odlitky

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

odlitky

Příspěvekod Tomáš » stř 30 led, 2008 10:05 pm

mám doma nabídku odlitků p.číže v TT...je tam komplet přehled včetně cen..existuje něco podobnýho třeba u p.Molaty? nebo jiných lidiček co dělají odlitky v TT...jako tradičně H0čkaři mají nabídku lepší :( ...proč se ptám shnáním odlitek 742 a 731 735...snad to někdo dělá..má někdo typ? nebo ty nabídky TT
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Martin HO » čtv 31 led, 2008 8:02 am

Mám rovněž drobný problém, sehnat "slušné" podvozkové masky na
T 211 v HO. Nevíte někdo kde by se daly sehnat?
Martin HO
 

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 31 led, 2008 8:10 am

Martin HO píše:Mám rovněž drobný problém, sehnat "slušné" podvozkové masky na
T 211 v HO. Nevíte někdo kde by se daly sehnat?


No jestli jsou shodné s maskami prototypu, pak bych doporučil Ty původně od Guedzolda.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Martin HO » čtv 31 led, 2008 8:15 am

Bohužel z původního T 211 (BN 150) - Gützold - se použít nedají. Úpravy by byly možná horší, než vyrobit nové.
I tak díky za odpověď.
Martin HO
 

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 31 led, 2008 8:27 am

Martin HO píše:Bohužel z původního T 211 (BN 150) - Gützold - se použít nedají. Úpravy by byly možná horší, než vyrobit nové.
I tak díky za odpověď.


Já ji mám hotovou a ty odlitky tam jsou původní.
Nestudoval jsem zda odpovídají.
Podívám se ještě zda k odlitku který jsem koupil na burze, ty olitky jsou.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: odlitky

Příspěvekod JBr » čtv 31 led, 2008 10:37 am

Tomáš píše:proč se ptám shnáním odlitek 742 a 731 735...


Ja jsem si xlsko od pana Cize nechal loni o prazdninach taky poslat a kdyz jsem pak prisel na burzu, tak me prekvapilo, ze ma ve skutecnosti v TT daleko vic odlitku nez v tom seznamu :)

742 dela urcite, jak s kulatyma vetrakama, tak se zaluziemi (mam obe, ted stavim zaluzie jako 742 429). A nejakou spagetu nebo fujaru jsem tam videl myslim taky.

Zatim nedodelany kocour z odlitku od pana Cize - muj prvni trapny pokus o zpracovani odlitku (blbe vybrousena okna atd), ale bylo mi lito ho potom zahodit... Tehdy jsem si jeste myslel, ze ho zkusim osvetlit, tak jsem odvrtal i svetla a tak, ale z toho nakonec seslo a nebudu to delat ani u dalsich kocouru, neni tam na to poradne misto. Vyzkousel jsem na nem i zasklivani ClearFixem, celkem se to dalo. Bude to vleckova lokomotiva, ktera se nebude moc ukazovat... Pokud se nerozhodnu poridit jeste jeden odlitek a udelat ho poradne. Pak by z ni byla nejaka odstavena troska... Pevne doufam, ze jsem se od te doby aspon trochu zlepsil :)
Obrázek
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Tomáš » pát 01 úno, 2008 9:23 am

No tak sem psal p.čížovi a teď mi došel mail že tyto řady v TT nedělá...tak nevím
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod JBr » pát 01 úno, 2008 9:29 am

Myslis 731/735 nebo i 742? 742 jsem u nej v sobotu kupoval. Je mozny, ze jsem si ty druhe spletl s karkulkou nebo legem, ale neco dlouheho s vezi tam mel. V te tlacenici jsem nemel moc chut to cele prozkoumavat.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Tomáš » pát 01 úno, 2008 9:42 am

napsal jsem mu doslova:

Dobrý den
bylo mi řečeno že děláte odlitky lokomotiv 742 a 731..v TT pokud tomu tak skutečně je objednal bych si 742 3x a 731 2x. Nespěcháto... četl jsem,že toho máte poslední dobou hodně.
děkuji

a dneska mi došlo :

Dobrý den,

v TT tyto řady lok. nedělám.

S pozdravem P.Číž
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod JBr » pát 01 úno, 2008 10:09 am

Tak to je mi zahada... Jedine, ze by na burze doprodaval zbyle odlitky. V tom pripade bych asi doporucoval bud na burzu vyrazit nebo se s nekym domluvit, aby se po nich podival. Ja tam kazdopadne jednu 742 v sobotu kupoval. Pripadne skoro hned naproti panu Cizovi sedi na burze jeden pan (ted si z hlavy nevzpomenu na jmeno a vizitku mam doma), ktery prodava uz opracovane a pripadne i nastrikane odlitky (samozrejme s patricnym navysenim ceny - osobne se priznavam, ze jsem tam koupil jednoho vybrouseneho brejlovce, tech asi 100 Kc navic mi za klidnejsi nervy stalo :oops: ). Nejake 742 tam mel myslim taky.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Tomáš » pát 01 úno, 2008 10:15 am

no asi my opravdu nic jinýho nezbude než se na tu burzu vypravit...
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod marwin » pát 01 úno, 2008 12:16 pm

Zdenek Valter píše:
Martin HO píše:Bohužel z původního T 211 (BN 150) - Gützold - se použít nedají. Úpravy by byly možná horší, než vyrobit nové.
I tak díky za odpověď.


Já ji mám hotovou a ty odlitky tam jsou původní.
Nestudoval jsem zda odpovídají.
Podívám se ještě zda k odlitku který jsem koupil na burze, ty olitky jsou.


no pred nejakou dobou, jsem od Masi kupoval odlitek k T211.0 a masky k tomu prikladal, ale nejspis budou upraveny na pojezd prototypu BN150 od Pika. Neresil jsem to, odlitek jsem dal do supliku a uz jsem na nej nesahnul.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomáš » pát 01 úno, 2008 12:48 pm

jen mě tak napadlo..když jsi zmínil že někdo prodává odlitek už vypilovanej...nedělá takhle někdo i ten lept,že by už byl sestavenej?
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Martin HO » pát 01 úno, 2008 12:56 pm

k Marwinovi :

Já jsem určitě od p. Máši masky nedostal, vysvětloval jsem si to tím, že odlitek je určen na stávající pojezd BN 150 od Gützolda (včetně masek). Zkusím mu zavolat.

Ale dostal, ale našel až když jsem použil náhradní, které mi pan Máša věnoval.
Naposledy upravil Martin HO dne čtv 18 pro, 2008 10:58 am, celkově upraveno 1
Martin HO
 

Příspěvekod marwin » pát 01 úno, 2008 1:04 pm

Martin HO píše:k Marwinovi :

Já jsem určitě od p. Máši masky nedostal, vysvětloval jsem si to tím, že odlitek je určen na stávající pojezd BN 150 od Gützolda (včetně masek). Zkusím mu zavolat.


no je to uz nejaky patek, ale rekl bych, ze tam byly. Urcite je odlitek urcen na stavajici pojezd BN150! Rikal mi to.
Naposledy upravil marwin dne pát 01 úno, 2008 1:29 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků