ÖBB pro českou republiku na ME ve fotbale

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod richard0404 » ned 13 črc, 2008 8:57 am

Také se musím přidat ke kolegům a nešetřit chválou. Je to parádní kousek. :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Radek Mende » ned 13 črc, 2008 6:12 pm

Mirku,dost dobrý,vypadá to perfektně.
Já zkouším jinou technologii,přes víkend jsem stříkal kastli do národních barev a čekám až mi přijde obtiskový papír,
který potisknu vyseparovanými motivy.
Tak jsem zvědav jak to dopadne,zde je náhled http://radyme.rajce.idnes.cz/Taurus_v_c ... ach/#album ,
možná jsem měl také zatmelit ty dveře,ale už se mi do nich nechce.
Zbývají jen obtisky,a možná to bude třetí taurus v TT,nebo že bych raději počkal na sedmilháře Jiráska(SCT) :lol: :lol: :?: :lol:
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 13 črc, 2008 6:49 pm

tak ten lak je podařený. s tím předěláním dveří bych nespěchal, protože stejně nemáš 4 smetáky. a slavné SCT asi zase pěkně kecá a nic nebude. už dávno by s tím vyběhl :D
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Pochvala

Příspěvekod Doja » pon 14 črc, 2008 10:57 am

Také se přidávám k pochvale. Zatím to nejlepší v českých barvách. A také mě to zlepšilo náladu a chuť jít zase do tohoto modelu.
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Příspěvekod Hekttor » úte 15 črc, 2008 7:36 am

Vypadá to Radku dobře. Jen by mě zajímalo, jak budete řešit bílé motivy na tom barevném podkladě?
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Radek Mende » úte 15 črc, 2008 4:49 pm

Hekttor píše:Vypadá to Radku dobře. Jen by mě zajímalo, jak budete řešit bílé motivy na tom barevném podkladě?

Já předpokládám,že vytisknu motivy na čirý obtiskový papír,doufám,že to není blbost a půjde to.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Mirek Moc » úte 15 črc, 2008 8:12 pm

Tak ještě jsem upravil osvětlení na bílou LED diodu a už to frčí na kolejišti jako Ex 101...
Obrázek,
Obrázek,
Obrázek.
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Hekttor » úte 15 črc, 2008 9:21 pm

Radek Mende píše:
Hekttor píše:Vypadá to Radku dobře. Jen by mě zajímalo, jak budete řešit bílé motivy na tom barevném podkladě?

Já předpokládám,že vytisknu motivy na čirý obtiskový papír,doufám,že to není blbost a půjde to.

Na čirý papír to půjde, pokud máte tiskárnu, která tiskne bílou barvu. Běžná laserová nebo inkoustová tiskárna to neumí.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod drlo » stř 16 črc, 2008 4:55 am

mirek moc: velice pekná práca
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod Radek Mende » čtv 17 črc, 2008 3:42 pm

Tak pánové ,moje metoda zklamala,jak píše Hektor moje tiskárna neumí tisknout bílou,a jak jsem slyšel,tak ani žádná jiná.
Takže to budu muset udělat jako Mirek Moc,bílý základ a celoplošný obtisk,kde bílá bude prosvítat ze základu.
To,že tiskárna neumí tisknout bílou mě v životě nenapadlo,jo jo ,pořád je co se učit.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Hekttor » čtv 17 črc, 2008 4:48 pm

Výrobci tiskáren počítají totiž s tím, že ať dokumenty, kresby, nebo fotografie tisknete na bílý papír. Tutíž potřeba tisku bílé jaksi nevzniká, kromě specifických aplikací, jako je právě tisk obtisků. Jenže modeláři (a případně další) jsou pro výrobce tiskáren početně zcela nevýznamná skupina na to, aby se začali tiskem bílé zabývat. Nicméně, výjimky (bíle tisknoucí tiskárny) existují.
Naposledy upravil Hekttor dne čtv 17 črc, 2008 7:30 pm, celkově upraveno 1
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 17 črc, 2008 6:11 pm

Jsou dosti drahé (bíle tisknoucí tiskárny), ale nejsou nedostupné. Pokud vím, mezi modeláři jich pár je, takže je to jen o domluvě...
Jednou ze značek, která to umí, jsou tiskárny Alps (doufám, že jsem to napsal dobře, znalci mě když tak opraví).
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Hekttor » čtv 17 črc, 2008 6:39 pm

Tak. ALPS a ostatní klony MD tiskáren - OKI 5000 DP, Citizen Printiva, Kodak First Check a pod. Problém je, že dnes už se nevyrábějí a zastavuje se i jejich podpora - servis, spotřebák.
Jednu vlastním.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 17 črc, 2008 7:11 pm

Bohužel... Jak mi řikál známý u kterého jsem si nechával dělat maloseriové obtisky, tak původně tyhle ALPS tiskárny byli určeny pro grafiky a tiskaře - pro ověření tisku před samotným tištěním jinými technologiemi. Princip práce těchto tiskáren je zcela jiný než klasických PC tiskáren! ALPS tiskne po jednotlivých barvách - tj. je třeba obrázek rozdělit do jednotlivých vrstev barev (žlutá, bílá, červená atp.) Jinak pak je ten obrázek škoda tisknout. Aspoň takhle jsem musel dělat kámošovi přípravu. Nebyla to sranda - překreslení motivu třeba takového fotbalisty je tak na 3-4 hodiny práce na PC!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hekttor » čtv 17 črc, 2008 7:19 pm

Ano, jejich prvotní použití bylo pro prepress a výrobce uváděl ještě i jiné aplikace, např. černá parte s bílým tiskem, ale byla to také jedna z prvních tiskáren na tisk barevných fotografií. Na těch byl však zblízka znatelný rastr, což v době čenobílých jehličkovek nevadilo. Protože v případě obtisků tiskne jednolité barevné plochy, je to přesně, jak píše Petr - musel by se najít nadšenec, který fotbalistu překreslí do jednobarevného vektoru.
Jinak se mi zdá Mirkovo řešení jako nejlépe průchodné.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků