Hankova úzká 0e

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hank61 » čtv 09 pro, 2021 3:59 pm

Zkouším položit nasucho část kolejiva, abych zjistil reálné místo pro budovy a volnou skládku. Zrovna ta se mi na původně myšlené místo nevejde a tak se nabízí možnost vést vlečkovou kolej rovnoběžně s dopravní kolejí a využít budovu ZZN s přilehlou kanceláří. Volná skládka by se přesunula vlevo.

fin.jpg

IMG_20211209_163621.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod A2C » čtv 09 pro, 2021 5:43 pm

hank61 píše:Pánové mám dotaz na odborníky. Uvažuji, že bych novou koncovou stanici připojil ke stávajícímu oválu pomocí trianglu, který jsem doposud nikdy nezapojoval. Vzdálenosti mezi výhybkami trianglu jsou však menší, než uvažované délky souprav. Bude fungovat tohle zapojení? Ovál bude napájen přímo centrálou a trať do koncové stanice bude napájena reverzním modulem vratné smyčky. Samozřejmě, že elektricky oddělené budou vždy obě kolejnice :wink: Prosím pouze o stanovisko, zdali to bude fungovat, či nikoliv s níže uvedeným modulem vratné smyčky. Rozhodně nechci vyvolat diskusi o vhodnosti tohoto modulu, opalování koleček, řešení přes optočleny apod. Předem děkuji za stanovisko i pochopení :wink: :D

IMG_20211203_095513.jpg

modul VS.jpg


Ahoj Hanku, keďže ti nikto na to neodpovedal, skúsim ti poradiť ja.
Čo sa týka modulu, tento nepoužívaj, nie je dobrý, tieto "domáce" či proste práve tejto konštrukcie mi nikdy nefungovali a ani ľuďom ktorý mi to doniesli lebo si mysleli, že to bude to pravé.
Najlepší čo sa mi osvedčil bol od Digitraxu AR1
https://www.ebay.de/itm/254239249868?ep ... SwHH1c5I6n
Snáď ho bude predávať aj niekto v EU.
Potom som skúšal ešte ten od Roco, ale cena je strašná a mal som tu aj Lenz. Tie fungovali. Tie home made nikdy.

Čo sa týka zapojenia okruhu máš to dobre.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hank61 » čtv 09 pro, 2021 5:55 pm

A2C. Moc děkuji :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hopeter » pát 10 pro, 2021 5:33 pm

Když tak koukám na snahu využít hotové budovy tak mě napadá tohle. Sklad u staniční budovy oddělit a přidat na druhou stranu. Potom by tato budova mohla být ve šturcu a vagon na vykládku ve šturcu by nepřekážel provozu. Nástupiště by zůstalo kde je. Posunutím VB do kraje bys získal místo pro rozšíření fabriky u vlečky.
fin.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hank61 » pát 10 pro, 2021 5:57 pm

Honzo. Diky. Určitě by to mhla být dobrá alternativa. Já jsem teda uvažoval vlevo od SB udělat nějakou zahrádku, nebo nějaký odpočinkový kout se zelení. Ono toho průmyslu je v té druhé části kolejiště už docela dost. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hopeter » pát 10 pro, 2021 6:29 pm

Může být i ten plácek se zelení nebo ulice s hospůdkou apod. ale na straně směrem do středu panelu. Jde o to , že když bude sklad na původní straně budovy tak přistavený vagon bude překážet a blokovat šturc. Když to otočíš tak nákladní vagon se bude v klidu vykládat nebo nakládat a před ním může být přistavený osobák. Když nakládku stihnou do odjezdu vlaku tak odjede smíšený vlak a když to bude trvat déle tak osobák odjede bez něj a připojí ho příště....
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hank61 » pát 10 pro, 2021 8:14 pm

hopeter píše:Může být i ten plácek se zelení nebo ulice s hospůdkou apod. ale na straně směrem do středu panelu. Jde o to , že když bude sklad na původní straně budovy tak přistavený vagon bude překážet a blokovat šturc. Když to otočíš tak nákladní vagon se bude v klidu vykládat nebo nakládat a před ním může být přistavený osobák. Když nakládku stihnou do odjezdu vlaku tak odjede smíšený vlak a když to bude trvat déle tak osobák odjede bez něj a připojí ho příště....


Honzo. Ovšem to máš pravdu. Je vidět, že i když mám od minulého týdne na začátku šestku, tak se mám stále co učit :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hopeter » pát 10 pro, 2021 8:21 pm

Tak to se přidávám ke gratulantům. :D Já budu starý páprda až za tři měsíce... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod Zlámalík » sob 11 pro, 2021 10:04 pm

Tak páprdům gratuluju zpětně či dopředu, já mám na začátku o číslo míň a když vidím, jak se s tím se... no víte co, zatímco vy to tady sázíte kus za kusem, tak se asi půjdu zahrabat. Jen tak dál!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod jkiss » pát 07 led, 2022 7:13 pm

Ešte sa vrátim k tomu trianglu:
kiss: keep it simple stupid
ak budeš polarizovať výhybku (prepínať srdcovku) tak stačí použiť dvojpólový prepínač a prepínať obe póly súčasne. A je vybavené netreba žiadny modul vratnej slučky, zbytočná komplikácia.
Koncová stanica bude vždy pripojená polaritou "správnou" k polohe výhybky. Prerušenie vonkajších koľají výhybky by malo byť na rovnakom mieste ako je oddelená srdcovka.
Modul vratnej slučky funguje na princípe detekcie skratu. Problém všetkých takých modulov je, že ak samotné napájanie (centrála) má tiež detekciu skratu, tak musia spolu hrať 2 parametre: detekovaný prúd a reakčný čas. Ak z nejakého dôvodu reaguje centrála skôr (alebo menší prúd) ako reverzný modul, je jasné že to fungovať nebude... a pokaľ budú parametre skoro rovnaké, je vecou náhody či modul prepne alebo nie.

inak sa mi to celé moc páči :-) palec hore
J.
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod look23 » sob 08 led, 2022 3:26 pm

hopeter píše:
fin.jpg


Jak bude objíždět přes skladiště soupravu?
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hank61 » sob 08 led, 2022 3:44 pm

Skladiště u výpravní budovy plánuji pouze jako příruční, kde žádný vůz stát samostatně nebude :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hank61 » ned 23 led, 2022 2:44 pm

Kluci. Rád bych vás požádal o nějakou inspiraci k připravované koncové stanici mojí úzké 0e. Původně jsem myslel toto, ale v podstatě ten samý layout jsem udělal na Mini kolejišti v bedně a tak bych rád nějakou změnu. Mám k dispozici 3ks levé 12°, 3ks pravé 12°a 1 "Y" výhybku 2x12°. Rozměr segmentu je 1850x480mm, přičemž osa vjezdové koleje ze sousedního segmentu je od předního okraje 290mm. Podmínka je, abych na staniční budovu koukal z čela. Jinak bez dalších konkrétních požadavků. Bohatě by mi stačily jednoduché náčrtky. Za případné náměty předem děkuji. :wink:
Tohle byl původní návrh:
fin.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod Dusan » ned 23 led, 2022 5:14 pm

Tak oni určitě ostatní něco vymyslí, ale napadlo mě. Nestálo by za úvahu vytvořit trochu něco jiného než nějakou klasiku? Třeba pěkný námět byl od Milana v to ČS carendtu, tuším MSJF8, ta překládka dřevin z úzké na normál. Nebo něco podobného. Mohl by jsi to trochu přiblížit k velikosti "0" :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Hankova úzká 0e

Příspěvekod hank61 » ned 23 led, 2022 6:07 pm

Dusan píše:Tak oni určitě ostatní něco vymyslí, ale napadlo mě. Nestálo by za úvahu vytvořit trochu něco jiného než nějakou klasiku? Třeba pěkný námět byl od Milana v to ČS carendtu, tuším MSJF8, ta překládka dřevin z úzké na normál. Nebo něco podobného. Mohl by jsi to trochu přiblížit k velikosti "0" :-)


Dušane. Diky za názor. Také na tom něco je. Promyslím i tuhle možnost :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků