Zasklivani oblych skel

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Zasklivani oblych skel

Příspěvekod JBr » pát 25 led, 2008 12:16 pm

Stavim hydru (854) a zacinam resit zaskleni. Z burzy mam odlita pruhledna okna, ktera se daji pouzit na bok a do dveri, ale potreboval bych vyresit zaskleni cela, ktere je oble. Klasika z obalu na CD pouzit nepujde.

Mate nekdo nejaky osvedceny material na takova mista? Premyslel jsem o ruznych foliich na dokumenty nebo tenkych pruhlednych plastovych obalech treba z jogurtu nebo ruznych pomazanek, ale rikam si, ze to uz urcite nekdo resil prede mnou a bude existovat neco vychytanejsiho.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Zasklivani oblych skel

Příspěvekod juroH0 » pát 25 led, 2008 3:33 pm

JBr píše:Stavim hydru (854) a zacinam resit zaskleni. Z burzy mam odlita pruhledna okna, ktera se daji pouzit na bok a do dveri, ale potreboval bych vyresit zaskleni cela, ktere je oble. Klasika z obalu na CD pouzit nepujde.

Mate nekdo nejaky osvedceny material na takova mista? Premyslel jsem o ruznych foliich na dokumenty nebo tenkych pruhlednych plastovych obalech treba z jogurtu nebo ruznych pomazanek, ale rikam si, ze to uz urcite nekdo resil prede mnou a bude existovat neco vychytanejsiho.


a mozno by to aj slo z tych obalov na CD....hec je to teoria a NEMAM ju odskusanu: pod teplom (fen, teplovzdusna pistol) ten obal naohybat ale este pred tym to okno mat vyrezane asi takouto metdou- http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galeri ... g00034.htm :wink:
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Tomáš » pát 25 led, 2008 5:08 pm

já na 850 dělám ty čelní okýnka z krabičekod pomázánek..plast je měkej a dá se ohnout
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Zippich » pát 25 led, 2008 5:19 pm

Tomáš píše:já na 850 dělám ty čelní okýnka z krabičekod pomázánek..plast je měkej a dá se ohnout


Potvrzuji. Pro plochá okna je měkký plast z pomazánek nevhodný, protože se prohýbá. Ale pro ohýbané sklo je vyhovující, protože tím, jak ho ohneš a fixuješ zalepením, tak do něj vneseš napětí, které mu už nedovolí prohýbat se dál v jiných osách...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod drlo » pát 25 led, 2008 5:55 pm

čo tak skúsiť LEXAN, je makký a dá sa strihať aj nožnicami, niečo ako kraničky od Tic tacov
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků