456.0 KRASIN

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod marwin » pon 03 pro, 2007 9:41 am

Jirka píše:
marwin píše:
stefanelmont píše:BR65 Fleischmann má průměr kol 17,2mm a běhounů 9,5mm , osová vzdálenost kol je 20mm
Jirka

jirko, to si asi nemeril pres okolky?
muzu te poprosit, jestli bys mohl zmerit ty kolecka jeste jednou pres okolky.
diky.

Jinak krasin uz je pripraven na strikani. Takze pristi tyden by mohly byt fotky cerneho krasina :twisted: :twisted:

pres okolky 20,6 a 12 behoun. uz se tesim na fotky !!! muzes mi napsat co asi tak stojej ty kovovy doplnky (staci orientacne) ja koukal na rezinovy a maly vecicky stojej kolem 20 (dynamo,lampa,nazaznik) a vetsi (kompresor, komin giesel) 40 dik


doslo k omylu. myslel jsem druheho jirku(stefanelmont), ktery ma BR65 :D.
Ty tvoje kola tam nenarvu, protoze BR86 ma rozvor 19,8 :( :(
Ty mosazne doplnky od Murase jsou urcite drazsi. Prijde mi, ze ty ceny strili od boku. Treba v sobotu jsem si od nej dokupoval 4 svitilny CSD a 16 haku na strechu a dal jsem za ne 200,-.... Za vsechny predesle doplnky jsem dal 700,-.
Pokud by si chtel jeste lepsi kvalitu. Opravdovy High-End dela Weinert(take mosazne doplnky), ale tam ta cena odpovida kvalite. Mam od nej objednane hadice na vzduch, topnou spojku, ruzne priruby. Cena se toci kolem 5Ecek :!: :!: Az ty doplnky dorazi tak je urcite nafotim a soupnu sem.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Muras

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 03 pro, 2007 10:43 am

Jirka píše:
Zdenek Valter píše:
Jirka píše:Dvojkoli z usate DK-model jsou Roco pr. 20,6 mm a behounu 12 mm http://zeleznice.myphotoalbum.com/view_ ... d=DSC00747


Hmm tak to je blbe = kola by v prepoctu mela byt mensi 18,7 a 10,2.
Hlavni na modelu jeste mensi protoze pokud sedí rozvor naprav, tak by se modelova kola do podvozku ani nevesla.
To by bohuzel znamenalo, ze model musi byt vetsi. :cry: :cry:
teda abych to nezblbnul to bylo i s okolky jinak 18,2 a 9,8

Koukam, ze me Jirka predbehnul. Prumer hnacich kol muzu jen potvrdit. Do leptu se musi pribrousit okolky o cca 0,5mm jinak se nevejdou.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod stefanelmont » pon 03 pro, 2007 5:43 pm

Zdržení , byl jsem v robotě ,

s okolky 19,5 - 12 mm

Jirka
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Ocik » pon 03 pro, 2007 6:18 pm

No, ještě že pan Dalecký dal v návodu na štokra i seznam s cenou, protože to opravdu střílí od oka, kupoval jsem na štokra a pak se jen juknul dolů na vytištěný papír "600" tak mi to dal za 600, ještě jsem kupoval doplnky na kremáka a jelikož jsem koupil skoro to samé ( :? tedy asi o 1/3 méně než na štokra, stálo mě to 600 a tak mi k tomu přihodil výmyvky :? aby nebylo
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod marwin » úte 04 pro, 2007 2:06 pm

stefanelmont píše:Zdržení , byl jsem v robotě ,

s okolky 19,5 - 12 mm

Jirka


diky, ty by se tam mely vejit. Muzu jeste poprosit o zmereni osicky, na kterou je to kolo napasovane :wink: :wink:
nevite nekdo, kde se v CR daji objednat nahradni dily na Fleischmana??? Jde to pres modely.biz??
Naposledy upravil marwin dne úte 04 pro, 2007 2:46 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod marwin » úte 04 pro, 2007 2:07 pm

Ocik píše:No, ještě že pan Dalecký dal v návodu na štokra i seznam s cenou, protože to opravdu střílí od oka, kupoval jsem na štokra a pak se jen juknul dolů na vytištěný papír "600" tak mi to dal za 600, ještě jsem kupoval doplnky na kremáka a jelikož jsem koupil skoro to samé ( :? tedy asi o 1/3 méně než na štokra, stálo mě to 600 a tak mi k tomu přihodil výmyvky :? aby nebylo


jak si postoupil se stavbou kremaka ci stokra??
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod stefanelmont » úte 04 pro, 2007 5:36 pm

Kola 1,85 mm - nacpal jsem šupleru do pojezdu , ale 3x měřeno , běhouny 2,00 mm

Jirka Š
Naposledy upravil stefanelmont dne stř 05 pro, 2007 5:40 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod marwin » stř 05 pro, 2007 2:30 pm

stefanelmont píše:Kola 1,85 mm - nacpal jsem šupleru do pojezdu , ale 3x měřeno , běkouny 2,00 mm

Jirka Š


to je divny. Ted jsem koukal na datasheet te BR65.
viz. http://www.fleischmann.de/images/sparep ... tl4065.jpg
a tam jsou osicky pro behouny i dvojkoli pod stejnym k.c.
marek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod stefanelmont » stř 05 pro, 2007 5:42 pm

Datasheet nemám , podle krabičky je to č. 4065

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 05 pro, 2007 7:01 pm

Dily na Fleischmanna muzu, dalsi objednavku budu ale delat az po novem roce. Kompletni datasheety dilu pro H0 a N mam v katalogove podobe k nahlednuti v obchode.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Ocik » stř 05 pro, 2007 7:36 pm

marwin píše:
Ocik píše:No, ještě že pan Dalecký dal v návodu na štokra i seznam s cenou, protože to opravdu střílí od oka, kupoval jsem na štokra a pak se jen juknul dolů na vytištěný papír "600" tak mi to dal za 600, ještě jsem kupoval doplnky na kremáka a jelikož jsem koupil skoro to samé ( :? tedy asi o 1/3 méně než na štokra, stálo mě to 600 a tak mi k tomu přihodil výmyvky :? aby nebylo


jak si postoupil se stavbou kremaka ci stokra??



No, moc ne, poslední dobou je toho moc a nestíhám :cry: . Naposledy jsem měl kremáka v ruce před měsícem, a je jen dobroušený. Štokr je v šuplíku, a myslím, že dlouhu bude, zelenou má pilštyk (teď pujdu na pojezd) a hned po něm na kremáka ale kdo ví, třeba prvne kremáka :? jsem nevyspitatelný...
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Endi » čtv 06 pro, 2007 9:43 pm

Ahoj,
v sobotu jsem hledal na burze mosazné odlitky p.Murase,
ale ať jsem hledal jak hledal jeho stůl jsem v té tlačenici nějak
nenašel. Měl jsem dojem, že jsem jednou zahlédl nějaké odlitky
z mosazi na tom podiu, ale nyní tam nic nebylo. Nevíte, kde má
stůl. Dík za odpověď. :roll:
Endi
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 02 pro, 2007 4:34 pm

Příspěvekod marwin » pon 17 pro, 2007 10:33 am

Tak jsem opet pokrocil ve stavbe krasina. Masinku jsem striknul cernou barvou. Jelikoz stale nevlastnim kompresor se strikaci pistoli, tak pouzivam spreje od firmy Tamyia. Model se hodne leskne, protoze pouzivam polomatnou barvu, lepe pak prilnou obtisky k povrchu. Nakonec to striknu matnym lakem, aby se to cele sjednotilo a hlavne zmatnilo, nemam rad blejskave modely.
Chybi na nem dodelat jeste spousta detailu, ale to zas priste :), o vanocich bude casu dost.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod sco_27 » pon 17 pro, 2007 11:05 am

Marwine, ty si majster na parne loko... A inak nikdy by som enpovedal ze toto je striekane sprejom... Vyzera to ako kleby sa to striekalo profesionalnou striek. pistolov.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Houmr » pon 17 pro, 2007 11:42 am

Mňam, mňam, taky bych si ho dal :D Na tomhle příkladu je vidět, že stříkat jde i sprejem, nebo čím koliv, jen to chce dostat do ruky. Super 8)
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků