Motorové lokomotivy ČSD fotky

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 07 úno, 2008 9:02 am

Ta Zamračenka s patráky z Pacifiku je nádhera!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Tomáš » čtv 07 úno, 2008 12:35 pm

Pavel Rydlo píše:
Tomáš píše:tak ti dva brejlovci na tom viaduktu mě dostali 8) ...škoda že nemám místo abych si takovej postavil :cry:

Tak to mě už před lety (no spíš tak před dvěma desitkami :) ) uchvátil viadukt v Kryštofově údolí u Liberce. Jenže jeho délka kolem 200 metrů v téčku vychází přes metr a půl a výška je tak 25cm, tak se ptám, kde na to vzít prostor? :( No ještě zbývá "malý viadukt" tamtéž...

Btw. nemáte někdo jejich nějaké výkresy nebo typáky :D?


tak tyhle viadukty neznám,ale zato je tu kousek od Brna,viadukt Dolní Loučky..ten taky stojí za zmínku...hlavně ten parabolickej oblouk...tenhle most ovšem taky patří k nereálným stavbám na malém kolejišti :( ...no hold musím se spokojit jen z obrázky ...
http://www.libri.cz/databaze/mosty/heslo.php?id=222
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 07 úno, 2008 1:26 pm

Tomáš píše:tak ti dva brejlovci na tom viaduktu mě dostali 8) ...škoda že nemám místo abych si takovej postavil :cry:

To je Hlubočepský viadukt, a na 95% foceno ze skály, která se vypíná hned za mostem. Pražský semering s viadukty a dvojitým křížením tratí je krásný motiv i pro modely. Mimo jiné i kvůli tomu, že se "hemží specialitami", které bývají často k vidění na modelech, ale v reálu jen vyjímečně. Např. dvojité křížení tratí pár set metrů od sebe, přičemž "horní most" vede skoro přes nádraží Praha Hlubočepy (což je vidět i na uvedené fotce), trať na Jinonice se obrací o 180° a vede svahem nad Smíchovsklým nádražím, "rychlíková" trať vedená v obloucích o malých poleměrech a ve velkém stoupání, poměr vzdálenosti po kolejích a vzdušnou čarou mezi (dnes už bývalou) výhybnou Žvahov a Smíchovským nádražím je taky jako z modelu...:D.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Sandy » čtv 07 úno, 2008 2:18 pm

Michal Šuhajda píše:
Tomáš píše:tak ti dva brejlovci na tom viaduktu mě dostali 8) ...škoda že nemám místo abych si takovej postavil :cry:

To je Hlubočepský viadukt, a na 95% foceno ze skály, která se vypíná hned za mostem. Pražský semering s viadukty a dvojitým křížením tratí je krásný motiv i pro modely. Mimo jiné i kvůli tomu, že se "hemží specialitami", které bývají často k vidění na modelech, ale v reálu jen vyjímečně. Např. dvojité křížení tratí pár set metrů od sebe, přičemž "horní most" vede skoro přes nádraží Praha Hlubočepy (což je vidět i na uvedené fotce), trať na Jinonice se obrací o 180° a vede svahem nad Smíchovsklým nádražím, "rychlíková" trať vedená v obloucích o malých poleměrech a ve velkém stoupání, poměr vzdálenosti po kolejích a vzdušnou čarou mezi (dnes už bývalou) výhybnou Žvahov a Smíchovským nádražím je taky jako z modelu...:D.

No jo, na ty trati když se odvoláš, tak je každé kolejiště věrným obrazem skutečnosti. :lol:
Tedy pokud se tam zrovna neprohání Pendolino.
Tam může klidně rychlík i extradlouhý nákladní vlak, stejně jako "Hurvínek".....
Divím se, že to ještě nikdo nemodeloval ( nebo se s tím alespoń nepochlubil), podobně jako jinou trať z Čerčan do Ledečka.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Motorové lokomotivy u ČSD fotky

Příspěvekod Synek Zdeněk » čtv 07 úno, 2008 4:34 pm

Díky Houmre za pěkné fotky .Hlavně loko T 478.1 (u Vás asi Bardotky)
Jde mi hlavně o prototyp T 478.1002 . Na této loko jsem nějaký ten
čas strávil . Loko je nyní provozní a snad časem najdu i nějaké fota této loko.
Zatím díky.
Synek Zdeněk
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 29 lis, 2006 8:40 am
Bydliště: Vracov

Příspěvekod xxvojtikxx » pát 08 úno, 2008 9:13 pm

taky něco přihodím, je to scan z kalendáře z 2. pol, 90. let, měl jsem to jako wallpapery, zbylo 5 z 12ti (a sorry za tu jednu elektriku, snad mě neukamenujete :lol: :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod juroH0 » ned 10 úno, 2008 8:17 am

ani mne je to take prijemne spestrenie prijemneho :P
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 10 úno, 2008 8:23 am

juroH0 píše:ani mne je to take prijemne spestrenie prijemneho :P
Kolegové, podobně jako u odpovědí "Diky" apod., používejte i pro odpovědi podobné (viz. poslední příspěvky v tomto vláknu) soukromé zprávy a věnujte se pouze tématu fóra. (admin)
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod juroH0 » ned 10 úno, 2008 9:10 am

jasne berie sa na vedomie :P mozete to zmazat :D
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Zeleznicar

Příspěvekod mariov8 » čtv 14 úno, 2008 8:44 pm

Sakra, trictvrtiny fotek "nekde" mam. Jima mne nostalgie nad leptem T444.1... :oops:
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin Srb » pát 15 úno, 2008 10:17 pm

Přihodím pár kousků ze své soukromé sbírky. Omlouvám se za nekvalitu, jsou to pokusné scany z pozitivů 9x13 (někdy možná najdu negativy... a čas).

Obrázek Obrázek Obrázek
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Martin Srb » ned 02 bře, 2008 10:04 pm

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Lubomír Dudek » ned 09 bře, 2008 7:23 am

Dobrý den.pokud by někdo pomohl vložit foto počítačovému neschopákovi, měl bych taky pár fotografií motorových i speciálních elektrických lokomotiv :oops: Hezký den
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Martin Srb » ned 09 bře, 2008 3:02 pm

Lubomír Dudek píše:Dobrý den.pokud by někdo pomohl vložit foto počítačovému neschopákovi, měl bych taky pár fotografií motorových i speciálních elektrických lokomotiv :oops: Hezký den
Fotky se musí napřed uložit na nějaký speciální server (viz seznam níže) a potom do fóra zkopírovat odkaz - každý server to má udělané jinak, ale dá se to pochopit.
http://www.ukazto.com (nespolehlivý)
http://www.rajce.idnes.cz
http://www.imageshack.us
Obrázek
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Lubomír Dudek » pát 14 bře, 2008 7:34 pm

http://www.ukazto.com/?id=3100163&klic= ... &overall=1
Foceno v Chomutově 15.2.08 při přesunu do Chebu

http://www.ukazto.com/?id=3101134&klic= ... &overall=1
8.3.08 ve Vintířově u Sokolova
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků