Pojezdy BR50 pro štokra 556.1

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Pojezdy BR50 pro štokra 556.1

Příspěvekod Jan Jirásek » ned 15 črc, 2007 1:20 pm

Kdo by měl zájem o pojezd za nákupní hodnotu náhradního dílu u Roco tak dejte vědět, sice se tady debatuje o leptu ale hádám že to vyjde zase doztracena, proto volím odlitek od Číže s detailama z leptu a tendr od p.Pletichy s motorkem. Když budu objednávat pojezdy BR50 a sejde se více zájemců, tak to bude lepší než 2-3 pojezdy.[/b]
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod StandaR » ned 15 črc, 2007 1:22 pm

to jest za kolik??
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod user_238 » pon 16 črc, 2007 11:44 am

Neznám cenu + poštovné /možná obchodní tajemství/,ale kdyby byla příznivá,šel bych do toho.Asi 2 ks.Nabídněte !
user_238
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16 črc, 2007 11:44 am

Re: Pojezdy BR50 pro štokra 556.1

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 16 črc, 2007 11:53 am

Jan Jirásek píše:Kdo by měl zájem o pojezd za nákupní hodnotu náhradního dílu u Roco tak dejte vědět, sice se tady debatuje o leptu ale hádám že to vyjde zase doztracena, proto volím odlitek od Číže s detailama z leptu a tendr od p.Pletichy s motorkem. Když budu objednávat pojezdy BR50 a sejde se více zájemců, tak to bude lepší než 2-3 pojezdy.[/b]


To je jen otázka trpělivosti, lept a lepší podvozek vyžaduje mnohem více času a také větší spolupráci.
Pokud nechcete začít hned tak proč ne je to vaše volba.
Bohužel zatím se ukazuje, že podvozek od Liliputa je nevhodný pro své trakční vlastnosti. Takže se musí nejdříve vyvinout pojezd tendru vhodný i pro svůj předek ROCO, tak aby byly hnány i hlavní kola. :cry: :cry: :cry: :cry:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Pojezdy BR50 pro štokra 556.1

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 16 črc, 2007 12:14 pm

Jan Jirásek píše:Kdo by měl zájem o pojezd za nákupní hodnotu náhradního dílu u Roco tak dejte vědět, sice se tady debatuje o leptu ale hádám že to vyjde zase doztracena, proto volím odlitek od Číže s detailama z leptu a tendr od p.Pletichy s motorkem. Když budu objednávat pojezdy BR50 a sejde se více zájemců, tak to bude lepší než 2-3 pojezdy.[/b]
ROCO prave zdrazuje kompletni sortiment. Neni to o moc, ale zdraqzuje. Dnes mi prisel cenik dilu, tak se na to podivam a napisu odhadovanou cenu pojezdu tendru a loko.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Jan Jirásek » čtv 19 črc, 2007 11:18 am

T 466.0013 píše:Neznám cenu + poštovné /možná obchodní tajemství/,ale kdyby byla příznivá,šel bych do toho.Asi 2 ks.Nabídněte !


Objednal jsem 8ks pojezdů BR50 pro štokra 556.0 pro sebe si nechám 2ks a zbytek bude prodán. Cena náhradního dílu vzroste jen o cenu navýšenou při přepravě do ČR. Nic víc. Taky bych uvítal alternativu z leptu ale chci už začít stavět. Jinak bych chtěl poprosit, zda někdo nemáte kontakt na p.Pletichu který dělá pohon tendru pro štokra neb jsem přišel záhadně v mobilu o několik tel. čísel.
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 20 črc, 2007 12:15 pm

Jan Jirásek píše:
T 466.0013 píše:Neznám cenu + poštovné /možná obchodní tajemství/,ale kdyby byla příznivá,šel bych do toho.Asi 2 ks.Nabídněte !


Objednal jsem 8ks pojezdů BR50 pro štokra 556.0 pro sebe si nechám 2ks a zbytek bude prodán. Cena náhradního dílu vzroste jen o cenu navýšenou při přepravě do ČR. Nic víc. Taky bych uvítal alternativu z leptu ale chci už začít stavět. Jinak bych chtěl poprosit, zda někdo nemáte kontakt na p.Pletichu který dělá pohon tendru pro štokra neb jsem přišel záhadně v mobilu o několik tel. čísel.


No pokud máš již objednáno -předpokládám, že jen mašina- tak hodně zdaru.
Ovšem jiný než vhodný tendr s vývodem do lokomotivy pojezd lokomotivy značně degraduje.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jan Jirásek » pon 30 črc, 2007 3:57 pm

Takže všech 8 pojezdů krom tedy dvou pro mojí potřebu kde jeden půjde do našeho klubu, se po nich zaprášilo aniž bych to čekal. Jelikož je to velice atraktivní lokomotiva pro realizaci do modelu, tak budu objednávat další pojezdy BR50 pro 556.0! Pište na email,icq nebo do diskuze na: http://modely.firenet.cz/
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 30 črc, 2007 4:32 pm

Můžete mi sdělit cenu za pojezd?
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 30 črc, 2007 4:46 pm

Jan Jirásek píše:Takže všech 8 pojezdů krom tedy dvou pro mojí potřebu kde jeden půjde do našeho klubu, se po nich zaprášilo aniž bych to čekal. Jelikož je to velice atraktivní lokomotiva pro realizaci do modelu, tak budu objednávat další pojezdy BR50 pro 556.0! Pište na email,icq nebo do diskuze na: http://modely.firenet.cz/
Jo, napiste cenu, treba to zajistim pro zajemce levneji jakozto smluvni odberatel ROCO.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Ocik » stř 15 srp, 2007 11:08 am

Nuže pánové, jak jste daleko :?:
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Martin HO » čtv 25 říj, 2007 4:45 am

Tak jaká je ta cena pojezdu? Stále to nikdo neuvedl.
Martin HO
 

Re: Pojezdy BR50 pro štokra 556.1

Příspěvekod Peo » pát 24 zář, 2010 2:49 pm

Sice trocha odbocim od temy ale nenasiel som vhodnejsiu temu. Mam doma rozostavanu stavebnicu BR50 od f. Italeri. Je to staticky model ale mojim umyslom je urobit z neho plnohodnotny motorizovany model. Potrebujem vsak pomoc, a preto by som chcel poprosit niekoho z vas, kto tento model vlastni (funkcny od f. ROCO alebo inej) ci by mi mohol zmerat sirku podvozku medzi kolesami. Kedze je to 5kolak musia sa mu kolesa vysuvat do stran aby sa dostal cez obluky s mensim polomerom a ja potrebujem vediet o kolko sa vysuvaju do stan.Bol by niekto z vas taky ochotny a zmeral mi to? Vopred dakujem :)
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Pojezdy BR50 pro štokra 556.1

Příspěvekod Vladimír_B » pát 24 zář, 2010 4:42 pm

Ahoj, na začátek podstatná drobnost: o jakém měřítku se bavíme? Na webu jsem našel tůtu stavebnici v H0 (za 399! V MT dokonce za 371! :shock: To mě docela láká, taková příjemná cena :-) a praktičtejší než Velký Chlapec...). Je to ona? Br 50 sice nemám, ale tento údaj by snad šel buď dopočítat (zavrhuji předem :D ), či zhruba změřit - třeba rozmístím na nejmenší požadovaný poloměr ve vzdálenosti rozvoru (1650mm 1:1) 5 náprav a změřím... Mě na nejmenším poloměru (cca) 380mm vychází posuv od osy 2mm na každou stranu (u každé nápravy, tj. rám o 2mm užší než je vnitřní rozteč disků...). A pak si to můžeš jednoduše ověřit - posadíš si těch 5 náprav do nějakého prozatimního rámu žádaných rozměrů a buď projede nebo ne. :) A jaké nápravy má padesátka? Plastové? Tedy sběr proudu jen z tendru? Nemá někdo s takovým to sběrem zkušenosti? Nedělalo by to problémy? Nebylo by lepší použít kovová kolečka? Než slepíš kotel, tak zauvažuj o záváží do něj - plastová pára bude lehká a když ji bude sunout tendr, tak by mohla občas vyšinout... Pochlubíš se časem jaxi postoupil ve stavbě a postřehy ze stavby? Díky a ať se dílo podaří.

Nákonec bych se vrátil k původnímu thématu. Mohl by se páně Bevelo (OZ) pochlubit tou flotilou štokrů, anebo alespoň jedním? Díky

A ještě jsem si vzpomněl, že jsem stavbu "50" z kitu někde viděl: http://modelyh0.com/navody/555/555.htm ale je to stavebnice od fy. Revell...

Mě to prostě nedá panstvo :D tudle: http://www.super-hobby.cz/italeri-8702- ... 21095.html jsem našel rozfocené rámečky (výlisky) a návod k téhle stavebnici...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Pojezdy BR50 pro štokra 556.1

Příspěvekod Peo » pát 24 zář, 2010 9:19 pm

Vladimír_B píše:Ahoj, na začátek podstatná drobnost: o jakém měřítku se bavíme? Na webu jsem našel tůtu stavebnici v H0 (za 399! V MT dokonce za 371! :shock: To mě docela láká, taková příjemná cena :-) a praktičtejší než Velký Chlapec...). Je to ona? Br 50 sice nemám, ale tento údaj by snad šel buď dopočítat (zavrhuji předem :D ), či zhruba změřit - třeba rozmístím na nejmenší požadovaný poloměr ve vzdálenosti rozvoru (1650mm 1:1) 5 náprav a změřím... Mě na nejmenším poloměru (cca) 380mm vychází posuv od osy 2mm na každou stranu (u každé nápravy, tj. rám o 2mm užší než je vnitřní rozteč disků...). A pak si to můžeš jednoduše ověřit - posadíš si těch 5 náprav do nějakého prozatimního rámu žádaných rozměrů a buď projede nebo ne. :) A jaké nápravy má padesátka? Plastové? Tedy sběr proudu jen z tendru? Nemá někdo s takovým to sběrem zkušenosti? Nedělalo by to problémy? Nebylo by lepší použít kovová kolečka? Než slepíš kotel, tak zauvažuj o záváží do něj - plastová pára bude lehká a když ji bude sunout tendr, tak by mohla občas vyšinout... Pochlubíš se časem jaxi postoupil ve stavbě a postřehy ze stavby? Díky a ať se dílo podaří.


Takze ospravedlnujem sa za neuplnost...ano jedna sa o model v mierke 1/87 teda H0. NO stavba este len zapocala a hlavne casti som este nelepil aby som mohol doplnit zavazie,motor,prevody,upravit ram... ano napravy su plastove takze budu vymenene...chystam sa ich upravit,zaformovat a nasunut na ne sustruzene mosadzne obruce...samo domo :) Fotky samozrejme budu len musim zalozit ucet na niktorom serveri...teda okrem FB :) Prve postrehy..Stavebnica je vcelku dobre spracovana, diely sedia dobre, bude treba upravit ucite spoje ale inak som spokojny...pohon sa budem snazit umiestnit do lokomotivy ale uvidim ci bude dostatok miesta. Takmer som zabudol...tender...jedina skoda ze je nemecky...asi sa dam na jeho prestavbu popripade kupim novy pretoze by som loko chcel oznacit CSD takze uvidime casom...mam cas len pocas vikendu pretoze cez tyzden som na internate takze to pojde pomaly...tak drzte place :)
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků