Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » čtv 27 říj, 2022 6:37 pm

RADU065 píše:"Tomas.Brezina"

Na USAmodel.cz jsem nikde nenašel jaká se používá digitální centrála,ovladač a napájecí transformátor k modelům Bachmann.
Děkuji

Napsána SZ
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 11 pro, 2022 7:24 pm

Koukal jsem, že poslední relevantní příspěvek jsem vkládal okolo Velikonoc a no a už jsou tu před námi Vánoce :lol:
Mám sjízdnou celou levou část, kde jsem nakonec musel přidělat ještě jeden segment navíc - musel jsem snížit sklonové poměry tratě ve smyčce. Plánovaný byl jednostranný provoz (proto z jedné strany bylo klesání větší a trať měla být vedena tunelem, ale po asi půl roce ježdění (proto zde žádná aktualizace :roll: ) mi to přišlo jako škoda. Takže levá část doplněna a nakonec to měří nějakých 7m na délku, strašný...To snad nedodělám do důchodu.
Každopádně, jsem tento víkend našel konečně čas a položil jsem nahrubo základy terénu na posledním segmentu. Bude zde malý kaňon s dřevěným mostem typickým pro americké tratě.
Přeji všem klidný zbytek neděle...
Přílohy
20220908_172557.jpg
Koncová část kde "hlavní trať" nadbíhá sebe sama a odbočuje z ní trať pro svoz dřeva.
20220908_172609.jpg
Prostřední část se skrytou stanicí a trať pro svoz dřeva křižující "hlavní" trať
20220908_172615.jpg
Segment s koncovou stanicí určenou pro nakládku dřevní kulatiny.
Naposledy upravil Tomas.Brezina dne pon 12 pro, 2022 8:47 am, celkově upraveno 1
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 11 pro, 2022 7:25 pm

POkračování foto z minulého příspěvku:
Přílohy
20221211_130453.jpg
Zkouška portálu tunelu.
20221211_200518.jpg
20221211_200546.jpg
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod hank61 » pon 12 pro, 2022 6:38 am

Tomáši. Tohle bude velká paráda. Ať se ti dílo daří :wink: :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 12 pro, 2022 6:56 am

hank61 píše:Tomáši. Tohle bude velká paráda. Ať se ti dílo daří :wink: :wink:

Honzo, moc díky. Jestli to bude paráda se uvidí. Bohužel toho času je tak málo a musím říct, že to je komodita, kterou si při plánování kolejiště asi málokdo uvědomuje. Minimálně já jsem ji podcenil.
Trvá hrozně dlouho, než se člověk prokouše k tvorbě krajiny. S tím, že si tvořím i vlastní budovy jsem zatím na 4 letech stavby. Sjízdné je to poslední půl rok... Když vidím ty krásný mini a micro tady na df, tak vidím ten obrovský rozdíl. Nejhorší je, že pak mám chuť věci tak trochu ošidit a to není ku prospěchu věci. Ale zatím jsem odolal pokušení a snad nic neošidil. :lol:
Každopádně moc díky a potichu sleduji tvoji stavbu. Máš to super... Měj se...
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Zlámalík » pon 12 pro, 2022 11:32 am

Hezky ti to náhodou jde! To já na svém mini - no, raději pomlčím...
Z čeho máš prosímtě ten kopec - lámaný polystyren, pěna nebo drátěná síť? Vypadá strašně dobře a věrně.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 12 pro, 2022 12:19 pm

Zlámalík píše:Hezky ti to náhodou jde! To já na svém mini - no, raději pomlčím...
Z čeho máš prosímtě ten kopec - lámaný polystyren, pěna nebo drátěná síť? Vypadá strašně dobře a věrně.

Ahoj Jirko, díky... No bál jsem se, že se někdo zeptá. Základ je ze zbytků polystyrenu, kterým vybuduji hrubý tvar a doplňuji to o zmuchlané noviny, které prostříkám zředěným lepidlem na dřevo a povrch obalím kuchyňskými utěrkami, které to celé spojí. Po důkladném prostříkání lepidlem to vytvoří docela tvrdou konstrukci. Ono jak jsou noviny zmačkané, vytváří rovnou reliéf, který kuchyňské utěrky kopírují, poté to nasádruji v místech kde bude vykukovat skála (což tady asi všude :roll: ) nesmí se to však dělat v moc vysoké vrstvě, pak je to celý pružný a hýbe se to.
Asi bych ale možná přístě volil montážní pěnu, jenže s tou nemám zkušenosti a tak jsem raději nakonec zvolil mnou vyzkoušený postup. Viděl jsem to u Honzi (hank61) a docela mě to zaujalo, jen jsem se bál, že se mi to celý pomačká, jak bude pěna tvrdnout. Navíc se snažím o co nejlehčí konstrukci a taky mám doma spoustu přečtených novin.
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod pekl024 » pon 12 pro, 2022 1:46 pm

Tomas.Brezina píše:
Zlámalík píše:Hezky ti to náhodou jde! To já na svém mini - no, raději pomlčím...
Z čeho máš prosímtě ten kopec - lámaný polystyren, pěna nebo drátěná síť? Vypadá strašně dobře a věrně.


Asi bych ale možná přístě volil montážní pěnu, jenže s tou nemám zkušenosti a tak jsem raději nakonec zvolil mnou vyzkoušený postup. Viděl jsem to u Honzi (hank61) a docela mě to zaujalo, jen jsem se bál, že se mi to celý pomačká, jak bude pěna tvrdnout. Navíc se snažím o co nejlehčí konstrukci a taky mám doma spoustu přečtených novin.


Ahoj , hrál jsem si taky s montážní pěnou , ale chce to tu co tolik nenabývá
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 12 pro, 2022 1:52 pm

pekl024 píše:Ahoj , hrál jsem si taky s montážní pěnou , ale chce to tu co tolik nenabývá

Ahoj, díky. Koukal jsem po ní (mám partnerku pracující v kovomatě), ale protože tubus tunelu jsem zhotovil z kartonu, bál jsem se, že s ním i ta nízkoexpanzní pěna pohne.
Doufám, že ty noviny neudělají po čase nějakou neplechu, ale už jsem se na začátku seknul s mirelonem tak bych tady z toho neudělal sekci jak to nedělat. Ale tak co, špatná zkušenost, taky zkušenost... :D
Měj se...
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Zlámalík » pon 12 pro, 2022 4:19 pm

Tomas.Brezina píše:No bál jsem se, že se někdo zeptá.

:lol: :lol: :lol:

Díky, právěže to vypadá velice dobře a oproti kopcům z pěny reálně (skalnatě). Asi bych se jen bál, aby se to celé nekroutilo vlhkem, tolik papíru. Ale snad ne.
Nízkoexpanzní pěna je v pohodě, ta tolik nenaběhne (někdy skoro vůbec) a co mám na baráku vyzkoušeno, nemá takový tlak, takže o tunel bych se asi nebál.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » pon 12 pro, 2022 5:23 pm

Možná by se jako dočasné rychlé řešení skal vyplatilo koupit muchlací skalní tapetu od Nocha, tu si nakopírovat v potřebném množství a náležitě vymuchlanou ji našpendlit na povrch v úsecích, které zrovna nejsou na řadě v dodělávání povrchovky. Nebude to vypadat hole, nebo jako zimní krajina a s pokračující výstavbou to půjde bez problému dolů, případně půjde tapeta na optimálních místech přilepit trvale.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 12 pro, 2022 5:54 pm

Střelec píše:Možná by se jako dočasné rychlé řešení skal vyplatilo koupit muchlací skalní tapetu od Nocha, tu si nakopírovat v potřebném množství a náležitě vymuchlanou ji našpendlit na povrch v úsecích, které zrovna nejsou na řadě v dodělávání povrchovky. Nebude to vypadat hole, nebo jako zimní krajina a s pokračující výstavbou to půjde bez problému dolů, případně půjde tapeta na optimálních místech přilepit trvale.

Jako dočasné řešení by se to použít určitě nechalo. Nedávno jsem na to někde zahlédl na netu. Viděl jsi to naživo? Každopádně, abych zachoval vzhled s již hotovými segmenty stanice, budu sádrovat a barvit stejným způsobem.
Plánuji vždy dodělat do konečné podoby (kromě drobných detailů) segment po segmentu. Takže než budu opět jezdit, mělo by to být " v barvách".

Někdy od konce léta hledám řešení, jak relativně levně, ale efektně zalesnit tak velkou plochu. Potřebuji smrky o velikosti cca 20 až 50 cm a to není žádná levná záležitost, navíc, když jich budu potřebovat hodně. Ani neodhadnu kolik, ale myslím si, že jen na ten rozdělaný segment jich padne tak 30 až 50ks. Možná víc, možná míň, nevím.
Nemáte nějaký nápad, kde koupit slušný stromky skoro zadarmo :?: :lol: U číňana jsem nenašel potřebnou velikost. Když bude nejhůř, zkusím je vyrobit z drátu (něco jako štětku na záchod) a "obalit" to statikou... Něco ve stylu jako na kamodel.cz .Popřípadě měl někdo stromky od nich v ruce? Díky.
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 12 pro, 2022 6:05 pm

Zlámalík píše:Asi bych se jen bál, aby se to celé nekroutilo vlhkem, tolik papíru. Ale snad ne.
Nízkoexpanzní pěna je v pohodě, ta tolik nenaběhne (někdy skoro vůbec) a co mám na baráku vyzkoušeno, nemá takový tlak, takže o tunel bych se asi nebál.

Kolejiště mám na půdě, kde je trvalá teplota a poměrně stálá vlhkost (cca 50 až 60%) . Pokud se to bude kroutit, budu nucen to předělat. A nebo se to třeba zkroutí ku prospěchu věci :)
Díky za info k pěně. Když se to nanáší ve větší vrstvě, musí se vždy počkat, než jedna vrstva vytvrdne? Nebo se to může nastříkat ve větším objemu najednou? Díky
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Zlámalík » pon 12 pro, 2022 6:16 pm

Mrkni sem, Mnitka to má zmáklý - sice boovice, ale princip stejný.

Trainmaniak mi na dotaz hodil dva odkazy na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=fmW9hnU01hA
https://www.youtube.com/watch?v=DwADkiE3lSo
Extra to druhý jsou dost velký stromy, to by se ti mohlo hodit.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 12 pro, 2022 6:26 pm

Zlámalík píše:Mrkni sem, Mnitka to má zmáklý - sice boovice, ale princip stejný.

Trainmaniak mi na dotaz hodil dva odkazy na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=fmW9hnU01hA
https://www.youtube.com/watch?v=DwADkiE3lSo
Extra to druhý jsou dost velký stromy, to by se ti mohlo hodit.

Díky moc, tvorbě vlastních jsem se chtěl vyhnout, ale asi nevyhnu :D
Na yt jsem toho viděl hodně, ale jak se znám :oops: , musím najít nějaký způsob, kterým to bude ubývat, nebo u toho nevydržím a pak bude mít každý segment jiný stromky :roll: Ten druhý odkaz je super. To by mohlo jít... s kombinací postupem od mnitky by to nemuselo být tak strašný... děkuji
Naposledy upravil Tomas.Brezina dne pon 12 pro, 2022 6:31 pm, celkově upraveno 1
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků