Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » úte 29 bře, 2016 10:39 am

Cez víkend som zostavoval pojazdy od PG, musím priznať že som sa s nimi vyhral ešte lepšie ako prvý raz. Hnevali ma príliš presné uloženia kedy podvozok takmer nepružil, tak som vzal pilník a na hranách leptu som pilníkom zabrúsil jemne hrany. A svete div sa, celý pojazd sa zrazu zmenil z tuhého na krásne pružiaci!
Konkrétne som pilníkom jemne zabrúsil priestor kde je uloženie prednej a zadnej nápravy, kde sa pohybuje hore a dolu, poriadne som vyčistil od cínu okolie mosadzných púzdier a tak tam vznikol pravý uhol (veľmi dôležité)

Čo ma ale zarazilo boli mosadzné púzdra ktoré boli aj príčinou prečo pojazdy boli pár týždňov nedostupné.
Nové púzdra sú vyrobené zrejme s väčšími toleranciami, nakoľko predpokladám že lepty sú vyleptané vždy rovnako a keď som predtým v rovnakej verzii pojazdu nemal problém púzdra usadiť, tento raz som musel vziať do ruky ihlový pilník a trocha (trocha viac) som musel väčšinu dier zväčšovať, úprimne skoro všetky, až na dieru pre vodiace púzdro.

Myslel som si že s púzdrami problém skončil, aké bolo ale moje prekvapenie keď som do púzdier nemohol vsunúť osky na ktorých som mal ozubené kolesá. takže znova som vzal ihlový pilník a znova som prešiel diery, tento krát v púzdrach, niektoré bolo treba viac niektoré menej zväčšiť, avšak vo finále všetko krásne do seba zapadlo.

Drobnosti ako, že namiesto mosadznej trubky bola v stavebnici plastová tyčka (áno otvory pre vsunutie rozpoleného kardanu bolo nutné do tyčky 1mm odvrtať 0,7mm vrtáčikom) Či problém s ulomenými výstupkami na kardane a jeho následne rozprasknutie hlavy sú už iba úsmevné, rovnako ako moje šťastie pri jednom z motorov ktorý už pri zábehu sa takmer spálil lebo jeho predné ložisko (na opačnej strane od kontaktov) bolo tuhšie a nedalo sa s motorom ani poriadne pretočiť tak som musel nový motor rozobrať a jemne ihlovým pilníkom zabrúsiť.

Môžem nakoniec hrde prehlásiť že mám dvojicu najlepších pojazdov na T211.0 od PG aké som kedy postavil :)

Prvú sériu už som začal upravovať aby pružila rovnako dobre ako tieto dva, a ako som predpokladal stačilo jemne prebrúsiť pilníkom uloženie púzdier pre nápravy a priestoru kde sa púzdra prevodoviek dotýkajú rámu a kde vlastne majú pohyb hore/dole.

Naviac sa mi osvedčilo pri tomto pojazde rezať závity len s závitníkom 1 a 2, trojku nepoužívať, nakoľko potom Vám bude skrutka v diere lietať zo strany na stranu.

Ak bude treba pridám obrázky.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » úte 29 bře, 2016 5:00 pm

Ako som sa prehraboval zásobami, našiel som trubku čo som kupoval pre Henschel frézu, a zhodou okolností bola rovnaká ako trubky pôvodne dodávané, tak som to nevydržal a výmena v plnom nasadení:
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » pon 02 kvě, 2016 2:04 pm

Aj keď som to sem nepísal, pokročil som :)
A preto aby ste mali predstavu koľko priestoru je medzi vrchom motorového priestoru a pojazdom prikladám fotografiu :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pre Tempotaxiho :)
Obrázek

A dve videá
https://www.youtube.com/watch?v=jYrqB7bBw7k
https://www.youtube.com/watch?v=GZrGoym2ILw
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Jakub749 » pon 02 kvě, 2016 5:09 pm

Zdravím, máte v plánu dělat T211 i s osvětlením? Já bych svou rád s osvětlením udělal. Nedá se někde sehnat dostatečně malý tišták s konektorem NEM652? Takové ty univerzální od ES Pečky jsou do T211 moc velké.
Jakub749
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 12 pro, 2013 8:51 pm

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » pon 02 kvě, 2016 6:21 pm

Aby som pravdu povedal, tak už som ich s osvetlením robil. Avšak dvojfarebné Micro smd sa mi neosvedcili tak teraz budú iba biele resp. žlté
Plosak v stavebnici pojazdu už je, jedine svetlá treba naletovať a následne pripojiť na plôšky plošného spoja. Aj keď už skumam možnosť pripojiť ich cez pružné kontakty. Aby mi v kabíne nevyseli kábliky
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod Tobyška » stř 14 zář, 2016 6:38 am

Vážení mám prosbu, chtěl bych adaptovat lept DK model T211.1 na T212.0 (konkrétně na letohradskou T212.075). Nemáte někdo výkres T212.0, mám jen bokorys z netu a nějaké fotky.
Kdyby se našly nějaké další fotky T212.075 byl bych velmi potěšen. Rozdílné díly bych chtěl tisknout.
Zatím jsem přišel na tyto rozdíly: boční mřížky, čelní mřížky, písečník mezi předními okny (nebo co to je), stříška nad okny a méně zaoblená střecha i vrchní díl kapoty.
Děkuji moc, Bohouš Tobyška
Přílohy
T212_075 Letohrad.jpg
Tobyška
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 06 úno, 2015 11:21 am

Re: Stavba T211.0 H0 od HekTTora

Příspěvekod A2C » úte 31 led, 2017 12:22 pm

Zatiaľ posledné prasiatko (č5) z mojich rúk :)
Obrázek
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků