Kouřový generátor

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Kouřový generátor

Příspěvekod ondrys » čtv 23 led, 2014 3:25 pm

Prosím o radu. Koupil jsem kouřový generátor Seuthe č. 11 pro instalaci do lokomotivy 555.1 od Roco. Domníval jsem se, že generátor stačí zasunout do rámu a může se jet, protože v manuálu se píše že lokomotiva má přípravu pro kouřový generátor č.11. Bohužel generátor nefunguje. Máte s tím někdo zkušenost? Dekodér je ESU se zvukem.
Dík.
Ondrys.
ondrys
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 20 říj, 2008 6:08 pm

Re: Kouřový generátor

Příspěvekod A2C » čtv 23 led, 2014 5:10 pm

pozri sa do návodu, tam je treba v tendri prepojiť 2 piny
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Kouřový generátor

Příspěvekod ondrys » čtv 23 led, 2014 7:03 pm

To jsem přepojil, ale bez výsledku, kouřový generátor jsem zkoušel zapínat přes F1 a přes světla, ale nic... Koukal jsem, že na spodku generátoru je v zelené izolaci takový malý drátek, má být k něčemu připojen?
ondrys
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 20 říj, 2008 6:08 pm

Re: Kouřový generátor

Příspěvekod Tomes21 » stř 19 pro, 2018 9:31 pm

Mohl by mi někdo poradit jak se dostat do tendru 555.0? Pod krytkami jsou šroubky, ty jsem odšrouboval, ale co dál? Další šroubky jsem nenašel, potřebuji se dostat k patici. Děkuji mockrát za radu
Tomes21
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12 srp, 2018 8:12 pm

Re: Kouřový generátor

Příspěvekod MiG » čtv 20 pro, 2018 8:11 am

Jakou? TT?
Směrem ke kotli je plastový kroužek. Za ten se zatáhne směrem ke kotli a oddělí se horní a spodní část, protože v kroužku jsou zajišťovací kolíky.
Je vhodné, když je kotlová část při rozebírání odpojena.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Kouřový generátor

Příspěvekod Brejla » čtv 20 pro, 2018 8:22 am

Tomes21 píše:Mohl by mi někdo poradit jak se dostat do tendru 555.0? Pod krytkami jsou šroubky, ty jsem odšrouboval, ale co dál? Další šroubky jsem nenašel, potřebuji se dostat k patici. Děkuji mockrát za radu


https://www.roco.cc/doc/an/1/de/8072226920.pdf
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Kouřový generátor – obecně

Příspěvekod Deathlosopher » pon 08 bře, 2021 12:15 pm

Zdravím,
dovolil bych si obecný dotaz, jelikož hledání po internetu mi pořád s jistotou neodpovědělo. Čili otázka je, zdali jsou kouřové generátpry a kapaliny stejné jak pro parní, tak pro motorové lokomotivy. A taky, dá-li se jakákoliv kapalina nalít do jakéhokoliv generátoru. To asi lze, co jsem tak hledal. Z principu věci by kouř parní a motorové lokomotivy měl být jiný, protože ve skutečnosti je, ale co jsou tedy za možnosti v modelu?
Koupil jsem si motorovou lokomotivu Class 66 od Trix, která má zabudovaný generátor kouře, ale kapalina žel přibalena není. Chtěl bych to zkusit, takže zjišťuju, kterou kapalinu použít. Dost se nabízí destilát Seuthe od Roco, co tak vidím.
Děkuji všem za případnou odpověď!
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Re: Kouřový generátor

Příspěvekod nadkachna » úte 09 bře, 2021 11:18 am

Kouřáky i náplně jsou úplně stejné, rozdíl je jen v nastavení příslušného výstupu DCC dekodéru. Pro lepší představu, jak to v reálu vypadá, zkus kouknout nějaká videa na youtube - ideálně ale spíše velká měřítka (0, I, G). V malých měřítcích se kouřáky používají spíše sporadicky, protože spalování oleje je spojeno ulpívající mastnotou na modelu a ta se na H0 a níž špatně odstraňuje. Zahradní parní mašinu si bez kouře už nedovedu představit, u domácího měřítka bych do toho naopak nešel. Dieselovky pak nemám s kouřákem ani ty v Géčku - ten efekt není stejně jako ve skutečnosti moc vidět. Husté oblaky černého dýmu to z principu stejně udělat neumí a s tím bílým to vypadá spíš jako loko s unikajícím fridexem :-) Ale samozřejmě to už je na vkusu a chuti každého, proto tam i ta možnost dieselového módu je.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Kouřový generátor

Příspěvekod Deathlosopher » čtv 18 bře, 2021 10:52 am

nadkachna píše:Kouřáky i náplně jsou úplně stejné, rozdíl je jen v nastavení příslušného výstupu DCC dekodéru. Pro lepší představu, jak to v reálu vypadá, zkus kouknout nějaká videa na youtube - ideálně ale spíše velká měřítka (0, I, G). V malých měřítcích se kouřáky používají spíše sporadicky, protože spalování oleje je spojeno ulpívající mastnotou na modelu a ta se na H0 a níž špatně odstraňuje. Zahradní parní mašinu si bez kouře už nedovedu představit, u domácího měřítka bych do toho naopak nešel. Dieselovky pak nemám s kouřákem ani ty v Géčku - ten efekt není stejně jako ve skutečnosti moc vidět. Husté oblaky černého dýmu to z principu stejně udělat neumí a s tím bílým to vypadá spíš jako loko s unikajícím fridexem :-) Ale samozřejmě to už je na vkusu a chuti každého, proto tam i ta možnost dieselového módu je.

Díky moc za odpověď. Já jenom ze zvědavosti, protože ta lokomotiva tam má generátor z výroby. A nastavení výstupu dekodéru asi taky nemusím řešit, to už je nastaveno z výroby. O té mastnotě jsem slyšel, že je to pak na kolejích apod. Takže je to spíše taková srandička, po které člověk musí uklidit. :)
Uživatelský avatar
Deathlosopher
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 09 kvě, 2020 3:47 pm

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků