Pokazeny pluh na Zamracenej

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Pokazeny pluh na Zamracenej

Příspěvekod sco_27 » pát 11 led, 2008 1:31 pm

Ahoj,
Stala sa mi jedna nehoda : Ked som sa snazil nasadit poojazd z BR 215 do odliatku zamracenej, na velke nestastie sa mi poskodil pluh(viz. foto v linku). Neviem ako to opravit, prosim poradte.
Foto tu : http://sco27.rajce.idnes.cz/Pluh/#P1080540.JPG .
Dik
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Houmr » pát 11 led, 2008 3:15 pm

Zalep ten zbytek zpátky, vteřiňákem. A pak to vteřiňákem i zatmel a znova přebrus.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod StandaR » pát 11 led, 2008 3:27 pm

Kupp si novej od čs trainu :wink:
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Tomáš » pát 11 led, 2008 3:58 pm

já bych postupoval jak piše Houmr...není to nic vážnýho..vlepit zpět ten vylomenej kousek a pak jemným smirkem vybrousit...mě při vybrušovaní pukl bok na jednom odlitku a taky sem to tak řešil
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 11 led, 2008 4:12 pm

Abe Simpson píše:Kupp si novej od čs trainu :wink:

To neklapne, CS train dela pluhy jen na Brejlovce a ty jsou o hooodne jiny. Houmruv navod je nejlepsi reseni.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod StandaR » pát 11 led, 2008 5:03 pm

Michal Šuhajda píše:
Abe Simpson píše:Kupp si novej od čs trainu :wink:

To neklapne, CS train dela pluhy jen na Brejlovce a ty jsou o hooodne jiny. Houmruv navod je nejlepsi reseni.


já viděl i ty správný na Zamračenou, http://www.modely.biz/Produkt.php?kat1= ... 29&id=1220 este sem je videl i s dírama
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod sco_27 » pát 11 led, 2008 5:40 pm

Jo chalpi to su dobre rady, s tym pluhem od CS trainu uz sem rozmyslal, Houmrov navod je najlepsi, len ja som zabudol napisat ze ten ulomeny dielik som nenasiel.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Tomáš » pát 11 led, 2008 5:46 pm

sco_27 píše:Jo chalpi to su dobre rady, s tym pluhem od CS trainu uz sem rozmyslal, Houmrov navod je najlepsi, len ja som zabudol napisat ze ten ulomeny dielik som nenasiel.


tak potom bych to asi pomoci epoxidovýho tmelu nějak zarovnal a dopiloval...ale asi ti líp poradí ti co se tím zabývají
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod juroH0 » pát 11 led, 2008 5:48 pm

tak to uz ti ostavaju asi len 2 moznosti ato: 1. pluhy od cs
2.zformovat kompletny pluh a odliat novy....
jednoduhsia je asi 1. moznost...
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod sco_27 » pát 11 led, 2008 5:49 pm

No fakt sa mi nechce odlivat novy pluh, neadlo by sa to z PVC dosticky niako prilepit pretmenit a vyfrezovat dierky?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: Pokazeny pluh na Zamracenej

Příspěvekod TomBart » pon 14 led, 2008 7:40 am

sco_27 píše:Ahoj,
Stala sa mi jedna nehoda : Ked som sa snazil nasadit poojazd z BR 215 do odliatku zamracenej, na velke nestastie sa mi poskodil pluh(viz. foto v linku). Neviem ako to opravit, prosim poradte.
Foto tu : http://sco27.rajce.idnes.cz/Pluh/#P1080540.JPG .
Dik


zalep to zpět, případně překytovat a přebrousit. Ostatně takhle dělám všechyn pluhy na jedné straně, protože Číž je má trožku ubroušený. Nalepím pásky papíru, zakydám vteřinákem, dokytuju a přebrousím.

ta fotka vypadá dost šíleně. stačí jen zmáčknout ty štípačky a bude se tu řešit dělící sloupek u oken :o)))
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod sco_27 » pon 14 led, 2008 1:16 pm

Tomasi, ako pisem hore, ten pluh som nenasiel ... A nemas niake foto ako to robis ? VElmi by mi to pomohlo. No tie kliesticky som pouzoil len tak, nemal som to cim podopriet, a fotak bol na stative a nemohol som ho dat nisie... :D :D :D
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod TomBart » pon 14 led, 2008 2:27 pm

sco_27 píše:Tomasi, ako pisem hore, ten pluh som nenasiel ... A nemas niake foto ako to robis ? VElmi by mi to pomohlo. No tie kliesticky som pouzoil len tak, nemal som to cim podopriet, a fotak bol na stative a nemohol som ho dat nisie... :D :D :D


aha, tak to jsem asi přehlídnul. Foto zrovna nemám a ted ani nepořídím, protože poslední výtvor je už asi týden přestříkanej a nebylo by stejnaknic vidět. Když to tak vidím, tak bych to podlepil papírem. Do té díry bych přesně z nějkaého pevnějšího, napuštěného, papíru vyříznul cyhbějící řást včetně těch vyřezaných otvorů a pak bych to jen překytoval. To by mohlo stačit. Pochopitelně ještě pod vodou přebrousit nějakou 800stovkou.
je mi to uplně jasný jak to vzniklo. Chtěl jsi mít průhledné ty otvory, tak jsi brousil pluh, brousil až přebrousil...:o)
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod sco_27 » pon 14 led, 2008 3:00 pm

Tak diky, pojdem to vyskusat. No asi si aj toto priehliadol , lebo hore je napisane ze sa mi to stalo pri dopasovavani pojazdu :D Dierky som vyfrezoval 0,8 mm vrtakom. A este aky tmel mas na mysli ? Niaky Revell alebo normalny na auta ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: Pokazeny pluh na Zamracenej

Příspěvekod Sandy » pon 14 led, 2008 3:36 pm

sco_27 píše:Ahoj,
Stala sa mi jedna nehoda : Ked som sa snazil nasadit poojazd z BR 215 do odliatku zamracenej, na velke nestastie sa mi poskodil pluh(viz. foto v linku). Neviem ako to opravit, prosim poradte.
Foto tu : http://sco27.rajce.idnes.cz/Pluh/#P1080540.JPG .
Dik

Já bych postupoval asi následovně: :shock:
1.Vylomený otvor bych začistil na pravidelný tvar ( asi obdélník)
2. Celý pluh bych podlepil destičkou z bezpečnostních tabulek ( tl.0,5 mm)
3. Ze silnější tabulky (1 mm nebo dvou slepených slabších) bych vyřízl proužek o výšce chybějící části. Tento proužek bych opatrně nahřál fénem nebo horkovzdušnou pistolí a vytvaroval (ohnul) podle potřeby.
4. Odřízl bych potřebný kus a vlepil ho na místo.
5. Nahrubo bych tento výtvor začistil a následně odvrtal všechny otvory.
6. Nakonec bych potřebná místa zakytoval ( někdy jako kyt používám lepidlo na polystyrenové podhledy, které používám při stavbě krajiny) a dočistil.
7. Pochlubil bych se nám všem, jak jsi šikovný. :lol:
P.S. Když potřebuji něco zafixovat (třeba na stříkání apod.), tak to napasuji na hranolek polystyrenu :!: :!:
Kleštěmi na to moc nesahám! :!:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků