423.0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

423.0

Příspěvekod Martin HO » pát 07 pro, 2007 6:09 am

Máte někdo zkušenost nebo alespoň ideu pojezdu pro 423.0 (p.Číž). Je to typická česká lokomotiva našich lokálek, ale průmyslového modelu se asi nikdy nedočkáme. Tak alespoň kdyby se dal využít vhodný tovární pojezd.
Martin HO
 

Re: 423.0

Příspěvekod marwin » pát 07 pro, 2007 7:25 am

Martin HO píše:Máte někdo zkušenost nebo alespoň ideu pojezdu pro 423.0 (p.Číž). Je to typická česká lokomotiva našich lokálek, ale průmyslového modelu se asi nikdy nedočkáme. Tak alespoň kdyby se dal využít vhodný tovární pojezd.


No idea je jasna BR81 Fleischmann, jeste do vanoc bych ji mel mit, takze pak rozeberu a nafotim.
zde je vykres skutecne masinky http://www.dlok.de/img_files/br/br81-200.jpg. Tato loko se hodi spise na 433.0(rozvor 1400mm). 423.0 ma rozvory 1350|1350|1500 mm => vzdalenost 1. a 4. sprazeneho dvojkoli = BR81, ale.....
Taky jsem chtel stavet 423.0, ale potom co jsem si koupil odlitek tak silne vaham. Bude na nem opravdu hodne prace. Mozna se vrhnu na 433.0. Je to dilema.....
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 423.0

Příspěvekod Sandy » pát 07 pro, 2007 9:10 am

marwin píše:
Martin HO píše:Máte někdo zkušenost nebo alespoň ideu pojezdu pro 423.0 (p.Číž). Je to typická česká lokomotiva našich lokálek, ale průmyslového modelu se asi nikdy nedočkáme. Tak alespoň kdyby se dal využít vhodný tovární pojezd.


No idea je jasna BR81 Fleischmann, jeste do vanoc bych ji mel mit, takze pak rozeberu a nafotim.
zde je vykres skutecne masinky http://www.dlok.de/img_files/br/br81-200.jpg. Tato loko se hodi spise na 433.0(rozvor 1400mm). 423.0 ma rozvory 1350|1350|1500 mm => vzdalenost 1. a 4. sprazeneho dvojkoli = BR81, ale.....
Taky jsem chtel stavet 423.0, ale potom co jsem si koupil odlitek tak silne vaham. Bude na nem opravdu hodne prace. Mozna se vrhnu na 433.0. Je to dilema.....

To mě zajímá. Máš fotku odlitku nebo můžeš napsat stručně hodnocení ?
Díky.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: 423.0

Příspěvekod MaHa » sob 08 pro, 2007 4:04 pm

Martin HO píše:Máte někdo zkušenost nebo alespoň ideu pojezdu pro 423.0 (p.Číž). Je to typická česká lokomotiva našich lokálek, ale průmyslového modelu se asi nikdy nedočkáme. Tak alespoň kdyby se dal využít vhodný tovární pojezd.

Už se to tu řešilo v diskuzi: http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=286
Anebo přímo zde: http://www.knihyn.ic.cz/OdkazyI.html
...a Fleischman konečně proč ne, ale záleží jak je to s horními mírami pojezdu aby se pod odlitek "vešel".
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: 423.0

Příspěvekod marwin » sob 08 pro, 2007 6:53 pm

MaHa píše:
Martin HO píše:Máte někdo zkušenost nebo alespoň ideu pojezdu pro 423.0 (p.Číž). Je to typická česká lokomotiva našich lokálek, ale průmyslového modelu se asi nikdy nedočkáme. Tak alespoň kdyby se dal využít vhodný tovární pojezd.

Už se to tu řešilo v diskuzi: http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=286
Anebo přímo zde: http://www.knihyn.ic.cz/OdkazyI.html
...a Fleischman konečně proč ne, ale záleží jak je to s horními mírami pojezdu aby se pod odlitek "vešel".


No modely od kleinbahnu bych v zadnem pripade nedoporucil. Strasne jizdni vlastnosti(snek je namotany drat na tycku:))), detaily odflaknute.....
Doufam, ze se ta BR81 vejde pod odlitek...... musim to vyzkouset, nikde na netu o tom neni ani zminka, takze musim pokusnicit... pak urcite napisu
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 423.0

Příspěvekod marwin » sob 08 pro, 2007 6:57 pm

Sandy píše:To mě zajímá. Máš fotku odlitku nebo můžeš napsat stručně hodnocení ?
Díky.

Fotku nemam, ale az se dostanu domu tak nafotim a dam sem. Strucne hodnoceni: Nic moc. :) :)
jinak jedna fotka je zde:
http://www.modely.firenet.cz/gallery.ph ... zek_id=862
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 423.0

Příspěvekod marwin » sob 08 pro, 2007 6:58 pm

Sandy píše:To mě zajímá. Máš fotku odlitku nebo můžeš napsat stručně hodnocení ?
Díky.

Fotku nemam, ale az se dostanu domu tak nafotim a dam sem. Strucne hodnoceni: Nic moc. :) :)
jinak jedna fotka je zde:
http://www.modely.firenet.cz/gallery.ph ... zek_id=862
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 423.0

Příspěvekod MaHa » ned 09 pro, 2007 5:43 pm

marwin píše:No modely od kleinbahnu bych v zadnem pripade nedoporucil. Strasne jizdni vlastnosti(snek je namotany drat na tycku:))), detaily odflaknute.....
Doufam, ze se ta BR81 vejde pod odlitek...... musim to vyzkouset, nikde na netu o tom neni ani zminka, takze musim pokusnicit... pak urcite napisu


Kleinbahn -- proč ne. Pokud si jen model koupíš a neuděláš některé úpravy, pak samozřejmě nepojede dobře. .....ale po určitých úpravách jako třeba u sbírání, výměna motoru, dovážení balastem model jezdí docela dobře (alespoň já jsem spokojen). Stavěl jsi někdy něco na podvozku od Kleinbahnu? Samozřejmě když model koupíš, není to nic moc. ....Ale když jej upravíš, pak je to něco jiného! Já bych toho Kleinbahna úplně nezatracoval.
Jo a hlavně nesmíš si koupit model se zinkoklihovými koly (starší typy výrobků) -- to je pak skutečná pohroma!!!!
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: 423.0

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 09 pro, 2007 6:03 pm

MaHa píše:
marwin píše:No modely od kleinbahnu bych v zadnem pripade nedoporucil. Strasne jizdni vlastnosti(snek je namotany drat na tycku:))), detaily odflaknute.....
Doufam, ze se ta BR81 vejde pod odlitek...... musim to vyzkouset, nikde na netu o tom neni ani zminka, takze musim pokusnicit... pak urcite napisu


Kleinbahn -- proč ne. Pokud si jen model koupíš a neuděláš některé úpravy, pak samozřejmě nepojede dobře. .....ale po určitých úpravách jako třeba u sbírání, výměna motoru, dovážení balastem model jezdí docela dobře (alespoň já jsem spokojen). Stavěl jsi někdy něco na podvozku od Kleinbahnu? Samozřejmě když model koupíš, není to nic moc. ....Ale když jej upravíš, pak je to něco jiného! Já bych toho Kleinbahna úplně nezatracoval.
Jo a hlavně nesmíš si koupit model se zinkoklihovými koly (starší typy výrobků) -- to je pak skutečná pohroma!!!!


Naprosto souhlasím s Marwinem KleinBahn nee - to raději udělat lokomotivu znova.
Příkladem toho je 422 někdo by se domníval, že karoserie odpovídá, a stačí jen předělat pojezd, ale opak je pravdou ani ta karoserie skutečné předloze rozměry neodpovídá.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: 423.0

Příspěvekod marwin » ned 09 pro, 2007 6:13 pm

MaHa píše:
marwin píše:No modely od kleinbahnu bych v zadnem pripade nedoporucil. Strasne jizdni vlastnosti(snek je namotany drat na tycku:))), detaily odflaknute.....
Doufam, ze se ta BR81 vejde pod odlitek...... musim to vyzkouset, nikde na netu o tom neni ani zminka, takze musim pokusnicit... pak urcite napisu


Kleinbahn -- proč ne. Pokud si jen model koupíš a neuděláš některé úpravy, pak samozřejmě nepojede dobře. .....ale po určitých úpravách jako třeba u sbírání, výměna motoru, dovážení balastem model jezdí docela dobře (alespoň já jsem spokojen). Stavěl jsi někdy něco na podvozku od Kleinbahnu? Samozřejmě když model koupíš, není to nic moc. ....Ale když jej upravíš, pak je to něco jiného! Já bych toho Kleinbahna úplně nezatracoval.
Jo a hlavně nesmíš si koupit model se zinkoklihovými koly (starší typy výrobků) -- to je pak skutečná pohroma!!!!


No ja jsem si koupil pred nejakou dobou 431.0 od kleinbahnu a nestacil jsem se divit. Ty zvuky co to vydava, kdyz jede. To je masakr, rekl bych ze motorem to neni, spis hrozne udelane prevody...... O zmrsene kastli nemluve, zvetsene stanoviste, aby se jim tam vesel motor. Pro me prestala tadle firma existovat. :!: :!:
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 423.0

Příspěvekod MaHa » ned 09 pro, 2007 6:33 pm

Zdenek Valter píše:Naprosto souhlasím s Marwinem KleinBahn nee - to raději udělat lokomotivu znova.
Příkladem toho je 422 někdo by se domníval, že karoserie odpovídá, a stačí jen předělat pojezd, ale opak je pravdou ani ta karoserie skutečné předloze rozměry neodpovídá.


Mňo proč né ta 423.0 je tam ve dvou verzích http://www.knihyn.ic.cz/OdkazyI.html
PS: Téměř žádný model neodpovídá své předloze na milimetry :roll: ,
takže záleží jen na nás co jsme ochotni připustit a co ne.
Naposledy upravil MaHa dne ned 09 pro, 2007 6:39 pm, celkově upraveno 1
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: 423.0

Příspěvekod MaHa » ned 09 pro, 2007 6:38 pm

marwin píše:No ja jsem si koupil pred nejakou dobou 431.0 od kleinbahnu a nestacil jsem se divit. Ty zvuky co to vydava, kdyz jede. To je masakr, rekl bych ze motorem to neni, spis hrozne udelane prevody...... O zmrsene kastli nemluve, zvetsene stanoviste, aby se jim tam vesel motor. Pro me prestala tadle firma existovat. :!: :!:


Marwine je to asi kus od kusu - je potřeba při koupi to pořádně vyzkoušet - přiznávám Kleinbahn není žádný zázrak, ale dá se úpravami hodně "zachránit". :wink:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: 423.0

Příspěvekod marwin » ned 09 pro, 2007 6:47 pm

MaHa píše:
Zdenek Valter píše:Naprosto souhlasím s Marwinem KleinBahn nee - to raději udělat lokomotivu znova.
Příkladem toho je 422 někdo by se domníval, že karoserie odpovídá, a stačí jen předělat pojezd, ale opak je pravdou ani ta karoserie skutečné předloze rozměry neodpovídá.


Mňo proč né ta 423.0 je tam ve dvou verzích http://www.knihyn.ic.cz/OdkazyI.html
PS: Téměř žádný model neodpovídá své předloze na milimetry :roll: ,
takže záleží jen na nás co jsme ochotni připustit a co ne.


No zrovna u te 431.0 jsou to centimetry :D :D
Prijde mi skoda si kupovat takovedle modely na prestavbu, radsi si priplatim a mam kvalitnejsi pojezd.... Kdyz na masince stravim 100 hodin a pak jezdi na prd, tak by me to stvalo.

BTW. 431.0 ted dela roco takze jasna volba:)
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: 423.0

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 09 pro, 2007 6:51 pm

MaHa píše:Mňo proč né ta 423.0 je tam ve dvou verzích http://www.knihyn.ic.cz/OdkazyI.html
PS: Téměř žádný model neodpovídá své předloze na milimetry :roll: ,
takže záleží jen na nás co jsme ochotni připustit a co ne.


No tak to vem tak, že pro nás to není ani jako polotovar k modelu použitelné.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: 423.0

Příspěvekod MaHa » ned 09 pro, 2007 7:00 pm

marwin píše:No zrovna u te 431.0 jsou to centimetry :D :D
Prijde mi skoda si kupovat takovedle modely na prestavbu, radsi si priplatim a mam kvalitnejsi pojezd.... Kdyz na masince stravim 100 hodin a pak jezdi na prd, tak by me to stvalo.

BTW. 431.0 ted dela roco takze jasna volba:)

Já myslel že rozebíráme tu "423.0". Ta 431.0 od ROC-a - to je bez přemýšlení :lol: :!:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků