Drážní nápisy na lokomotivy

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Drážní nápisy na lokomotivy

Příspěvekod ondrejSitar » stř 26 zář, 2007 5:17 pm

Potřeboval bych nápisy na lokomotivy, jde o to že mám několik lokomotiv po více kusech a chci druhé kusy přebarvit na jinou barvu.

Když to ale přebarvím tak mi to samozřejmě překryje původní nápisy... .

Ještě dodávám že nemám žádné zkušenosti se sestavování drážních vozidel (tedy i mašin) z odlitků a pouštět se do těchto prací ani nechci byť dělám TT a tohle je spíš práce pro modeláře s HO.

Děkuji za info.
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Re: Drážní nápisy na lokomotivy

Příspěvekod Jarda H. » úte 23 říj, 2007 8:15 pm

ondrejSitar píše:Potřeboval bych nápisy na lokomotivy, jde o to že mám několik lokomotiv po více kusech a chci druhé kusy přebarvit na jinou barvu.

Když to ale přebarvím tak mi to samozřejmě překryje původní nápisy... .




Záleží jaké lokomotivy chceš předělávat - mrkni na www.bankovi.cz, tam by ti mohli udělat popisky a tabulky na zakázku, pokud nebude vyráběno to, co hledáš :idea: ! Pár obtisků najdeš i na www.hekttor.biz.

Jsem na tom podobně, teď plánuji přečíslovat a upravit parní BR86 na ČSD 455, budu čerpat ze stejných zdrojů vč. leptů od hekktora.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod BLEKK » stř 24 říj, 2007 8:13 am

na stránke www.modeltrain.cz predávajú obtisky od p. Jirana. Ja som teraz dostal od nich väčšiu zásielku obtiskov, ktoré sú vynikajúce. V ponuke majú univerzálne obtisky pre parné, motorové aj elektrické lokomotívy v mierkach N,TT,HO
BLEKK
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04 dub, 2007 12:03 pm

Příspěvekod Jarda H. » ned 24 úno, 2008 4:30 pm

Abych nezakládal zbytečné nové téma, zeptám se v sekci, kam to vlastně i patří :

Při přípravě přestavby V100 na naší českou T476.1006 (od TSS Ústí n/L) jsem podle fotek na netu zjistil, že jsou různě u jednotlivých lokomotiv červené tabulky s označením buď
a) na všech stranách - oba boky, čelo a zadní část (případ T476.1006) nebo
b) pouze na bocích

Značení nové řady T745 je podle fotek jednou tak, jednou tak ! Skromné fotky se starším značením T476.1 jsem našel (nebo jsem jiné neviděl :?: ) se značením dle bodu a) :!: I když i tam byly výjimky, třeba vůbec neznačená T476 ( www.prototypy.cz )

Tak se ze zvědavosti ptám proč - nevidím v tom žádné pravidlo :?: Odpoví mi nějaký znalec - železničář z praxe ? :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Martin Srb » pon 25 úno, 2008 11:42 am

(nejsem železničář, ale odpovím)
Nějaký předpis na označování určitě existuje, ale v praxi je v tom tradiční bordel. Někdy tabulky ukradnou sběratelé surovin, někdy zapracuje lidová tvořivost (tuning). Model se dá v zásadě udělat trojím způsobem:
a) "ideál" - přesně podle platných předpisů
b) "dokument" - podle konkrétní předlohy v konkrétním čase
c) "fikce" - ... i vymyšlené kolejiště je vlastně fikce, tak proč by lokomotiva, co po něm jede, nemohla mít jiné tabulky.
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Martin.F » úte 26 úno, 2008 6:02 pm

Napadá mě vytisknout a zalít do folie,otázka jak to bude vypadat(jestli to nebude moc silný atd.) Chci to časem zkusit tak pak uvidím kdyby to někdo už dělal a bylo to na h.... tak napište ať nedělám zbytečnou věc :lol:
Uživatelský avatar
Martin.F
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 03 zář, 2007 2:21 pm
Bydliště: Znojmo


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků