Odklizové loko

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Odklizové loko

Příspěvekod zaza.office » úte 07 pro, 2010 3:11 pm

E27: Ano, je to patálie, nicméně problém je pryč. Já pojezd už mám, jen jsem vyměnil motorek (ůvodní Gutzhold za motorek z optické mechyniky) Sběrače jsem prozatím vzdal, myslím tedy boční. Udělám atrapy a hlavní mám. Jak jsem psal o pár příspěvků výše, pořád testuju pojez a mezitím dělám madla na krajních sekcích. Jednu krajní sekci už asi okapotuju, doufám, že od zkratá a destrukcí dvojkolí již bude klid. Také přeji mnoho zdaru!
zaza.office
 
Příspěvky: 299
Registrován: pon 12 črc, 2010 1:49 pm
Bydliště: Most

Re: Odklizové loko

Příspěvekod zaza.office » čtv 23 pro, 2010 3:01 pm

Po odmlce jsem opět postoupil, krajní sekce mají téměř všechna madla, nyní mě totéž čeká na střední sekci. Po dlouhém bádání se mi podařilo vyrobit výstražné zvony a udělat atrapy bočních sběračů...
Obrázek
zaza.office
 
Příspěvky: 299
Registrován: pon 12 črc, 2010 1:49 pm
Bydliště: Most

Re: Odklizové loko

Příspěvekod zaza.office » pon 27 pro, 2010 7:33 pm

Finále...

Obrázek
zaza.office
 
Příspěvky: 299
Registrován: pon 12 črc, 2010 1:49 pm
Bydliště: Most

Re: Odklizové loko

Příspěvekod kecu.p » pon 27 pro, 2010 8:26 pm

a ja doplním další fotky

Obrázek

Obrázek
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Odklizové loko

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 29 pro, 2010 1:59 pm

Pěkná práce.Teď už si jen pohrát s patinou a utlumit na minimum ten papírovej vzhled a nemá to chybu.
Přikládám foto,jak se naše pracovní čety vypořádávaj s přívalem sněhu
http://img403.imageshack.us/g/p1040146j.jpg/
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Odklizové loko

Příspěvekod kecu.p » stř 29 pro, 2010 3:34 pm

Zde zaza.office, píšu pod přihlášením Kečupa, protože se mi nechce přehlašovat.

Lubomír Dudek: Děkuji. S patinou mám nulové zkušenosti, takže druhý (zelený) kus zkusím udělat pomocí fototefxtur. Utlumení papírového vzhledu nevím do jaké míry budu dělat, chtěl bych naopak zachovat papírový vzhled a ukázat lidem, že i bez odlitků a leptů lze udělat model pro svou potřebu.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Odklizové loko

Příspěvekod 123.marek » stř 29 pro, 2010 5:21 pm

kecu.p píše:Zde zaza.office, píšu pod přihlášením Kečupa, protože se mi nechce přehlašovat.

Lubomír Dudek: Děkuji. S patinou mám nulové zkušenosti, takže druhý (zelený) kus zkusím udělat pomocí fototefxtur. Utlumení papírového vzhledu nevím do jaké míry budu dělat, chtěl bych naopak zachovat papírový vzhled a ukázat lidem, že i bez odlitků a leptů lze udělat model pro svou potřebu.


Ale zase když utlumíš papírový vzhled,tak můžeš lidem ukázat,že jde udělat pěkný model z papíru aniž by bylo poznat že jde o papír.Ukážeš tak lidu,že se papíru kvůli jeho vzhledu nemusí bát. :)
H0,digitál,přelom 4.a 5. pětiletky
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: Odklizové loko

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 29 pro, 2010 9:26 pm

Je to taky pravda,takže musíš zaza postavit fakt dvě.Jednu jako demonstrátor stavebního materiálu a druhou jako vzor,kam až se to dá s papíru doladit. :D :D
Pěkná práce.
vždycky potěší tuhle mašinu vidět v modelu..
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Odklizové loko

Příspěvekod zaza.office » pon 03 led, 2011 11:06 pm

Předběžně mám vybrané číslo druhého exepláře. Ale ten je v nedohlednu. Musím se nejdřív rozhodnout, jestli předělat stávající nebo se pustit do další, avšak mezitím zkusím postavit Talbot nebo LH40, k čemu je mi příšera bez adekvátních vozů. A nezkoušejte někdo argumentovat, že v Komořanech posunuje i s obyč Falls, už jsem si umanul, že chci i adekvátní vozy :mrgreen:
zaza.office
 
Příspěvky: 299
Registrován: pon 12 črc, 2010 1:49 pm
Bydliště: Most

Re: Odklizové loko

Příspěvekod zaza.office » sob 12 úno, 2011 11:34 am

Není to sice odklizová lokomotiva, ale úzce to s tématem souvisí...
Obrázek
zaza.office
 
Příspěvky: 299
Registrován: pon 12 črc, 2010 1:49 pm
Bydliště: Most

Re: Odklizové loko

Příspěvekod E27 » sob 12 úno, 2011 5:13 pm

Vidím, že makáte o 106, ja som ostal zaseknutý pri prvej sekcií, teraz na rade stredná a krajná, ale sústredím sa na modelové koľajisko, takže som pozastavil výrobu. Inak hodne šťastie, modely sú velmi krásne. Držím palce. :wink:
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Odklizové loko

Příspěvekod zaza.office » sob 12 úno, 2011 8:19 pm

E27: Děkuji, rozhodoval jsem se mezi LH40 a Talbot, vyhrála druhá možnost díky jeho příbuznosti s Falls/Wap. Na Váš model se také moc těším, jak jste nakonec vyřešil problém se sběrači?. Já dal přednost modelům před kolejištěm, je pro mne jednodušší, vzít na výstavu model než kolejiště, ale i na to se dostane...
zaza.office
 
Příspěvky: 299
Registrován: pon 12 črc, 2010 1:49 pm
Bydliště: Most

Re: Odklizové loko

Příspěvekod E27 » ned 13 úno, 2011 2:39 pm

Zoženiem zberače z lokomotívy velkosti N. Musím ísť na modelársku burzu a občas tam predávajú za pár drobných skrine lokomotív na N-ko aj so zberačamy.
Tak skúsim ísť tou cestou..

Uvidíme. Viem, že mi to dlho trvá, no čas hraje teraz proti mne.
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Odklizové loko

Příspěvekod zaza.office » ned 13 úno, 2011 4:34 pm

Já zkoušel sběrače sehnat přes různé bazary a na Aukru, bohužel se nepodařilo a čas mě taky tlačil, takže jsem si udělal vlastní...
zaza.office
 
Příspěvky: 299
Registrován: pon 12 črc, 2010 1:49 pm
Bydliště: Most

Re: Odklizové loko

Příspěvekod zaza.office » ned 13 úno, 2011 7:17 pm

Pročítal jsem teď celé vlákno a narazil na začátku na problematiku znázornění rozchodu 900mm. Poptal jsem se známých a zjistil toto:

V modelu se používají pro znázornění úzké velikosti H0m a H0e. H0m znázorňuje rozchod 1000mm a H0e pak 760/750mm, v modelu to jsou pak rozchody 12mm (TT) a 9mm (N) Když půjdete podle slutečnosti, tak 900 je blíže k 1000, takže prý použít kolejivo H0e, nouzově pak klasické TT.

Doufám že jsem aspoň někomu pomohl a nedatlím to tady zbytečně :D
zaza.office
 
Příspěvky: 299
Registrován: pon 12 črc, 2010 1:49 pm
Bydliště: Most

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků