Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Dusan » čtv 20 led, 2022 9:38 am

Masakr :o Mít takový krásný prostor, tak na nějaký "visení něčeho" v obýváku prdím ... :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » čtv 20 led, 2022 9:59 am

Dusan píše:Masakr :o Mít takový krásný prostor, tak na nějaký "visení něčeho" v obýváku prdím ... :mrgreen:

A to samý mám na druhé straně půdy... :mrgreen: Ale tam úřaduje paní domu a tak musím opatrně... Ale vím, že určitě ještě postavím eNkové kolejiště, dioráma, prostě něco v eNku - vyrostl jsem na něm a ta nostalgie je pěkná potvora :P
Celý život jsem snil o tom, že budu mít prostor pro sebe. No a když jsem uviděl možnost využít prostor uprostřed vazníků, nějak jsem neodolal, pravda, levné to nebylo, ale myslím, že mě tady pochopí asi každý :mrgreen:
Měj hezký den.
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 23 led, 2022 5:48 pm

Ahoj všem. Včera jsem celé kolejiště postavil na nohy a tak mi to nedalo, abych na protilehlé straně stanice neudělal provizorní skryťák a zkusil jsem si ve stanici trochu zajezdit.
Snažil jsem se první počínání natočit na telefon, ale od doby, kdy jsem s ním omylem fláknul natáčí a fotí dost špatně. Proto se omlouvám za hroznou kvalitu videa, ale když už jsem to natočil, tak jsem to na webu nechal. :roll:
Mít v ruce telefon, Multimause a ještě ručně stavět výhybky je děs. Budu to muset vylepšit...

Zde je odkaz na video:
https://www.youtube.com/watch?v=9kGKkbLiY-s
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Dusan » ned 23 led, 2022 6:15 pm

čupr 8) právě jsi dostavěl :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 23 led, 2022 6:51 pm

Dusan píše:čupr 8) právě jsi dostavěl :mrgreen:

Díky moc.
No, taky si myslím :lol: :lol: :lol:
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod hank61 » ned 23 led, 2022 6:57 pm

Tomáši paráda. Ještě že už nemám prostor..... :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 23 led, 2022 6:59 pm

hank61 píše:Tomáši paráda. Ještě že už nemám prostor..... :D :D

Díky moc.
Jenže ty kdyby jsi se do toho dal, tak by mě přešla všechna chuť.... :lol:
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Zlámalík » ned 23 led, 2022 9:59 pm

Dobře! To se mi líbí! A souhlas s Dušanem :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » sob 16 dub, 2022 8:54 pm

Když koukam na ceny baráků od Woodland scenic a pak na předlohy na tytrubce, tak chápu, proč jsi šel do vlastní výroby. Je ale škoda, že na USAmodel nejsou v nabídce stroje a vozy v H0e. Něco zajímavého nabízí Minitrains, ale je toho málo a nákladní vozy se momentálně nedělají. Rád bych si švihnul něco malého amerického v H0e - domů se mi to ale nevejde, takže by to bylo v místním Westparku. Uvažuju o Forney 0-4-4 (pár jich dodnes hnije někde pod Chilcootem), k tomu služebák kombinovaný s osobákem a osobák + pár nákladních vozů /jednu zetku a pak něco otevřeného/ + jeden služebák pro náklaďáky. Kolejiště by mělo zahrnovat možnost odstavení vozů ve stanici + objetí soupravy. Kolejivo Roco nebo Peco - v H0e je kompatibilní.
V současnosti mam doma jen jednu ameriku - klasiku H0 John Bull od Bachmanna ulovenou v bazaru. Je to pojízdné, je to kuriozita, musím k tomu sehnat figurky obsluhy (byť ne dobové). A časem nožná ještě dva kusy pro další modifikace (komín s lapačem jisker, variace s budkou.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 17 dub, 2022 3:58 pm

Střelec píše:Když koukam na ceny baráků od Woodland scenic a pak na předlohy na tytrubce, tak chápu, proč jsi šel do vlastní výroby. Je ale škoda, že na USAmodel nejsou v nabídce stroje a vozy v H0e.

Ano, je to tak. Ceny staveb v měřítku O jsou dost vysoké a ušetřené peníze za stavby raději investuji do železničních vozidel.
HOe, nebo po americku HOn3, není bohužel v USA tak rozšířené a nemáme na ně dodavatele, kteří by byly schonpni nabídnout "rozumnou" cenu. Minitrains se mi líbí, uvažoval jsem, že bych je zkusil oslovit. Tak se snad časem nabídka zlepší.
V USA dělá HOn3 firma Durango Press, mají hezké stavenice, ale nemají lokomotivy, sehnat Forneyho v HOn3 nebude úplně lehké. Krásné modely má Blackstone Models, ale lokomotiva stojí okolo 500USD.
Každopádně pokud by se povedlo vybudovat kolejiště dle Tvého popisu, moc rád se pokochám stavbou i výsledkem. Měj hezké Velikonoce. Tomáš
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » úte 19 dub, 2022 4:42 pm

Minitrains nabízí lokomotivy Forney 0-4-4 a Porter 0-6-0. V nabídce míval ještě "americkou" lokomotivu s vlečným tendrem, ale u té odkazoval na předlohu v nějakém westernu z 50. let - tedy filmařský výtvor patrně na bázi Portera 0-4-0. Z vozů nabízí jen čtyřosáky na osobní bázi - osobák, hytlák a kombinaci osobí/zavazadlový. To vše buď v zelené, nebo v hnědé barvě. Zkusil jsem to objednat přes pana Švíglera (Happymodel), neb ho mám na lince tramvaje, ale zatím se výsledky nedostavily. Byl jsem předem varován, že jednání o dodávkách může být problematické a bude to na dlouho. Teprve až budou vozidla, pustím se do nákupu ostatního materiálu. Co se kolejiště týká, patrně by šlo o oválek s nádražím na 4-5 výhybek na jedné a prostou výhybnou na dvě výhybky na protilehlé straně pro případ, že by časem došlo na dva stroje. Řada drobných staveb by šla upravit z nabídky Modelscene, jejich výběr dřevěných bud a kůlen je dost pestrý a vyjma střech a základových desek jsou opravdu dřevěné. A kdyby jako alternaci střešních krytin Buchtela laseroval ještě aršíky šindele, nemělo by to chybu...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod JanoH0e » stř 20 dub, 2022 10:03 am

Ja by som sa na "xenofóbne" USA vykašľal a šiel na juh. :mrgreen: Na tamojších úzkych od počiatku jazdilo kde čo z celého sveta. Aj z ČSR a ČSSR. Aj keď Tu 47-48 nie. Ale Čejen to asi vyrieši. :lol: Tamojšie trate sú veselšie, ako po stránke lokomotív, tak vozového parku. Samozrejme aj čo sa týka prírody, stavieb a atmosféry. Na snímku je stanica Piedras, trať z Puerto Bolivar v Ecadore. Tam to holt žilo. :D
Přílohy
Piedras_ferrocarril.png
Piedras_ferrocarril.png (168.97 KiB) Zobrazeno 3481 krát
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 09 kvě, 2022 7:12 pm

add Střelec: zní to velice dobře. Budu držet palce, líbí se mi malé projekty (asi proto stavím koljiště 6m dlouhé :mrgreen: )
add JanoJOe: Když já tu ameriku prostě můžu. Neřeším jejich stávající postoje, dnešní amerika mě nebere. Mám rád americké železnice na přelomu roku 1900 a pak dieselovou éru 50 až 80 let - v 50.tých letech vyrobili moji nej lokomotivu ALCO RS-3 a v 70.tých letech druhou nej a to EMD SD40-2. Ale to odbočuji...

Poslední dobou se toho moc neděje. Podařilo se mi osadit stanici Balck Butte ručními přestavníky od Caboose Industries. Pasují tam jak ..... na hrnec. Jejich ovládání je super.
Dále jsem položil skryté nádraží, připravil elektroinstalaci - tu musím kompletně zapojit. A začne se stoupat tratí do hor. Jakmile bude více k focení, určitě se podělím. A aby to nebylo úplně bez foto, tak přikládám alespoň fotky přestavníků.
Přeji klidné a pohodové dny...
Přílohy
20220416_175053.jpg
20220416_175100.jpg
20220416_175116.jpg
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod JanoH0e » úte 10 kvě, 2022 5:52 am

Tomas.Brezina No práve ja tiež. Úzke železnice na juhu však poskytujú širšie možnosti na "bláznenie". Klasických parných lokomotív je väčší výber z celého sveta. Človek nie je obmedzený na predlohy z USA. Zvlášť výrazne je to u motorových lokomotív, kde začala motorizácia už začiatkom 20. stor. Takže je možnosť použiť lokomotívy, ktoré v USA jazdili iba na "širokom" rozchode. Klasický príklad je Guatemala, Salvador atď. Napr. EMD SD40-2 jazdia na úzkom rozchode v Brazílii. A k tomu lokomotívy z celého sveta od všetkých možných výrobcov. To isté sa týka aj vozňového parku. Ono to bolo hlavne myslené pre Strelca, sám som mal taký nápad postaviť v Nn3 niečo malé a vyšlo mi, že práve juh od Rio Grande, je to pravé.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod RADU065 » čtv 27 říj, 2022 5:11 pm

"Tomas.Brezina"

Na USAmodel.cz jsem nikde nenašel jaká se používá digitální centrála,ovladač a napájecí transformátor k modelům Bachmann.
Děkuji
RADU065
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 27 črc, 2021 6:34 pm

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků