrkovú zmes, prípadne ešte raz, ak chceš mať viac zakryté pražce. Takto nalepený štrk pôsobí o niečo vernejšie, ako keď by si ho zalieval rozriedeným lepidlom. Pred položením koľajníc ešte dopatinuješ pražce hlinkou - podľa tvojej chuti - budú realistickejšie, potom položíš koľajnice - ja som ich pokladal už nafarbené na "hrdzavo". Po položení koľajníc buď hlinkou alebo inou metódou znázorníš hrdzu na celom zvršku, hlavne okolo koľajníc, skobičiek a pod.
Ja som to už ničím neprestriekal, hlinka drží dobre, ale je to možné celé jemne prestriekať matným lakom, počítaj ale s miernou zmenou farieb, iste to poznáš. . Keď to takto popisujem, vyzerá to dosť zložito, ale je to jednoduché a rýchlejšie, ako by si človek myslel. Výhybky mám na kuprexite, tie som si robil sám, ale ak sa ti ich nechce robiť, použi Peco čo máš, len pražce farebne zlaď s ostatnou traťou a vhodne zaštrkuj - zvonka - aby nebolo tak vidieť, že majú kratšie pražce. Alebo použi aj svoje aj Peco - tam, kde to nie je také viditeľné. Ak by boli Peco výhybky trocha vyššie, ako ostatná trať, jednoducho ich zbrús na plocho na brúsnom papieri.
Skoby som mal odtiaľto: (inak je tam aj ponuka 0n30 a iného nulkového atď. koľajiva)

https://wenz-modellbau.eshop.t-online.d ... n%C3%A4gel

Jozef.
Jozef Milko
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned 07 črc, 2019 7:25 pm

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 25 dub, 2021 8:29 am

Dovi píše: 
Již nějaký pátek bydlím kousek za Veselím, tam, kde hrály dvě panny v kostku. :wink:
Ale je tu hezky, to se musí nechat.


Ano, nejen USA, ale i naše vlast je překrásná a na svou malou rozlohu hodně rozmanitá.
Nadsázkou řečeno - s vynikajícím poměrem "cena/výkon"...

To "cena/výkon" je super řečeno... :lol:
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 25 dub, 2021 8:46 am


No tak teď mám v hlavě ještě větší hokej... :mrgreen:
Za prvé díky moc za odkaz, to je opravdu paráda co umí vyrobit. Bohužel němčině již delší dobu nevládnu a tak mi chvilku trvá, než pochopím oč jde :oops: Jejich kolejivo vypadá úžasně, bohužel výhybky mají pro mě velký poloměr (asi R 1153mm , PECO R610). Ano, i stavba vlastních výhybek připadá v úvahu, ale takový modelář zase nejsem... :?
Poslední dobou nemám bohužel na modelařinu v podstatě čas vůbec, tak to nechám ještě v hlavě uzrát. Kombinaci kolejiva PECO a "domaděl" na viditelné trati asi neuvažuji, bylo by to buď a nebo (ale skryťák určitě kupované). Představa, že budu dělat koleje komplet na viditelné trati a ve stanici mě popravdě děsí, ale taky láká. Výsledek by byl o level jinde. Jenže modelařit tak, aby mě to po chvíli nebavilo nechci. Uvidím... Pokud by došlo na kolejivo PECO, nátěr pražců a kolejnic plánuji.
Díky moc za vše...Hezký den. Tomáš.
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod JanoH0e » ned 25 dub, 2021 9:50 am

Vlastné koľajivo. Nie je to až také zlé, ako to vyzerá. Hlavne ak sa jedná o koľajivo vzor USA, kde človek sa môže dopustiť "prehreškov". :mrgreen: Ja som staval koľaj aj výhybky viewtopic.php?f=31&t=10069&start=15 a najhoršie je to s prvým metrom a prvou výhybkou. Hlavne si človek musí premyslieť postup. Popozerať ako to robia iný a potom si vybrať jemu vyhovujúci postup. Popravde, stavba vlastného koľajiva zaberie čo sa času týka pomerne málo času v porovnaní s celkovým časom stavby koľajiska a možností je niekoľko. Asi najjednoduchší spôsob použil Hank na svojej úzkej 0e.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » sob 11 zář, 2021 8:00 pm

Tak prázdniny jsou za námi a tak mi vyšlo trochu času na počátek realizace kolejiště. Nakonec jsem zvolil tovární kolejivo PECO, které bude před zaštěrkováním dobarveno.
Položena je celá stanice, opatřena elektroinstalací a právě probíhá zkušební ježdění. Zatím vše bez jediného problému. Na výhybky od PECO nedám dopustit, po přehození pevně drží a i tlačení soupravy přes Y výhybku naprosto bez potíží.
Po zkušebním provozu bude kolejivo předěleno dle segmentů a poté přijde na řadu štěrk.
Přikládám pár fotografií z dnešního zkušebního provozu. Foceno večer a pouze mobilem, tak omluvte kvalitu, je opravdu mizerná.
Přílohy
20210830_200357.jpg
Pravá část zhlaví - pohled od šturcu
20210830_200457.jpg
Pravá část zhlaví
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků