Rosnička v HO

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 31 srp, 2007 7:37 pm

juroH0 píše:
Zdenek Valter píše:
juroH0 píše:tak ok beriem na vedomie :) ale mam este otazku kde ten pojazd gutezoldoveho sergeja zohnat?? :? s roco by problem nebol....


To je horší. Možná nám na to odpoví Michal Dalecký.
Pokud on neuspěje mohu je sehnat v řádu několika kusů.
Nicméně pokud byste Abe i Ty chtěli dělat ověřovací serii pak bych vám dva kousky do vánoc pořídit mohl. ;-)


to je ponuka?? co by jeden kus stal?? a postovne na slovensko??
Tak to si jeste musite pockat.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod juroH0 » pát 31 srp, 2007 9:32 pm

no tak ok 8)
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Pivrnec78 » sob 01 zář, 2007 5:12 am

Michal Dalecky píše:Chlapi ja byt vama, tak si pockam, protoze na Rosnicce zacnu pracovat v pristim roce. Jedna se o pokracovani Vackovy vyroby na novem pojezdu.


Takže bude ... a bude mít oboustraně použitelnou KKK (kulisu pro krátké spřáhlo Roco). Já totiž mám všechny vozy vybavené tímto spřáhlem :roll:
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Příspěvekod Jan Jirásek » ned 02 zář, 2007 7:22 pm

Pivrnec78 píše:
Michal Dalecky píše:Chlapi ja byt vama, tak si pockam, protoze na Rosnicce zacnu pracovat v pristim roce. Jedna se o pokracovani Vackovy vyroby na novem pojezdu.


Takže bude ... a bude mít oboustraně použitelnou KKK (kulisu pro krátké spřáhlo Roco). Já totiž mám všechny vozy vybavené tímto spřáhlem :roll:


A proč a na co čekat? V dnešní době je k dostání velice kvalitní odlitek i pojezd a rosňa je na světě.. za pár kaček! No, je to jen můj názor, čekání je nesmysl že?
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod StandaR » ned 02 zář, 2007 7:24 pm

No pár kaček to zrovna není , ale já myslím že na kvalitu modelů.biz si počkám rád :wink:
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod juroH0 » ned 02 zář, 2007 7:46 pm

ja nato cakat nebudem :P aj ja v tom chcem mat prsty :lol:
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 03 zář, 2007 6:55 am

Jan Jirásek píše: A proč a na co čekat? V dnešní době je k dostání velice kvalitní odlitek i pojezd a rosňa je na světě.. za pár kaček! No, je to jen můj názor, čekání je nesmysl že?
No, on si kazdy na stavbu netroufne a nekdo chce i lepsi kvalitu pojezdu. Kdo chce, at si postavi a kdo chce az si pocka.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod juroH0 » pon 03 zář, 2007 7:46 am

presne tak...... :P
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Jan Jirásek » pon 03 zář, 2007 10:08 am

Michal Dalecky píše:
Jan Jirásek píše: A proč a na co čekat? V dnešní době je k dostání velice kvalitní odlitek i pojezd a rosňa je na světě.. za pár kaček! No, je to jen můj názor, čekání je nesmysl že?
No, on si kazdy na stavbu netroufne a nekdo chce i lepsi kvalitu pojezdu. Kdo chce, at si postavi a kdo chce az si pocka.


No, nevím! Za pojezdy p.Vilingera dám ruku do ohně. Mám od něj pojezdy pro 751,753,810 nebo 372 a 820.. Dělal jsem 10ks rosniček kde jedna vyšla při stavbě na 1.450,- Kč. Kvalita je prvořadá v pojezdu a převodech, pistoli na barvu má doma také skoro každý. Jen se obávám ceny zde na modely.biz
To zde ale rozebírat nebudu! Jen mě mrzí, že hodně modelářů chce mít vše servírované v krabičce, přinese to domů, posadí na koleje, naprogramuje dcc a jezdí. Stavba rosničky z odlitku a pojezdu, je krásná věc a zkušenost. Opravdoví modeláři - těch je málo..
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod StandaR » pon 03 zář, 2007 10:15 am

Jan Jirásek píše: naprogramuje dcc a jezdí. Stavba rosničky z odlitku a pojezdu, je krásná věc a zkušenost. Opravdoví modeláři - těch je málo..


Jenže zase vem vpotas že někdo umí třeba krajinu , jiný zas pojezdy jiný zas lepty
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 03 zář, 2007 10:19 am

Abe Simpson píše:
Jan Jirásek píše: naprogramuje dcc a jezdí. Stavba rosničky z odlitku a pojezdu, je krásná věc a zkušenost. Opravdoví modeláři - těch je málo..


Jenže zase vem vpotas že někdo umí třeba krajinu , jiný zas pojezdy jiný zas lepty


Taaak !

Víte jaký je rozdíl mezi železničními a ostatními modeláři ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 03 zář, 2007 10:34 am

Jan Jirásek píše: No, nevím! Za pojezdy p.Vilingera dám ruku do ohně. Mám od něj pojezdy pro 751,753,810 nebo 372 a 820.. Dělal jsem 10ks rosniček kde jedna vyšla při stavbě na 1.450,- Kč. Kvalita je prvořadá v pojezdu a převodech, pistoli na barvu má doma také skoro každý. Jen se obávám ceny zde na modely.biz
To zde ale rozebírat nebudu! Jen mě mrzí, že hodně modelářů chce mít vše servírované v krabičce, přinese to domů, posadí na koleje, naprogramuje dcc a jezdí. Stavba rosničky z odlitku a pojezdu, je krásná věc a zkušenost. Opravdoví modeláři - těch je málo..
Pojezdy nikdo nenapada, stejne ta i to, ze pokud si model postavis sam, tak vyjde levneji. Napis mi ale, kolik jsi na tom stravil casu a na kolik te prijde hodina tve prace. Pak tu mame realnou cenu modelu. Za kolik budes tve rosnicky nabizet? Pokud za stejnou cenu materialu, tak bych s tebou rad navazal spolupraci :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Houmr » pon 03 zář, 2007 11:33 am

Ano je to tak jak píše Michal. Stavím si Zamračenou a pokud bych si měl naúčtovat za práci, tak už by mi asi za hotový model 10000 nestačilo. Je fakt, že z ní mám asi mnohem větší radost :lol: , než kdybych si ji koupil. Ale každý tuto volbu má před sebou. 8)
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Martin HO » pon 03 zář, 2007 11:49 am

Ba ba. Ta vlastní, i když nemusí být nejlepší, je přece jenom o něčem jiném. Plný souhlas s Houmrem.
Martin HO
 

Příspěvekod juroH0 » pon 03 zář, 2007 2:04 pm

teiz sa moj nazor stotoznuje s houmrovim....na ten model mozem potom s hrdostou povedat ze som to robil ja :D
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků