Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » ned 06 pro, 2015 7:25 pm

Po dlhých mesiacoch prišiel čas aj na T211.0 od HekTTora, pôvodne som uvažoval nad DK-modelom avšak chcel som prednú vysokú mriežku a tú DK-model nemá.
Pojazd bude PG v14.0 prevezmem si ho teraz v Prahe na burze.
Zatiaľ som len nahrubo zložil rám a karosériu, avšak môžem pár drobností k tomu napísať.

Čo sa týka rámu skladá sa skoro sám, aj keď občas to chce trocha pribrúsiť, ale nič strašné.

Kapota sa ohýba vcelku ľahko, škoda že sa ohyb musí odhadovať, predná maska nám čiastočne pomôže nakoľko aj tá sa musí jemne priohýbať, bohužiaľ plynulý ohyb sa mi dajako nedaril, tak som si pomáhal rôznymi oceľovými guľatinami a snažil sa mať ten ohyb čo najkrajší, uvidíme ako sa to vydarilo až obrúsim cín.

Kabína podľa zámkov je príliš široká, tak som ju spájkoval na 2x a prebytočný plech obrúsim.
Zatiaľ som sa dostal len sem, výsledok ma však teší :)
Obrázek
fotky budem pridávať sem
http://a2c.rajce.idnes.cz/T211.0_HekTTo ... dom_PG_v14
Naposledy upravil A2C dne pon 14 bře, 2016 7:36 pm, celkově upraveno 1
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » stř 09 pro, 2015 8:52 pm

Trošku progresu :)
Hrany kabíny sa budú brúsiť do tvaru oblúka, preto som kabínu poriadne vylial cínom, aby sa mi diely ani náhodou nerozpadli.
Čelo predstavku som dnes ešte preletoval nakoľko sa mi nepáčil ten ohyb ako som ho mal pôvodne ostrý, všetko je teraz tak ako som si to predstavoval :wink:
Ešte riešim trubičky do kabíny a predstavku pre reflektor a svetlá. Otvory majú priemer 2,5mm a ja mám len 2,1mm trubičky
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Zx1974 » stř 09 pro, 2015 9:26 pm

Díky za fotku letu (samozřejmě vvitimu který mě ji poslal taky). Zde jsou fotky ze stavby druhého prototypu http://zx1974.rajce.idnes.cz/T211/. Stavba není moje, tehdy jsem měl ruku v gipsu, tak to stavěl kolega.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » pát 11 pro, 2015 6:05 pm

Vôbec nie je zač :)
A pridávam dnešný progres :)

Najprv som bol skeptický pri vytváraní oblúčikov strechy, ale napočudovanie plochým diamantovým pilníčkom to išlo ako po masle :)
Nabudúce to ale budem robiť až po priletovaní detailov kabíny, trošku sa mi prehriala a musel som to opravovať. Nič strašné :)
Už teraz som rozhodnutý že to určite nebude posledné prasiatko :)
ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 15 pro, 2015 7:13 am

Ahoj, taky stavím "Prasátko" od HekTTora. Rozhodl jsem se pro starší verzi (T211.0.) s menší mřížkou. Teď mám tedy pauzu, protože čekám na pojezd od PG, ale doufám, že přes svátky s tím trochu pohnu.
Dvě fotky aktuálního stavu jsou na Rajceti
PS: před focením jsem neleštil ani nemyl lept, tak podle toho vypadá...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 22 pro, 2015 7:51 am

Tak pojezd od Pavla Gülicha jsem v sobotu zakoupil na burze. Mám ho ve stavu, kdy mám hotový rám, sestavené skříně převodovek - viz fotky na Rajceti.
Zkušebně jsem osadil nápravy a zkoušel pojezd usadit do rozpracovaného rámu.
Zatím jsem zjistil tyto skutečnosti (zatím nenafoceno):
- Vyčkávání s připájením masek je na místě. Finální pozici masky bude nutno doladit až podle pojezdu, aby se masky nedotýkaly kol
- Pro usazení je nutno odebrat část podlahy v kabině (tu s logem Hekttora - stačí lokomotivu nápis může zůstat)
- Při použití zobáčků nesedí osy náprav na ložiskové domky. Celý pojezd je nutno posunout vpřed (cca 0,5-1mm)
- Na první pohled se mi zdá, že rozvor je masek (otvorů /rozsoch) je též o malinko menší než rozvor pojezdu. Tomu by odpovídalo i obtížné pájení pružnic, které jsem musel přibrousit protože při umístění na osu otvoru v masce (rámu) přesahovaly
Zejména u posledního bodu by mne zajímalo jestli jde o jednorázovou chybu, nebo všeobecný problém.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Zx1974 » čtv 24 pro, 2015 10:07 am

Díky inspiraci od A2C jsem během posledních dvou měsíců spáchal toto:
DSC_0881.JPG
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » pát 25 pro, 2015 8:37 pm

Ďakujem za uznanie :)
Ja som na prvý sviatok vianočný okrem jedenia zákuskov, klobás atď... uff ani sa hnúť neviem :lol:
Oki späť k veci, zložil som si pojazd PG v14.0 za jedno poobedie, veľmi príjemná stavba, až na hľadanie súčiastok medzi špárami parkiet, nj u starej mamy však to poznáte :)
Mal by som pár pripomienok, aj keď je stavba pohodová, návod je na internete, stále som neprišiel na funkciu podložiek čo sú na lepte ako diel vedľa závaží č.3
pripomenul by som pre všetkých zakúpenie si závitníkov M2 a M1,6. Škoda že ma na to niekto neupozornil, hneď by som ich vzal od vvittyho, takto si môžem pískať až sa vrátim do civilizácie, okrem toho som si ako blbec zabudol káble k zapojeniu, olej pre púzdra a ložiská na motore a naviac aj trafo, som to celý ja :D
Čo sa týka pojazdu je doslova blbuvzdorný, prispájkoval som púzdra pomocou KKP (kvapalina kulička cínu a plameň) a cín to vystredil tak, že aj vánok odvaľuje ozubené kolesá. Proste parádna práca od pána Gulicha :)
Čo mu, ale vytknem je že sa nevyleptali dierky pre oceľové drôtiky ktoré slúžia ako odpruženie. A mini vrtáky sú až v civilizácii. Nevadí počká ma to po sviatkoch :lol:
Obrázek
Obrázek

Pardon za hnustné fotky, fotil som mobilom :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Popopo » sob 26 pro, 2015 9:03 pm

Pánové, koukám, že jste se na to vrhli...

Ohledně zobáčků - lept jsem navrhoval pro prasátko od DK-modelu, tedy od Vaška Skály. Vnitřek rámu je tam asi malinko jinak.
Dírky tam jsou, jen se do 0.5 mm plechu někdy úplně neproleptají. Dělám je záměrně menší, zvětšit jdou, zmenšit už obtížněji.
Podložky jsou v leptu navíc, při stavbě nejsou potřeba.

Na poztrácené díly jsem vloni od Ježíška dostal zástěru, na které je dole našitý suchý zip. Protikus od zipu mám přilepený zespodu desky stolu. Je z toho takový velký brindák, věci mi do něj padají a já si je z něj lovím. Šetří mi to spoustu času a potupného lezení po zemi.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Myšpulín » ned 27 pro, 2015 11:03 am

Popopo píše:Na poztrácené díly jsem vloni od Ježíška dostal zástěru, na které je dole našitý suchý zip. Protikus od zipu mám přilepený zespodu desky stolu. Je z toho takový velký brindák, věci mi do něj padají a já si je z něj lovím. Šetří mi to spoustu času a potupného lezení po zemi.

Tak myslím, že toto by byl asi největší trhák v modelářských obchodech. A pokud by k tomu byl i stůl a nebesa (jak nastínil Mizl v jiném vláknu) a vše končilo dole v zástěře, určitě k nezaplacení. Dík za perfektní nápad, třeba vymyslím, jak to zrealizovat a hlavně jak to skladovat, když nemodelařím.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » čtv 04 úno, 2016 5:17 pm

Viem že som dlho nepridával fotky, ale ja som neprestal na prasiatkach pracovať :)
Nech sa páči pokochajte sa :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Musím sa posťažovať na zlý konektor NEM 651 tak som nakoniec dekodér prispájkoval napriamo. :roll:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » čtv 04 úno, 2016 5:28 pm

Oki nebudem Vás naťahovať :)
Prasiatka sú dokončené, čo by som ale vytkol celkovo modelu, príšerne sa do neho zabudovávajú svetlá, použil som SMD dvojfarebné ledky od vivvtty-ho
http://pojezdy.eu/eshop/led-svitive-dio ... a-smd.html
Svietili krásne, teda biele svietia stále, ale červené už nie :(
4 dni som strávil na pájkovaní zalepení do sekundového lepidla (aby sa neulomili kontakty s týmto som popravil 2 keď som chcel ohnúť káblik)
A po zalepení do karosérie, odišla jedna celkovo (výmena v hotovej karosérii odvrtavaním je fakt super!) A ostatné na červeno už nesvietia :roll:
Proste som mal smolu :(
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 05 úno, 2016 7:08 am

Moc hezký prasátka, co jsi to použil za spřáhla? Jinak co ten Foxbat v pozadí? Nestavíš si náhodou i Letecký museum? :lol:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » pát 05 úno, 2016 9:04 am

Ďakujem za pochvalu od majstra :)
Spriahla sú od Tomek05 kúpené od pána Kwasnicu na burze v Prahe.

Ten Mig 25 nie je môj je to len u kamaráta čo strieka modely, ja nemám na to miesto a ani vybavenie :)
Naviac sa mi trasú ruky čo sa dá vidieť aj pri malovaní strieborných rámov okien :roll:
Takže povrchovú úpravu nechávam na ľuďoch čo to umí :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod mastanec » pát 05 úno, 2016 12:13 pm

Moc pekna prasatka, jeste jedno at je to jak z te pisnicky.
Me se moje moc nepovedlo, spatne jsem vytvaroval predstavek, takze jetrochu bokem, asi z ni bude nejaka uboha vleckova loko.
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků