TTe

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

TTe

Příspěvekod honzik » čtv 22 čer, 2017 10:37 am

Ahoj.
Shrnuti uspechu v TTe modulovce muzete sledovat zde >http://tte.hekttor.biz/view.php?cisloclanku=2017060001
Obrázek Obrázek Obrázek
http://www.hekttor.biz
http://vytopna.hekttor.biz
http://tte.hekttor.biz
Uživatelský avatar
honzik
 
Příspěvky: 91
Registrován: čtv 20 bře, 2008 10:43 am

Re: TTe

Příspěvekod petrh » pát 23 čer, 2017 7:26 pm

Jo body to je rizek. mu v benesove chybi ten sloupek s tlacitkem prechod pro chodce...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: TTe

Příspěvekod hobby » úte 11 črc, 2017 8:38 am

Very nice!
hobby
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte 21 zář, 2010 6:57 am

Re: TTe

Příspěvekod stoupa » pon 17 črc, 2017 1:58 pm

Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: TTe

Příspěvekod MiG » pon 17 črc, 2017 3:53 pm


V tom odkazu na hekttor jsou i fotky s TTf (Pacova Hora)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: TTe

Příspěvekod adam.masik » pát 30 srp, 2019 7:51 am

Další TTe projekt...
IMG_2690.JPG


Více na: http://tte.modulovka.cz/moduly/loucen/
adam.masik
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 09 úno, 2012 3:36 pm

Re: TTe

Příspěvekod adam.masik » ned 20 říj, 2019 11:47 am

IMG_2942.jpg
Tak jsem trochu pokročil. Celý postup stavby jsem přidal do aktualizovaného článku zde: http://tte.modulovka.cz/moduly/loucen/
adam.masik
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 09 úno, 2012 3:36 pm

Re: TTe

Příspěvekod adam.masik » ned 20 říj, 2019 7:54 pm

Nevím na co přesně reakce modelarTT/TTe je, protože příspěvek byl mezitím smazán. Ale je to daň za použití mechanických přestavníků - zabírají místo i na bocích modulu. Na druhou stranu bych i kdyby tam ovládání přestavníku nebylo, umístil bych držáky nohou stejně. Při velikosti 30*75 cm mi přijde jakýkoliv jiný počet nohou zbytečné plýtvání dřevem.
adam.masik
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 09 úno, 2012 3:36 pm

Re: TTe

Příspěvekod prcek » pon 21 říj, 2019 10:16 am

Nevim, nevim, je treba za vsim hledat zly umysl?
Forum se svym asynchronim pristupem je nachylne k race-condition, nebohlo se treba stat, ze Milan napsal svuj prispevek, pak si uvedomil, ze to neni nejlepsi a rozhodl se jej smazat, ale mezitim uz byla na svete reakce?
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 491
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: TTe

Příspěvekod radeksindy » pon 21 říj, 2019 11:25 am

Reagoval jsem na "drobnou radu", která spočívala v tom, že ti bylo raděno, abys držáky nohou v žádném případě nedával doprostřed modulu, Milanem Ferdián ti autoritativně tvrdil, že jedině na konce modulu, nebo vůbec.

To mohla být od Milana správná připomínka. Nevím jaká jsou přesně pravidla modulové skupiny, pro kterou je modul určen, ale řešení nohou na modulu Loučeň skutečně může snadno narazit. Například obě zababovské sekce TT mají ve svých pravidlech, že moduly nad 500 mm mají být samostatně stojící. Modul Loučeň má 750 mm, na dvou nohách uprostřed bude jen těžko stát. Možná to není určeno Zababov nebo možná jsou tam pravidla jen cáry papíru, takže klidně moji připomínku ignorujte :)
radeksindy
 
Příspěvky: 2510
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: TTe

Příspěvekod adam.masik » pon 21 říj, 2019 1:53 pm

Už jsem si to s Milanem vyjasnil. Jeho připomínka byla správná, ale já ve chvíli kdy jsem psal poslední příspěvěk jsem jen tušil na co modelář TT/TTe rúčastníme jejich setkání.eaguje. Jedná se o to, že kdyby mělo hodně modulů za sebou nohy uprostřed, mohlo by se stát, že by se layout "rozvlnil". Tady přichází na řadu určité specifikum naší tratě a to jsou velmi krátké moduly, pokud neberu podlezací mosty tak máme nejdelší 4ks metrových modulů, zbytek je většinou 750mm a kratší, takže jsme s něčím takovým zatím nezaznamenali problémy. Navíc jsem zatím nezaznamenal že by Zababov měl normu pro TTe moduly....
My normu upravenou pro TTe postupně dáváme dohromady, ale bude z velké části vycházet právě z norem Zababova, protože se účastníme jejich setkání.

Takže shrnuto - podle pravidel Zababova a doporučení FREMO je to opravu špatně, ale už to opravdu předělávat nebudu....
adam.masik
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 09 úno, 2012 3:36 pm

Re: TTe

Příspěvekod teleke z tölökö » pát 01 lis, 2019 2:30 pm

To s těma nohama mělo vývoj (který souvisí s používáním pouzder a kolíků):

Na několika prvních setkáních TTe modulovky jsme, samozřejmě, užívali samostatně stojící moduly, ale protože jsou moduly malé, jednak stejně moc nestály i když měly 4 nohy (šířka 30 cm versus 130 cm nad podlahou) a druhak, postavit pár metrů tratě zabralo šíleného času a nervů (těch spojů, co bylo potřeba "vyladit"). Proto jsme se rozhodli využít dobých zkušeností s užíváním pouzder a kolíků pro spojování modulů různých majitelů získaných v TT. Osadili jsme tím nově stavěné moduly a osvědčilo se to natolik, že jsme pouzdra doplnili i na starší moduly (na tu většinu, která se často účastní setkání). Dnes už se vše nové staví s pouzdry.

Současně se začátkem užívání kolíků se ukázalo, že je zbytečné cpát nohy do všech držáků, u těch modulů dříve samostatně stojících. A protože jsou moduly robustní konstrukce z 12 mm překližky, postupem času jsme dospěli do praxe, že smontujeme třeba i 7 modulů na podlaze (záleží na tvaru stavěného), dáme té části layoutu třeba jen 5 nohou (dvě na začátku, dvě na konci, plus jedna noha v oblouku kvůli stabilitě), to celé zvedneme, urovnáme výšku a pokračujeme s dalším blokem. Pak jen pospojujeme tyto bloky (opět na kolíky). Stavba je velice rychlá a bezproblémová.

Takže, většina modulů už má pouze dva držáky, kromě těch nejdelších (ty mají 4), naopak nejkratší (např. 15° r750) nemají držáky vůbec. Ale stejně nakonec ani každý držák svoji nohu "nedostane", zhruba jen každý druhý (ale ty držáky tam jsou, kdyby bylo potřeba nohu použít). Ostatně, proč se s tolika nohama tahat na setkání, a co víc, proč je vlastně vůbec vyrábět ? Nevím, jestli je to z textu patrné, ale používáme všichni nohy stejného typu, hranol 30x30, trakže příslušnost nohou k modulu neřešíme (na setkání). Při stavbě se prostě bere z hromádek a na konci setkání si je přebereme.

Abych to shrnul: Samostatně stojící moduly (kratší než metr) nepotřebujeme. Pokud tedy proběhne nějaká normotvorba (zažité a osvědčené dáme na papír), určitě tam požadavek na samostatně stojící moduly nebude.
Uživatelský avatar
teleke z tölökö
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 01 lis, 2016 8:29 am

Re: TTe

Příspěvekod body » ned 03 lis, 2019 10:00 pm

Přílohy
TTe_Rosswein_2019_010.jpg
Uživatelský avatar
body
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13 čer, 2008 8:11 pm

Re: TTe

Příspěvekod Martin Justiz » sob 10 dub, 2021 6:39 am

Vážení kolegové
Shodou různých okolností sem prodal celou sbírku JHMD v H0e, vozidla už mají nové majitele kolejiště stále čeká na prodej.
A teď k věci, rozhodl jsem se změnit měřítko na TTe.
Teď se zaobírám Túčkem pokud se nepovede připravit a zprovoznit pěkný a funkční model tak nemá cenu pokračovat dál.
Věci na dotaz, jak řešíte zprahla a kolejivo , také mě zajímá jestli jde třeba ve skrytaku použít kolejivo velikosti Z.
Předem díky za postřehy a pomoc v této nové výzvě
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec


Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron