534.03

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod marwin » úte 24 dub, 2007 9:28 am

Ocik píše:Brutální :!: :!: :!: :!: :D To je ono, takový návody a sů v ráji :D :D :D
Ty lepty jsou homework :?: Moc pěkný :D


No zadny lepty na te masince nejsou.
Pouzil jsem mosazne odlitky (koupil jsem je od nejakeho typka na burze viz. clanek o stavbe stokra) a mosazne|plastove profili od p. Litomyskeho (www.litomysky.cz)
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ocik » úte 24 dub, 2007 4:01 pm

marwin píše:
Ocik píše:Brutální :!: :!: :!: :!: :D To je ono, takový návody a sů v ráji :D :D :D
Ty lepty jsou homework :?: Moc pěkný :D


No zadny lepty na te masince nejsou.
Pouzil jsem mosazne odlitky (koupil jsem je od nejakeho typka na burze viz. clanek o stavbe stokra) a mosazne|plastove profili od p. Litomyskeho (www.litomysky.cz)


Jo, to jo. Já myslel ty placičky na nárazníky apod.
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Zippich » úte 24 dub, 2007 4:06 pm

marwin píše:Ahoj
posilam fotku rozestavene 534.03.
Na pojezd jsem pouzil G10 (br 57?) od Roca (koupil jsem na burze nejakou polskou verzi). Puvodnimu 3-osemu tendru jsem pridal jednu osu, chtel jsem zachovat dobre jizdni vlastnosti roca a na stavbu prevodovek si sam netrofnu :cry: .
Koupil jsem si odlitky od Cize (masinku i tendr 935.1). Vetsinu detailu jsem orezal a nahradil mosaznymi, ktere jsem koupil na burze.
marek


Hmmm, opravdu hezkej stroj, marwine, ale nějak moc moderní ;-) Až se bude stavět z odlitku třistadesítka, tak dejte vědět kluci...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod marwin » čtv 10 kvě, 2007 9:32 am

Ahoj
posilam dalsi fotky kremaka. Je to foceno na setkani Zababova v Milevsku. Jezdili jsme 3. epochu, takze pro milovniky pary to bylo proste super.

Chybi: dodelat napajece, nasypat uhli do tendru, natrit cast dymnice matnou cernou barvou, natrit kotel v boude cihlovou barvou, nastriknout cervenou linku na ochozu (toho se nejvic bojim), vytisknout cisla na tendr....... je toho jeste dost

az postoupim ve stavbe tak poslu dalsi fotky

marek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ocik » čtv 10 kvě, 2007 3:06 pm

:D No jo, co dodat..... krása
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Zx1974 » pát 11 kvě, 2007 5:08 am

Naposledy upravil Zx1974 dne pát 08 úno, 2008 4:49 am, celkově upraveno 1
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Příspěvekod Ondřej » pát 11 kvě, 2007 8:44 am

marwin píše:Ahoj
posilam dalsi fotky kremaka. Je to foceno na setkani Zababova v Milevsku. Jezdili jsme 3. epochu, takze pro milovniky pary to bylo proste super.

Chybi: dodelat napajece, nasypat uhli do tendru, natrit cast dymnice matnou cernou barvou, natrit kotel v boude cihlovou barvou, nastriknout cervenou linku na ochozu (toho se nejvic bojim), vytisknout cisla na tendr....... je toho jeste dost

az postoupim ve stavbe tak poslu dalsi fotky

marek


Tak to je proste NADHERA :P takhle pekne udelana masinka se hned tak nevidi. Mozna by ji jeste sekla lehounka patina, ale nic prehnaneho. To s tou linkou je horsi, ale kdyz to dobre vymaskujes a nejdrive strines stredni sedou, tak to bude pohoda :D Az pokrocis, dej sem dalsi fotecky, hezky se na to kouka :roll:
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod Ocik » sob 12 kvě, 2007 10:19 am

Tak a dost :!: To je taková nádhera, že si ji příští týden na burze taky pořídím :) Kolik ta 534 celkem zatím stála?
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod marwin » pon 14 kvě, 2007 4:40 pm

Ocik píše:Tak a dost :!: To je taková nádhera, že si ji příští týden na burze taky pořídím :) Kolik ta 534 celkem zatím stála?


Ahoj,
urcite to zkus, prace to neni zas tak velka (cca 7 vikendu).

vetsinu jsem koupil na burze.
G10 ... 4000,- (pry se da sehnat levneji, treba na ebay)
odlitky Ciz .... cca 400,- (nepamatuji se presne)
mosazne doplnky ... cca 600,- (zalezi na tobe kolik detailu chces nahradit z odlitku)

ruzne mosazne profily www.litomysky.cz

marek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod marwin » pon 14 kvě, 2007 4:42 pm

Ondřej píše:
marwin píše:Ahoj
posilam dalsi fotky kremaka. Je to foceno na setkani Zababova v Milevsku. Jezdili jsme 3. epochu, takze pro milovniky pary to bylo proste super.

Chybi: dodelat napajece, nasypat uhli do tendru, natrit cast dymnice matnou cernou barvou, natrit kotel v boude cihlovou barvou, nastriknout cervenou linku na ochozu (toho se nejvic bojim), vytisknout cisla na tendr....... je toho jeste dost

az postoupim ve stavbe tak poslu dalsi fotky

marek


Tak to je proste NADHERA :P takhle pekne udelana masinka se hned tak nevidi. Mozna by ji jeste sekla lehounka patina, ale nic prehnaneho. To s tou linkou je horsi, ale kdyz to dobre vymaskujes a nejdrive strines stredni sedou, tak to bude pohoda :D Az pokrocis, dej sem dalsi fotecky, hezky se na to kouka :roll:



Ahoj
jo patina na ni urcite prijde.

myslis ze je nutne to striknout sedou?? Obavam se aby tam nebyla moc velka vrstva barvy.

marek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ocik » pon 14 kvě, 2007 4:59 pm

G10 ... 4000,- (pry se da sehnat levneji, treba na ebay)

Jejda, to je dost, když na 556 to bylo ohodně míň.... Ale zkusím se po něm poohlídnout :D

Hmm, na ty doplnky si ještě něco přiberu (deteilista, no :lol: )
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Ocik » sob 19 kvě, 2007 8:58 pm

Ty kryty nad okna jsem nesehnal, a zjistil jsem, že jsem si omylem koupil jiný podvozky k tendru (díval jsem jen se na nápis :lol: ). Pár otázeček:
Z jakého drátu jsou udělány rozvody el. pod ochozem?
Ty dvě "baňky" pře budkou jsou jenom stříknutý nebo mosaz?
Jak jsi udělal všechny stupínky a schodky?

Jakub
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Ondřej » pon 21 kvě, 2007 7:31 am

marwin píše:
Ahoj
jo patina na ni urcite prijde.

myslis ze je nutne to striknout sedou?? Obavam se aby tam nebyla moc velka vrstva barvy.

marek


Byt tebou, tak si na kousku plastu vyzkousim postup. Vetsina cervenych strasne spatne kryje a cerny podklad je hodne ztmavi. Sede barvy dobre kryji i na cernou. Ale nevim jake barvy pouzivas. Reseni by mohlo byt i pouziti velmi svetle cervene, ale pak je videt kazda nerovnomernost nastriku jako zmena odstinu.
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod marwin » pon 21 kvě, 2007 10:39 am

Cau,

>Ty kryty nad okna jsem nesehnal
no ty kryty nad okna jsou vystrihnute z mosazneho plechu 0,3(litomysky) a ohnute....

>omylem koupil jiný podvozky k tendru
Ktery sis koupil??? na tendr 935.0?? kremaky jezdili i s temito tendry.
Ja jsem volil 935.1, protoze rozvory podvozku o trosku lepe sedi....

>Z jakého drátu jsou udělány rozvody el. pod ochozem?
no presne nevim pac mam ten model doma a ted jsem na koleji. Ale rekl bych ze to byl tak 0,5mm nebo neco okolo

>Ty dvě "baňky" pře budkou jsou jenom stříknutý nebo mosaz?
Jsou to pojistovaci ventily. A je to mosaz. Jsou tam jen zasunuty, nelepil jsem je, takze kdyz jsem strikal tu kasli tak jsem je proste vyndal.

>Jak jsi udělal všechny stupínky a schodky?
Jsou z mosaznych profilu(litomysky) spajenych dohromady. Rozmery si nepamatuji az budu o vikendu doma tak muzu zmerit.


Sehnal jsi na burze i tu G10?? Nebo zatim se chces vrhnout jen na kasli??

marek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod marwin » pon 21 kvě, 2007 10:41 am

Ondřej píše:
marwin píše:
Ahoj
jo patina na ni urcite prijde.

myslis ze je nutne to striknout sedou?? Obavam se aby tam nebyla moc velka vrstva barvy.

marek


Byt tebou, tak si na kousku plastu vyzkousim postup. Vetsina cervenych strasne spatne kryje a cerny podklad je hodne ztmavi. Sede barvy dobre kryji i na cernou. Ale nevim jake barvy pouzivas. Reseni by mohlo byt i pouziti velmi svetle cervene, ale pak je videt kazda nerovnomernost nastriku jako zmena odstinu.


Pouzivam barvy tamyia ve spreji, protoze nemam kompresor:((((.
Dobry napad s tou zkouskou postupu nanecisto:)
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků