Obtisky

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Jirka » pon 28 led, 2008 8:58 pm

sakra ... :?
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Příspěvekod Yarda » pon 28 led, 2008 9:08 pm

A potom se budou do EU pašovat syntetiky z Ruska, jako se za prohibice do USA pašoval chlast z Kanady...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Jirka » pon 28 led, 2008 9:13 pm

:lol: budem to varit doma
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Příspěvekod Sandy » pon 28 led, 2008 9:59 pm

Petr Zatrepalek píše:Doplňuji - ten problém s lakem nemá jen p. Kwasnica, díky "všemocné" EU mají totiž výrobci dekálů nakázáno používat pouze ekologické laky. Takže další blbost z "ústředí" vymyšlená od zeleného stolu bez ohledu na praktické dopady :oops:

Že mě EU pronásleduje denně ve firmě (a většinou v rozporu se zdravým rozumem :!: :roll: ), na to jsem si již zvykl. Ale že si mě najde i v " hračkárně", to mě tedy dostává.... :cry:
No, ale když jsem měl možnost zblízka pozorovat, jak se tvoří evropská norma (..EN..), tak už mě vlastně nic nemůže překvapit.
Ale rozpláče to ... :oops: (Vzteky :!: )
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 28 led, 2008 10:04 pm

To, ze Revell zacal delat akrylovky take neco naznacuje.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 29 led, 2008 8:58 am

Pánové, ale nezatracujte všechny akryly - barvy Gunze de facto jsou deklarovány jako akryly, maj perfektní vlastnosti ale zkuste je ředit "jen" vodou :D ... Suprové akryly jsou Vallejo barvy - neznám lepší!! Jen je třeba se naučit vhodnou techniku na jejich použití...

Ale zpátky k dekálům - chvilku trvá než si výrobce najde vhodnou náhradu za dosavadní krycí lak - je to problém více firem. Řeším to tak, že si vyberu část dekálu co nepoužiju, ten vystřihnu a dám do vody a uvidím jak se to chová. Když je vše OK, není co rešit, když ne, tak zbytek dekálů preventivně přelakuju.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Vik » úte 29 led, 2008 9:58 am

já taky radši používám akryly
tolik to nesmrdí :)
Gunze, Tamya, model master (již se nedělají)
humbrolky pouze v nejvyšší nouzi :wink:
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 29 led, 2008 10:37 am

Petr Zatrepalek píše:Pánové, ale nezatracujte všechny akryly - barvy Gunze de facto jsou deklarovány jako akryly, maj perfektní vlastnosti ale zkuste je ředit "jen" vodou :D ... Suprové akryly jsou Vallejo barvy - neznám lepší!! Jen je třeba se naučit vhodnou techniku na jejich použití...

Ale zpátky k dekálům - chvilku trvá než si výrobce najde vhodnou náhradu za dosavadní krycí lak - je to problém více firem. Řeším to tak, že si vyberu část dekálu co nepoužiju, ten vystřihnu a dám do vody a uvidím jak se to chová. Když je vše OK, není co rešit, když ne, tak zbytek dekálů preventivně přelakuju.
Moje poznamky nebyly mysleny jako zatracovani, jen jako konstatovani ze k tomu brzy dojde. Me se take s akrylovkami dobre pracuje a hojne je vyuzivam :)
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 29 led, 2008 1:43 pm

Michal Dalecký píše:Nebojte, brzy prijdou na radu syntetiky, pak budeme vsichni modelarit s vodovkama. Ukonceni vyroby syntetickych modelarskych barev predpokladam do dvou let.

Když budou dobře krýt i vypadat, proč ne..
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Jarda H. » úte 29 led, 2008 4:44 pm

Sandy píše:
Petr Zatrepalek píše:Doplňuji - ten problém s lakem nemá jen p. Kwasnica, díky "všemocné" EU mají totiž výrobci dekálů nakázáno používat pouze ekologické laky. Takže další blbost z "ústředí" vymyšlená od zeleného stolu bez ohledu na praktické dopady :oops:

Že mě EU pronásleduje denně ve firmě (a většinou v rozporu se zdravým rozumem :!: :roll: ), na to jsem si již zvykl. Ale že si mě najde i v " hračkárně", to mě tedy dostává.... :cry:
No, ale když jsem měl možnost zblízka pozorovat, jak se tvoří evropská norma (..EN..), tak už mě vlastně nic nemůže překvapit.
Ale rozpláče to ... :oops: (Vzteky :!: )



..... bohužel mi nezbývá než souhlasit :cry: :cry: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jarda H. » úte 29 led, 2008 4:46 pm

Petr Zatrepalek píše:Řeším to tak, že si vyberu část dekálu co nepoužiju, ten vystřihnu a dám do vody a uvidím jak se to chová. Když je vše OK, není co rešit, když ne, tak zbytek dekálů preventivně přelakuju.




Zkrátka si člověk musí nějak poradit :idea: , jak jinak než systémem ZČČ (neboli zlaté české ručičky) :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Sandy » úte 29 led, 2008 9:44 pm

Petr Zatrepalek píše:Nevím, nezkoušel jsem to ještě, ale musí být chyba v krycím laku, ne ve vodě! Dělaly mi to před pár lety obtisky od Propagteamu a Cutting Edge (letadla). Doporučuji zlehka přetřít nějakým akryl lakem ještě před rozstříháním a ponořemím obtisku do vody, pak je vše OK.

První pokus se nepovedl. Nápis se odloupl od dekálu ( :?: ) a zůstal naspodu vrstvy laku. Ale okamžitě se to rozpadlo. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 30 led, 2008 3:12 pm

Nerozumím, můžeš přesněji popsat co se stalo?
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Sandy » stř 30 led, 2008 10:06 pm

Petr Zatrepalek píše:Nerozumím, můžeš přesněji popsat co se stalo?

Suchý obtisk jsem natřel akrylátovým lakem a nechal zaschnout (24 hodin).
Pak jsem postupoval normálním způsobem. Namočil jsem do vody, přenesl na místo a pokusil se obtisk stáhnout. Zdálo se, že to bude v pohodě. Ale pak vznikly tři vrstvy : papír, vrstva původního laku a vrstva nového akrylátového laku, na kterou se nalepil nápis. Při další manipulaci ( podotýkám, že obtisk "plave" v ředěném Herkulesu) se popis oddělil od obou vrstev a v podstatě se rozpadl.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Houmr » čtv 31 led, 2008 9:12 am

No nevím jestli nebyla chyba v tom nátěru. Radši to stříkni.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron