Bandaže Na Kolach

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Bandaže Na Kolach

Příspěvekod Jojo » pon 27 srp, 2012 5:02 pm

Možno to tuž existuje ,ale ja som nenašiel. :roll:
Zhruba po polroku hrania sa mi začali praskat všetky bandaže na kolesach a to hlavne ROCO Okuliarnik ,čož je nový model 2ks ,cargo 1151 červená. modra 2ks. A to som fakt nevedel ,že,tam je výbrus pre bandaž. :!: :!: :!:
Najskor pískanie a skraty a potom som našiel prasknutu gumu. :roll: :roll:
Ja asi raz za mesiac čistím kola na papierovom obruskuje namočený v izopropil alkohol a kolaji . Pustím a priložím na obrusok. Cistenie je OK!!
Je to niekde uvedené mne sa dost zapačilo. Može to naleptavat bandaž ,alebo to tak malo vydrží??? Jazdím dost!!!
Nemate skusenost. Dík.
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Bandaže Na Kolach

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 30 srp, 2012 10:36 am

Ahoj, gumové bandáže se nemají s chemií příliš v lásce. Guma rychle stárne a zpuchří.
Já jsem si takhle zlikvidoval bandáže při patinování (nástřiku) kol a podvozků u 555.0.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Bandaže Na Kolach

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 30 srp, 2012 2:25 pm

Zdar kolego,problém je v použitém materiálu firmy Roco. :D Psal jsem na tohle téma mimo jiné zde: http://lengy.rajce.idnes.cz/Pohony_parn ... to_021.jpg
Zatím co Roco nestačím přezouvat,FLM jezdí na bandážích z výroby celou dobu.Provoz mašin stejný,frekvence čistění rovněž.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bandaže Na Kolach

Příspěvekod carodej » pát 31 srp, 2012 9:02 am

Izopropylem to nebude ... bude to materiálem. Izopropyl je makromolekulrní alkohol, jenž nenaleptává plasty - specielně určen pro čištění povrchu v elektronice. Jak už tady někdo psal ... na Fleischnu ho již používám roky a nic se nedegraduje.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Bandaže Na Kolach

Příspěvekod jirkan » ned 02 zář, 2012 7:27 pm

Mám tytéž problémy, zatím spíš na sergejích a němkách :mrgreen: . Zatím co u starších modelů se občas bandáž "zula" a stačilo ji nasadit zpět, ty nové se úplně rozpadají :oops: . Jen pro zajímavost - koupil jsem sadu nových v balení po 10ks, a vypadá to, že jsou z úplně jiného materiálu... :?: A mimochodem - Fleischmann zatím některé i přes 20 let bez problému.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Bandaže Na Kolach

Příspěvekod Jojo » pát 07 zář, 2012 5:33 pm

Dík za odpovede.
Tiež som objednal nove bandaže 10 ks k.č 40069 / 1ks 0.42 EUR./a zdaju sa mi lepšie. Uvidíme. :D :?:
Zas až tolko nejazdím ?? ,ale výdrž sa mi zdala dost kratka takže uvidíme. Mám len ROCO takže neviem posudit inu značku ,ale asi to bude tak.
Chcel som objednat nove napravy bez bandaže ,ale ta cena???? Lepší zber tam je a nejake tažke kopce a dlhé supravy neprevadzam , takže uvidíme. Tiež bi mohli ponukat na výber,alebo priložit napravu bez bandaže. :roll:
Ešte pozn. U SERGEJA ROCO som napravu vymenil ,lebo pri najazde na 3-cestnu stale vykolajoval :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: ,je sice pravda a pozor na to ,že mám kratky rovný najazd na výhybku ,ale toto mi pomohlo. Ked išiel bandažovanou napravou na výhybku konec, opačne nie. Možno to pomože..
A bez SERGEJA nieje železnica. :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Bandaže Na Kolach

Příspěvekod kecu.p » čtv 04 říj, 2012 8:46 am

Při výstavě v červnu jsem vyměnil bandáže asi u 4 brejlovců, jedné 431.0 a 2 sergejů ... vše ROCO. Po této zkušenosti jsem si objednal rovnou 2x balení bandáží ROCO po 10ks určené pro stroje T679.1, 555.1, T478.1,3,4 ... u prodejce mě to vyšlo na 110 Kč ačkoliv tento sortiment nemá v nabídce. Až vyjedou čmeláci ... budu to objednávat po baleních ... uvidíme jak to dopadne.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků