Spojky z hadiček

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Spojky z hadiček

Příspěvekod Myšpulín » stř 30 led, 2008 7:42 am

V jedné maloseriové lokomotivě jsem našel jako spojku nějakou (asi silikonovou) průhlednou hadičku o vnitřním průměru 1,5 mm, vnějším 3,5 mm a síle stěny 1 mm (rozměry jsou přibližné, nejde to měřit). Měkká, ale přitom silnostěnná. Nemáte někdo ponětí, kde by byla k sehnání a pod jakým označením?

Kdo co používáte na spojení a jak jste s tím spokojeni?
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Spojky z hadiček

Příspěvekod michal_n_cz » stř 30 led, 2008 8:19 am

Myšpulín píše:V jedné maloseriové lokomotivě jsem našel jako spojku nějakou (asi silikonovou) průhlednou hadičku o vnitřním průměru 1,5 mm, vnějším 3,5 mm a síle stěny 1 mm (rozměry jsou přibližné, nejde to měřit). Měkká, ale přitom silnostěnná. Nemáte někdo ponětí, kde by byla k sehnání a pod jakým označením?

Kdo co používáte na spojení a jak jste s tím spokojeni?


Určitě to půjde objednat jako ND do sériových modelů. Konkrétně to používá Piko v lokomotivách (H0) ČD 371/372 resp. BR230/180 DB/DR a asi i v E11 atd. Příslušné kusovníky ND se dají dohledat na www.piko.de .

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Ondřej » stř 30 led, 2008 11:25 am

Takove hadicky maji v obchodech s funkcni modelarinou. Je to silikonova hadicka k nadrzi. Maji ruzne rozmery. Ja jsem takovou podobnou kupoval v Praze u Pecka Modelar.
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 30 led, 2008 3:11 pm

Ondřej píše:Takove hadicky maji v obchodech s funkcni modelarinou. Je to silikonova hadicka k nadrzi. Maji ruzne rozmery. Ja jsem takovou podobnou kupoval v Praze u Pecka Modelar.


Já taky, ale bohužel jsem tu pravou nesehnal :-(Bastard PIKO).
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2686
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Spojky z hadiček

Příspěvekod Sandy » stř 30 led, 2008 10:30 pm

Myšpulín píše:V jedné maloseriové lokomotivě jsem našel jako spojku nějakou (asi silikonovou) průhlednou hadičku o vnitřním průměru 1,5 mm, vnějším 3,5 mm a síle stěny 1 mm (rozměry jsou přibližné, nejde to měřit). Měkká, ale přitom silnostěnná. Nemáte někdo ponětí, kde by byla k sehnání a pod jakým označením?

Kdo co používáte na spojení a jak jste s tím spokojeni?

Pokud se vás sejde více, alespoň na odběr alespoň dvou metrů, tak ji objednám u některého dodavatele laboratorních potřeb.
Ale možná bych nějaké " prcky" měl i ve firmě.
Jen tak mimochodem. Na co slouží ? Musí být průhledná ?
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Spojky z hadiček

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 30 led, 2008 11:06 pm

Sandy píše:
Myšpulín píše:V jedné maloseriové lokomotivě jsem našel jako spojku nějakou (asi silikonovou) průhlednou hadičku o vnitřním průměru 1,5 mm, vnějším 3,5 mm a síle stěny 1 mm (rozměry jsou přibližné, nejde to měřit). Měkká, ale přitom silnostěnná. Nemáte někdo ponětí, kde by byla k sehnání a pod jakým označením?

Kdo co používáte na spojení a jak jste s tím spokojeni?

Pokud se vás sejde více, alespoň na odběr alespoň dvou metrů, tak ji objednám u některého dodavatele laboratorních potřeb.
Ale možná bych nějaké " prcky" měl i ve firmě.
Jen tak mimochodem. Na co slouží ? Musí být průhledná ?


Průhledná být nemusí. Prametry musím oměřit.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2686
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Myšpulín » čtv 31 led, 2008 7:40 am

Na co slouží originál, nevím. Já ji viděl použitou na spojky mezi hřídelkou motoru, kardankou a hřídelkou převodu na podvozku. A k tomuto účelu ji taktéž potřebuji. Tudíž na barvě vůbec nezáleží. Zaujalo mne, že je poměrně měkká, ale přitom má sílu stěny 1 mm, takže se zřejmě nebude mít snahu ukroutit (na rozdíl od tenkostěnných). No a protoře mám motorky o průměru hřídelek 2 mm, ten vnitřní průměr 1,5 mm je myslím dostatečný na to, aby to bylo schopné přenést třením požadovaný kroutící moment.

Pokud se cena bude řádově pohybovat v cenové relaci obdobných hadiček např. pro akvaristiku (4 Kč/m), pak není problém odběru i těch požadovaných 2 m, když za doručení ke mě zaplatím nepoměrně víc.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Myšpulín » čtv 31 led, 2008 7:44 am

Ondro, děkuji za typ. Pokud nedopadne jiná možnost, pokusím se po ní podívat někdy někde v modelářské civilizaci, až se tam dostanu.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Sandy » čtv 31 led, 2008 9:10 am

Myšpulín píše:Na co slouží originál, nevím. Já ji viděl použitou na spojky mezi hřídelkou motoru, kardankou a hřídelkou převodu na podvozku. A k tomuto účelu ji taktéž potřebuji. Tudíž na barvě vůbec nezáleží. Zaujalo mne, že je poměrně měkká, ale přitom má sílu stěny 1 mm, takže se zřejmě nebude mít snahu ukroutit (na rozdíl od tenkostěnných). No a protoře mám motorky o průměru hřídelek 2 mm, ten vnitřní průměr 1,5 mm je myslím dostatečný na to, aby to bylo schopné přenést třením požadovaný kroutící moment.

Pokud se cena bude řádově pohybovat v cenové relaci obdobných hadiček např. pro akvaristiku (4 Kč/m), pak není problém odběru i těch požadovaných 2 m, když za doručení ke mě zaplatím nepoměrně víc.

Aha, takže nic speciálního.
Ta " modelářská" má vnitřní průměr asi větší než 1,5 mm.
Tak se porozhlédnu, ale cena bude určitě větší než 4 Kč/m.
Tipuji tak 1 Kč/ 1 cm. :!:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Houmr » čtv 31 led, 2008 9:14 am

Jinak já používám silikonové izolační hadičky (Ekektro). Prodávají se různé průměry.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Yarda » čtv 31 led, 2008 9:15 am

A použít bužírku staženou z obyčejného měděného drátu 1,5mm2, co se používá pro el. rozvody 220V?
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Houmr » čtv 31 led, 2008 9:18 am

Taky by to šlo, dělají se i se silikonovou izolací.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Myšpulín » čtv 31 led, 2008 12:19 pm

Obyčejná bužírka je dost tvrdá, na spojení motor - kardanka asi dobrá, ale kardanka - podvozek už asi ne. Silikonová bužírka z vodičů je zase tenkostěnná a ta bude mít snahu se ukroutit. Ty izolační hadičky neznám, ale soudím, že to bude obdobné jako pro bužírku. Mám pár kousků silikonových hadiček různých průměrů, ale vše s tenkou stěnou.

Sandy, pokud zjistíš něco víc, dej vědět.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků