Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » stř 28 pro, 2022 5:52 pm

Dneska jsem potkal komisního Climaxe, ale nejsem schopen určit, jestli je to H0, nebo 0n30, připadalo mi to relativně malý. Komisní věci v H0 to rozměrově nepřečnívalo, ale spřáhla vzhledově odpovídaly spíš výše uvedenému 0n30. Bohužel se mu nechtělo jezdit, i když vypadal celkem nepoužitě. Trošku popojížděl dopředu, svítil, ale nebyl schopen couvat. Pokud po něm někdo neskočí, zkusim příští týden v krámu zjistit, jestli by to šlo zprovoznit. Pokud to půjde rozchodit, tak to vezmu do sbírky.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » stř 28 pro, 2022 9:41 pm

Střelec píše:Dneska jsem potkal komisního Climaxe, ale nejsem schopen určit, jestli je to H0, nebo 0n30, připadalo mi to relativně malý. Komisní věci v H0 to rozměrově nepřečnívalo, ale spřáhla vzhledově odpovídaly spíš výše uvedenému 0n30. Bohužel se mu nechtělo jezdit, i když vypadal celkem nepoužitě. Trošku popojížděl dopředu, svítil, ale nebyl schopen couvat. Pokud po něm někdo neskočí, zkusim příští týden v krámu zjistit, jestli by to šlo zprovoznit. Pokud to půjde rozchodit, tak to vezmu do sbírky.

Ahoj, Bachmann dělal CLIMAXE i v HO. Spřáhla Bachmann používá stejná u HO i u On30. Myslím, že pokud by to bylo v On30, poznal bys to. Je to oproti HO dvakrát větší. Už jsem to zde asi ukazoval, ale pro jistotu. Níže jsou dvě foto rozdílu mezi HO a On30. Každopádně pokud se podaří koupit a zprovoznit, bude to hezký model do sbírky.
Přílohy
20211025_195016.jpg
20211025_194917.jpg
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » čtv 29 pro, 2022 5:07 pm

Díky! Bude to H0. Takže uvidíme, jestli se jí podaří rozchodit.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » pát 24 bře, 2023 6:16 pm

Ten Climax měl v háji převody a náhradní díly nejsou. V komisi je tu ještě jeden v Géčku, ale tam jsou urvané kardany.

Je tu naděje, že bych si mohl střihnout něco malého amerického v H0e - víceméně vitrínového a pro veřejné účely. Bohužel Minitrains zrovna nemá v letošní nabídce kromě 0-6-0 Portera nic stylového a slibované nákladní vozy jsou vedené jen jako "připravované". Předpokládané schéma ovál, rozměry cca 120x60, 3-6 výhybek (výhybna + zastávka s nákladištěm), troška krajiny, jedna nebo dvě komerčně dělané budovy ze stavebnice a ostatní drobné stavby ze zbytků, jeden "sirkový" most... Potřeboval bych ale odkaz na nějaký vhodný vzor.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod JanoH0e » pát 24 bře, 2023 7:35 pm

Bachmann robí Baldwinku - napr. https://oliviastrains.com/product-categ ... row-gauge/. Tá sa d zohnať aj v Nemecku. No a pokiaľ
" něco malého amerického ", je myslené aj na juh od Rio Grande, možnosti sa ti rozšíria aj na výrobcov z celej Európy, sveta. :mrgreen:
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » sob 25 bře, 2023 1:52 pm

Tu baldwinku měl loni Happymodel v Plzni, ale je to relativně moderní záležitost dost univerzálního vzhledu. Potřebuju něco, co by na první pohled říkalo "Amerika!", takže pokud se někde nebude toulat na dlouho poslední Forney, půjdu do Portera a možná k němu dobastlim tendr podle amerických videí.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 26 bře, 2023 8:22 am

Střelec píše:... troška krajiny, jedna nebo dvě komerčně dělané budovy ze stavebnice a ostatní drobné stavby ze zbytků, jeden "sirkový" most... Potřeboval bych ale odkaz na nějaký vhodný vzor.

Ahoj, chlapi.
Od srpna mám novou práci a tak jsem přišel o volný čas úplně... Práce na BB On30 jsou díky tomu ještě pomalejší než byly. Most jsem stavěl dle plánku nalezených na Google obrázcích, stačí do vyhledávače napsat "trestle bridge drawing" a hledat ...
Most v oblouku nemám ještě 100% hotový, ale základní rysy jsou, viz foto. Nyní je pod mostem dotažena krajina, čekám až bude dostatek času, abych to zasádroval....
Přílohy
20230122_110051.jpg
20230122_110107.jpg
20230122_152251.jpg
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » čtv 06 dub, 2023 4:22 pm

Díky za inspirativní obrázky.
Ve třetím kvartále slibuje Rivarossi několik variant Heislera v H0, možná by to chtělo zapátrat, jestli nebude i v jiných měřítkách. Už ho kdysi dělali.jednoho jsem před pár lety prošvihl na BMŽ. Netušíte, jestli byl odolnější než staré Bachmanny?
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Střelec » pon 24 črc, 2023 6:30 pm

Tak mi konečně přišla H0e amerika a nějaké vozy od Minitrainsu. Je to Fiddletown and Copperopolis 0-4-0 (asi překopanej Porter), dělaná podle nějakýho westernu a k tomu stádo nákladních a jeden osobní vůz. Forneye a půlhytláky se posledních pár let bohužel nedělají. Nějaký baráky dělá Kibri (cca čtyři sety), něco Woodland Scenic (malé nádraží) a vodojem BuBi (pasuje to vůbec?). V plánu mam malej oválek s výhybnou a odbočkou do dolu (na tři výhybky celkem, bude to v analogu, maximálně na dvě soupravy běžnýho provozu. Takže asi dojde na objednávky i u místního guru. Mělo by to bejt mini 60x120 cm a patrně bude provozovaný v Plzeňským Westparku, protože se mi to nevejde domů. Začnu stavět, až se mi sejde materiál, ale nevim, jestli s tim sem do úzkejch, nebo do Mini.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úzkorozchodná trať Black Butte RR / On30

Příspěvekod Tomas.Brezina » sob 03 úno, 2024 6:24 pm

EDIT: 04.02.2024 - Příspěvek, viz. níže, již není aktuální...Děkuji.

Ahoj všem.
Je to v podstatě skoro rok, co jsem sem přispíval a bohužel za poslední rok jsem s kolejištěm vůbec nepokročil a v podstatě úplně osiřelo.
A proto, než udělám nějakou blbost, se zeptám: Nenašel by se zde někdo, kdo by měl chuť se kolejiště ujmout?

Konkrétně:
Nabízím k prodeji tři moduly, které tvoří stanici Black Butte, stanice je plně sjízdná, zbývá dopojit osvětlení.
Zpracování určitě není nikterak profi, jde o mojí prvotinu a tak jsem se chyb nevyvaroval. Každopádně tyto drobné chyby nevadí provozu.

Kolejivo PECO, ruční přestavníky Caboose Industries, několik stromků od Kamodel a točna z Anglie od Simona Coxe
Zbytek je samo domo. Moc rád bych, kdyby udělalo někomu radost. Tak jako mě...
Velikost je cca 5m x 0,5m a lze všechny tři moduly naložit do Octavie Combi III (mám vyzkoušeno).
Naposledy upravil Tomas.Brezina dne ned 04 úno, 2024 5:11 pm, celkově upraveno 2
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Předchozí

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků