M494.001

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: M494.001

Příspěvekod Mára » pon 14 zář, 2015 7:23 pm

Dobrý večer,

regauji na bohatou diskuzi ohledně té modré. Já bych se přikláněl spíš k výpovědi člověka, který ji zažil na vlastní kůži. Přikláněl bych se k tomu jako k faktické výpovědi. Pro představu posílám dvě fotky této jednotky ze setkání parních lokomotiv v Drážďanech z roku 2011. Jednak pro potešení, druhak pro ilustraci jak technika (a světlo) můžou klamat. Já osobně bych tu barvu popsal jako švestkovou. Trošku kobaltu do té modré. Fialový nádech to mělo určitě, na fotkách z digitálu to na některých vylezlo tak, až jsem se divil. Ta tmavší podle mě vystihuje nejlépe co jsem viděl.
V neposlední řadě bych chtěl podotknout, že všichni společně nemáme kalibrované monitory a dodnes si pamatuji na dlouhosáhlou diskuzi s mojí bývalou šéfkou v práci na téma 'to není ten odstín apricot jak jsem chtěla' :-)
Jinak ve voze byla otevřena při téhle akci kavárna a dát si kávu z šálku 'mitropa' v jídelním voze, to byl opravdu zážitek :-)
Přílohy
P1040544.JPG
P3280016.jpg
Mára
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 16 říj, 2011 9:48 pm

Re: M494.001

Příspěvekod VD.CSD » pon 14 zář, 2015 9:26 pm

Mára píše:Dobrý večer,

regauji na bohatou diskuzi ohledně té modré.

M-494.001_náhled_FOTO-ČKD_archiv-J.-Wagner.jpg
VD.CSD
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon 13 led, 2014 1:32 pm

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků