Köf IIpřestavba na T200

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Köf IIpřestavba na T200

Příspěvekod Petr Barchánek » úte 26 led, 2021 9:22 pm

Obracím se s dotazem, jestli je po roce a půl něco nového. Nepovedlo se náhodou zjistit, jestli byla ta šestka v Pavlovicích černá nebo modrá? PS: Ta kamna na brukně jsou fakt úžasná.
Díky.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Köf IIpřestavba na T200

Příspěvekod MirekTT » úte 26 led, 2021 9:57 pm

Aha, dlužím tady. Mám jí téměř hotovou. Čeká jen na patinu a zasklení. Ponechám černou, velmi zašlou, vybledlou a špinavou. Fotky budou, ale prosím o trpělivost.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Köf IIpřestavba na T200

Příspěvekod durik6 » pon 22 lis, 2021 6:48 pm

Kolmar uviedol ČSD verziu s otvorenou búdkou .... a dosť ma tým motivoval k prestavbe ...
Mne sa ale otvorená búdka moc nepáči (aj vzhľadom na plánovanú zástavbu dekodéra), a preto hľadám inšpiráciu na prestavbu bezdverovej verzie so samodomo dverami alebo dverovej verzie :lol:

@Mirku (TT), nenašli by ste si čas na zverejnenie pár motivačných foto, prípadne na nejaký článok či už tu na fóre alebo na Vašich klubových stránkach (ak ste ochotný sa s nami podeliť)?
Ďakujem veľmi pekne :D
durik6
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř 15 črc, 2020 9:49 pm

Re: Köf IIpřestavba na T200

Příspěvekod MirekTT » úte 23 lis, 2021 4:52 am

Na článku se pracuje.
Bude v něm digitalizace (naprosto primitivní a snadná) současné verze Kolmar a zevrubný popis mé předchozí přestavby.
Co se týče verze budky, nedávno přeci arnold vydal zavřenou. To co popíšu v článku jako můj původní model, je domácí úprava, kterou nikdo nevyrábí.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Köf IIpřestavba na T200

Příspěvekod MirekTT » stř 24 lis, 2021 2:24 pm

Konečně článek
http://www.modulybrno.cz/digitalizace-a ... -ii-arnold
Pokud máte vysoká očekávání, spíše je snižte.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Köf IIpřestavba na T200

Příspěvekod durik6 » stř 24 lis, 2021 9:40 pm

ďakujem veľmi pekne :D to bola rýchlosť :o Veľmi pekne spracovaný článok
V predošlom príspevku som nebol moc zrozumiteľný. Neplánujem prestavbu otvorenej verzie od fy.Kolmar (to by bola popavde aj dosť škoda), ale práve skôr prestavbu uzavretej verzie (asi HN9054) na ČSD...
Skvelá inšpirácia, ďakujem
durik6
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř 15 črc, 2020 9:49 pm

Re: Köf IIpřestavba na T200

Příspěvekod Colonel32 » ned 28 lis, 2021 7:49 pm

"Jen doplním, že žijící pamětníci, které jsem oslovil, si lokomotivu vybavují celkem jasně, ale na barvu si nevzpomene nikdo.


Napadlo mne, že pokud dotyční ještě žijou, zkusit udělat několik různých barevných vizualizací a ukázat jim obrázky, to by jim paměť mohlo probudit.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků