456.0 KRASIN

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod otrubab » úte 15 dub, 2008 11:09 am

marwin píše:Prumer dvojkoli by mel sedet. Krasin ma 1044mm a ja jsem tam dal z BR23, ktera ma prumer 1000mm, coz je v H0 nepozorovatelny rozdil. Rozvor zadniho behounu by mel sedet taky. Co te vedlo k tomuto zaveru?

Na té fotce mi připadaly ty dvojkolí blíž, než ve skutečnosti, ale to tedy bude určitě optický klam :wink:
Uživatelský avatar
otrubab
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 06 led, 2007 1:16 pm
Bydliště: Šternberk

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 15 dub, 2008 11:20 am

Marwine, postup byl takový - ta kola byla už od Liliputu červená, takže jsem je jen zlehka přestříkal hodně naředěnou barvou Revell 84 (aby ta červená prosvítala), napustil olejovou umbrou, po zaschnutí hrany přejel metodou suchého štětce barvou neapolská žluť, přestříkal matným lakem Gunze, pak očistil okolky pomocí vatičky s ředidlem Gunze (veme zaručeně všechny barvy!) a po sestavení mašiny jsem kola i táhla pořádně "promazal" olejem na mašinky - olej je olej :wink:
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod marwin » úte 15 dub, 2008 1:43 pm

Petr Zatrepalek píše:Marwine, postup byl takový - ta kola byla už od Liliputu červená, takže jsem je jen zlehka přestříkal hodně naředěnou barvou Revell 84 (aby ta červená prosvítala), napustil olejovou umbrou, po zaschnutí hrany přejel metodou suchého štětce barvou neapolská žluť, přestříkal matným lakem Gunze, pak očistil okolky pomocí vatičky s ředidlem Gunze (veme zaručeně všechny barvy!) a po sestavení mašiny jsem kola i táhla pořádně "promazal" olejem na mašinky - olej je olej :wink:


Jake redidlo pouzivas na tu umbru. Nekde jsem cetl, ze je lepsi na nesave povrchy(rozvody, kola) redit umbru redidlem agama misto sikativem. Co si o tom myslite? Da se pouzit i jine synteticke redidlo. Doma mam nejake od tamyie.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 15 dub, 2008 1:58 pm

Marwine, tamiya ředidlo předně není syntetika! Jinak já ředím olejové barvy právě tím sikativem nebo ředidlem MIG - právě z důvodu že tato ředidla nejsou tak agresivní jako jiná ředidla k podkladu na který oleje natířáš (čili nepuchýřkuje ti barva pod tím.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod marwin » úte 15 dub, 2008 3:08 pm

Petr Zatrepalek píše:Marwine, tamiya ředidlo předně není syntetika! Jinak já ředím olejové barvy právě tím sikativem nebo ředidlem MIG - právě z důvodu že tato ředidla nejsou tak agresivní jako jiná ředidla k podkladu na který oleje natířáš (čili nepuchýřkuje ti barva pod tím.


Pardon, to jsem se s tim nazvem redidla asi upsal, mela by to byt syntetika pac tim redim revelky. Nemlat me pokud pisu zase nejakou ptakovinu:) Redidlo MIG je na jake bazi?
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 15 dub, 2008 7:09 pm

To ředidlo MIG je de facto syntetika, ale něčím naředěná - MIG production ho nabízí přímo pro ředění olejových barev pro techniku tzv. Wash - tj. silně naředěná barva (třeba umbra) se "napouští" do povrchu modelu a ulpívá v prohlubních a koutech. To samé ti ale udělá i ten sikativ.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Foto z Milevska

Příspěvekod marwin » stř 28 kvě, 2008 1:10 pm

tak jsem konecne stahnul fotky z naseho setkani v Milevsku do kompu.
Takze tady je par fotek krasina na modulech.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Radek » stř 28 kvě, 2008 1:31 pm

:shock: Krasavec! :lol:
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Jarda H. » stř 28 kvě, 2008 3:02 pm

Parádní model :shock: , pěkná práce a taky hezké fotečky ! Zkrátka pára (alespoň mne :lol: ) vždycky dostane, je to kouzlo, poezie, nostalgie, ...
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod TTcko » stř 28 kvě, 2008 3:16 pm

Jarda H. píše:Parádní model :shock: , pěkná práce a taky hezké fotečky ! Zkrátka pára (alespoň mne :lol: ) vždycky dostane, je to kouzlo, poezie, nostalgie, ...

Presne tak páry jsou krásné. Jinák nádherný model :!:
Miluju tt lokomotivy a kolejiste
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 28 kvě, 2008 4:32 pm

Krása!!! :P
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod marwin » pát 30 kvě, 2008 11:51 am

dekuji za pochvalu:)
zde je jeste par fotek z milevska, je na nich prevazne krasin.
http://picasaweb.google.com/tvrdym/Milevsko2008
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Krasin

Příspěvekod Gomez331 » sob 19 pro, 2009 8:52 pm

Nádherný stroj, k patině, kola a klacky bych napustil víc olejovkou van dickem ředěný agamou, aby to chytlo takovou tu mastnotu, pokud chceš dělat větší patinu, tak by jsi musel buď použít patinovací prach a mírně zaprášit celý stroj černým matem od agamy pistolí. Určitě bych zvýraznil dýmnici. :D
Gomez331
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 18 zář, 2009 11:53 am

Re: Krasin

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 20 pro, 2009 8:53 am

Gomez331 píše:Nádherný stroj, k patině, kola a klacky bych napustil víc olejovkou van dickem ředěný agamou, aby to chytlo takovou tu mastnotu, pokud chceš dělat větší patinu, tak by jsi musel buď použít patinovací prach a mírně zaprášit celý stroj černým matem od agamy pistolí. Určitě bych zvýraznil dýmnici. :D


Problém "zaolejování" olejovkama je, že po čase to matní - takže k olejovce přidat pár kapek lesklého synt. laku. Černá je moc výrazná - lepší je použít barvu pneumatik Agama - dobře to imituje saze a začouzení na černém povrchu. Potom vzít černý pigment -saze- a začernit ustí komínu a kolem uhláku - imitace uhelného prachu.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Krasin

Příspěvekod Gomez331 » ned 20 pro, 2009 7:52 pm

Zajímavé to musím určitě zkusit. S tou agamou pneumatiky plně souhlasím, nějaký pátek se patinou zabývám a používám ji s úspěchem . . :D
Gomez331
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 18 zář, 2009 11:53 am

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků