Prosba o pomoc a nebo jen radu

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Prosba o pomoc a nebo jen radu

Příspěvekod cpt.Ferry » úte 15 led, 2008 9:28 am

Pánové modeláři předem vás všechny zdravím a chci se vás zeptat rád bych si postavyl nějakou tu českou lokotku no nejspíš dieselovou potřeboval bych poradit ne že bych neuměl modelařit , nebojím se toho, ale nemám moc času a nevým kde sehnat nějakou dobrou stavebnici, odlitek a hlavně nevým kterou a jaký typ nechce se my zabřednou do diskuzí a shánění dílů já ani nevým kde. Nejvíc by my vyhovovalo koupit nějakou tu stavebnici ať z kovu a nebo odlitek ale se vším všudy(bez motůrků ty doma mám,válí se my tam pár hodně starých kousků a je my docela líto že nejezdí ) nebo kdyby někdo zvás už nějakou tu mašinku stavěl a vý kde co objednat (obtisky , plechy, pojezdy, zbarvení, označení atd.) a poradil by nerad bych postavyl něco co by se pak ničemu ani nepodobalo, a opravdu se nechci moc zabývat jestli ta či ona mašina měla tak tohle a nebo tohle spíš my jde oto zkusit si něco nového postavit si vlastní českou mašinu. No doufám že jste mě pochopily a že někdo poradí , předem moc děkuji za vaší ochotu a čas který by jste my mohly věnovat, S pozdravem František&Ferry
cpt.Ferry
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 15 led, 2008 8:03 am
Bydliště: Jirkov u Chomutova

Příspěvekod Houmr » úte 15 led, 2008 10:32 am

Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Tax » úte 15 led, 2008 3:24 pm

Houmr píše: ...
Teda, čéče, tá berta ma chytila za srdce ... Perfektná fotoreportáž - lepšie raz vidieť, než 5x čítať.
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod sco_27 » úte 15 led, 2008 3:53 pm

Jo jo, Houmrove vytvori su perfekt :!:
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Zippich » úte 15 led, 2008 4:29 pm

sco_27 píše:Jo jo, Houmrove vytvori su perfekt :!:


Jen kdyby na nás furt nemířil tim svym kanónem... ;-)
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod Houmr » úte 15 led, 2008 5:03 pm

Myslíš, že bych měl změnit fotku :?:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod sco_27 » úte 15 led, 2008 6:33 pm

:D Zase dobra pripomienka...No podla mna nie tato sa mi paci :!: :twisted:
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod cpt.Ferry » stř 16 led, 2008 5:48 am

Moc pěkné reportáže ně co asi zkusím koukal jsem že to je stejně o tom mýt pořádně vybavený modelářský koutek a asi pár známých jink se to asi ani udělat pěkně nedá. Děkuji za ochotu. Jo asi jsem zapoměl napsat že mám velikost TT. Ferry
cpt.Ferry
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 15 led, 2008 8:03 am
Bydliště: Jirkov u Chomutova

Příspěvekod Popopo » stř 16 led, 2008 7:57 am

Obrázek

Pořádně vybavený koutek je sice prima, ale jde to i bez něj. T466.0 na obrázku jsem vesměs dělal na kolenou, na podlaze v chodbě, abych nesmrděl v bytě. V lepším případě na kuchyňském stole.
Vybavení nemám převratné ani drahé. Plynová páječka, pilníky, pizety, dřevěné kolíčky na prádlo, vteřinové lepidlo, mini vrtačka se sadou nástrojů, Surfacer, barvy Revell a naposled čínská stříkací pistole za 350 se stříkacím boxem z krabice od pracího prášku. Výsledek stříkání barvou ještě nafocené nemám, ale na to, že je to byl můj první pokus, jsem spokojen.
Je to lept DK-model, pojezd od pana Villingera, masky podvozků BV-model, drobné doplňky a vzduchojemy od ČS-train, nárazníky Pleticha, obtisky Parostroj.
Know-how je na internetu, třeba Houmrovy stránky jsou jak studna... Chce to trochu odvahy a vrhnout se na to.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Příspěvekod Houmr » stř 16 led, 2008 8:22 am

No je to přesně tak jak píše Popopo :lol: Já taky nemám žádný extra vybavení. Prakticky to co popsal kolega. Mimo plynové pájky, to se zrovna optám, od koho ji máš a jak se s ní pracuje? Pravda je že koutek mám, ale když jsem bydlel v paneláku, tak jsem stříkal na chobě v té vestavěné skříni. Udělal jsem si tam poličku jako stůl, nad stůl zářivku. Když jsem chtěl pracovat, tak jsem skříň otevřel a seděl mezi dveřmi. Výhoda byla, že když už jsem dělat nechtěl, tak jsem skříň zavřel a bylo uklizeno a naopak ji stačilo otevřít sednout a dělat. :lol:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod cpt.Ferry » stř 16 led, 2008 10:03 am

No tak jsem to nemyslel já vým že to jde i bez koutku, jásice ten koutek mám a mýsto zatím taky já žiju sám jen se svým jedenáctiletým synem v bytě 1+4 mýsta máme dost , po několika letech jsme se opět a hlavně konečně pustily do mašin, mám jich docela dost ,ale všechny to jsou staré kusy některé dokonce starší než já a to už my je pětatřicet , mám je od táty pamatuji si že když jsme byly malí kluci(já a bratr) měl táta na půdě rozestavěný panel který nikdy nedodělal a ani už nevým kam se poděl. Tak bych nechtěl být jako můj otec a hlavně chci aby syn dělal taky něco užitečného mýsto ustavyčného sezení u počítače, začaly jsme stavět nový zatím jen malý panel 140*90cm a rádi bychom ho počeštily ale čeké lokomotyvy máme jen tři ne že by nám nějak vadilo že ty ostatní jsou německé to ne na tom nelpím to je jedno hlavně když to bude jezdit. Já jsem si chtěl zkusit postavyt vlastní lokotku třeba tu co je na té fotce mimochodem moc pěkný kousek , ale nevým co vše je zapotřebý koupit a kde abyčlověk sehnal vše potřebné na takou stavbu?? já jen abych si neobjednal stavebnici a k tomu další díly a pak by to nebylo ono a já musel objednávat další ty správné. Vým že bych se měl orientovat podle skutečné mašiny, vým že jsou různé typy ale to je asi tak vše protože se od sebe liší číly a serijemy kdy byly vyrobené atd. A to mám na mysly abych pak nepostavyl něco co vlastně ani neexistuje.
Pokud by se tunašel kolega který stím má zkušenosti co a kde objednat aby se pak z toho dal postavyt mašina která z devadesáti devíti procent bude jako skutečná byl bych mu moc zavázán. Na oplátku můžu sehnat nějaké elektonické součástky(relátka tranzistory a pod.) pořípadě slušné výkonné pulsní zdroje. Ferry
cpt.Ferry
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 15 led, 2008 8:03 am
Bydliště: Jirkov u Chomutova

Příspěvekod cpt.Ferry » stř 16 led, 2008 10:06 am

Ještě bych chtěl aby jste mě omluvily ale nejsem dobrý češtinář , a určitě tu napíšu hodně chyb , čeština ta my nikdy moc nešla. Dík Ferry
cpt.Ferry
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 15 led, 2008 8:03 am
Bydliště: Jirkov u Chomutova

Příspěvekod Tomáš » stř 16 led, 2008 10:12 am

no tak první krok je rozhodnout se jestli stavět mašinu z odlitku,nebo z leptu.Zde přítomní tvrdí že lept je přesnější a kvalitnější na detail...osobně nemám zkušenost s leptem,pač sem nikdy neviděl jak se to dělá..proto používám odlitky..na TT i na H0 je nabízí p.Číž nebo p.Molata na H0 toho bude podstatně víc...pak už jen stačí objednat odlitek té zvolené lokomotivy a začít tvořit..navody jak na to jsou obsažené i zde..co se týče pojezdu buď se dá předělat tovární model,nebo koupit pojezd např.od p.Vilingera,který pojezdy vyrábí..opět zde najdeš návody co a jak..no a pak už jen zkoušt a zkoušet..odlitky nejsou drahé kus cca. 150,-..takže se dá experimentovat...jinak hodně úspěchů :wink:

tady ukázka co kupuješ jako odlitek http://modely.firenet.cz/gallery.php?ak ... ek_id=1635
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod sco_27 » stř 16 led, 2008 1:23 pm

To Popopo : Mohol by si sem prosim ta dat fotku aj pojazdu ? Tento model chcem stavat, tak chcem vidiet pracu P. Villingera.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Pavel Dryml » stř 16 led, 2008 1:42 pm

ten čtyřkový brejlovec co tam je taky vypadá dobře, ale to osvětlení poziček diodami se mi moc nelíbí
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků