T466.0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod boy.rough » čtv 07 úno, 2008 12:03 pm

Ahoj, nejsem zrovna vystudovaný inženýr, ale kvalita příspěvků bývá opravdu otřesná. A ještě mi vadí, že někdo nedokáže používat diakritická znaménka.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod JBr » čtv 07 úno, 2008 12:21 pm

Mno vidis, ja treba vystudovany inzenyr jsem, ale pisu bez hacku a carek :) Na druhou stranu i/y a cenglictina mi trha oci taky. Ono zalezi kdo je od jakeho "fochu", jak dlouho s internetem dela a jak moc je diky nemu deformovany. V dobe, kdy jsem internetem zacinal (uz to bude skoro 10 let), se treba i weby delaly v nekolika kodovanich cestiny + bez hacku a carek, protoze se nedalo zarucit, ze ctenar bude mit podporu cestiny (a byl to pekny opruz takove weby udrzovat). Prave z tech dob ma spousta lidi navyk psat bez hacku a carek -- veta bez diakritiky je stale citelnejsi nez veta jen se souhlaskami a spoustou podivnych znaku :) Dneska uz to takovy problem (vetsinou) neni, ale stareho psa novym kouskum nenaucis...
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Zx1974 » čtv 07 úno, 2008 4:51 pm

Michal Šuhajda píše:"Pielstick" je fakt pěkný. Taky jsem o nich uvažoval, ale nakonec padla volba na "tranzistory", protože ty u nás byli k vidění mnohem víc. Navíc mám jen malé depo, takže už nemůžu rozšiřovat počet rozdílných řad, ale spíš dodělávat další "brejlovce, čmeláky a tranzistory a M262, maximálně nějaké "prasátko, nebo "rosničku" na vlečky
Zx1974 píše:
Rozvor je 28mm (čili o 0,4mm víc než je ideál), ale mám obavu že se tam stejně kinematika vejít nebude (tak aby byla podle normy), protože celková délka podvozku je 45mm (je to soumerně na osu otáčení).

Promiňte odbočku mimo téma, ale co trochu dbát na styl příspěvků:!: Chápu, že I a Y můžou dělat potíže, i překlep se vloudí, ale tohle už je spíš vražda, než znásilňování češtiny :x
Ještě jednou se omlouvám za příspěvek mimo téma (nebo teda off topic jestli anglina vyhovuje víc) :wink:


Všem se omlouvám, už se to opakovat nebude.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Příspěvekod boy.rough » čtv 07 úno, 2008 4:55 pm

To JBr: No vidíš, mě je 38 let dělám s lopatou a píšu pěkně česky, tak aby tomu každý rozuměl :lol: .
Nic ve zlém, ale opravdu by to chtělo, aby se každý zamyslel nad tím co píše, ať to fórum dobře vypadá.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod JBr » čtv 07 úno, 2008 5:17 pm

boy.rough píše:To JBr: No vidíš, mě je 38 let dělám s lopatou a píšu pěkně česky, tak aby tomu každý rozuměl :lol: .
Nic ve zlém, ale opravdu by to chtělo, aby se každý zamyslel nad tím co píše, ať to fórum dobře vypadá.


Ja myslím, že tohle fórum krásně ukazuje právě to, že ne všichni jsou tak deformovaní jako my, lidi od IT :) Když se tu člověk prokliká různými vlákny, tak tu diakritika vládne nad "bez hacku a carek." Čím víc se ale diskuzák blíží počítačovým tématům, tím diakritiky ubývá, nemusím chodit ani daleko, stačí, když se mrknu na fóra související s mým dalším koníčkem - leteckou simulací na počítači. Každopádně prosím za shovívavost, bez háčků a čárek prostě píšu automaticky. Ale i tak si hlídám shodu podmětu s přísudkem :wink:

Na druhou stranu, kdyz vidim, co mi občas napíšou studenti do seminárek... do kouta na hrách s učebnicí češtiny by byl ještě malý trest :twisted:

Ale tím jsem se už dostal hodně daleko od tématu, takže už radši končím :)
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Cíba

Příspěvekod cíba » úte 24 čer, 2008 1:53 pm

Omluva, vložil jsem se fotky kocoura a je to diskuze o pilšticích, takže
Přesunuto do Stavba lokomotiv-Kocour v Há nulce.
Sorry
Naposledy upravil cíba dne úte 24 čer, 2008 5:33 pm, celkově upraveno 3
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod richard0404 » úte 24 čer, 2008 2:31 pm

Cíba pěkný ještě žes ho nerozšlapal ? Jinak velmi pěkné včetně patiny kdyby se známkovalo byla by to 1 za design.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod realista » úte 24 čer, 2008 3:35 pm

Cíba: ta mašinka vypadá sice pěkně - budiž za 1, ale problém je v tom že na té fotce lautr nic nevidim. Buď jsou ty fotky neostré nebo musím k očnímu :D Já nevim jak to děláte? :roll: A ještě fotit "potmě". A navíc nové označení ř. T466.0 je 735 takže jste se trošičku netrefil :D
realista
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24 čer, 2008 3:29 pm

Příspěvekod Jarda H. » úte 24 čer, 2008 4:27 pm

realista píše: ..... A navíc nové označení ř. T466.0 je 735 takže jste se trošičku netrefil :D


Pravda je možná někde jinde :lol: , mám dojem, že jsi netrefil teď ty : řada 735 byla původně T466.0, řada 742 byla řada T466.2, což byly rozdílné lokomotivy :!: A tuhle T466.2 v novém čísle cíba stavěl !!

PS : a fotky mi rozmazaný nepřijdou, po úvodním "rozmazeném" obrázku se zaostří :shock: Nemáš pomalé připojení na net ?!

To cíba : patina se mi líbí, jen ten červenobílý pluh je nějak čistý :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod realista » úte 24 čer, 2008 4:47 pm

"... Pravda je možná někde jinde :lol: , mám dojem, že jsi netrefil teď ty : řada 735 byla původně T466.0, řada 742 byla řada T466.2, což byly rozdílné lokomotivy :!: A tuhle T466.2 v novém čísle[i] cíba stavěl !! ..."[/i]

A všiml jste si jak se tohle vlákno jmenuje? T466.0 teda o pilšticích a né banglích. O to mi šlo ...
realista
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24 čer, 2008 3:29 pm

Příspěvekod Jarda H. » úte 24 čer, 2008 5:16 pm

S názvem vlákna je to sice pravda, ale protože je to už 6. stránka v diskuzi, neberu to jako prohřešek :lol: :!: Přesto asi pro cíbův příspěvek byla vhodnější jiná sekce Mám / máme rozestavěno NEBO jiný link ve Stavbě lokomotiv

Ale nebuďme zbytečně úzkoprsí, ne ? :lol: :D :lol:
Naposledy upravil Jarda H. dne úte 24 čer, 2008 5:35 pm, celkově upraveno 2
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Cíba

Příspěvekod cíba » úte 24 čer, 2008 5:27 pm

Jojo, sorry kluci, já to starý značení moc neovládám, tak jsem to zvencnul. Přesunul jsem to Stavba lokomotiv-Kocour v Há nulce... Dík a ahoj.
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků