Hektor T435 BTTB

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Hektor T435 BTTB

Příspěvekod Tomáš » pon 09 led, 2012 7:09 pm

Pietro píše:Poradí někdo, kde sehnat trumpetky na Hektora (nejen) a vůbec všechny snadno ulamovací díle? Dodávají se jako ND nebo existuje nějaký výrobce takovýchto detailů? Nedaří se mi na to narazit. A při dotazu v obchodech na mě zírali jak na blázna, že si je dovoluji obtěžovat :D


většina doplňků se sežene zde :
http://www.hekttor.biz/index.php?lng=CZ ... &kod=12002

obávám se,že trumpety se sehnat nedají.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Hektor T435 BTTB

Příspěvekod Radek Strnad » pon 09 led, 2012 7:15 pm

Trumpetky jsou stejné jako pro rosničky,číslo dle Tillig katalogu ND je 310 990(Horn links)-takže poptat obchodníky,zajet do Sebnitz.....Kromě těchto jsem kupoval v Praze U krále žel. ještě samostatné mosazné(velmi pěkné),které se dají i ohýbat,jen nevím,jestli je ještě má a nevím kdo je vyrábí.Nějaké ND mívá často v obchodě i pan Dvořáček v Pečkách.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Hektor T435 BTTB

Příspěvekod Donatelli » pon 09 led, 2012 7:34 pm

Dovolím si malinko poupravit zde uvedené údaje. První verze ( modrá ČSD ) přišla na trh v roce 1966 a o rok později i červená DR. Ač se v katalogu té doby píše, že model vyniká výbrnými jízdními vlastnostmi díky nízko uloženému těžišti, jeho jízdní vlastnosti jsou i díky jedné hnací nápravě žalostné. Lokomotiva měla problém jet sama o sobě bez zátěže. Krátce na to výrobce model upravil a hnané byly dvě nápravy v jednom podvozku. To vše v kooperaci firmy Zeuke a Herr. Výroba těchto modelů skončila v počátku 70 tých let. Mimochodem tyto modely jsou snadno rozpoznatelné, protože nemají boční zábradlí, pouze čelní. V druhé polovině roku 1973 se dostal na trh přepracovaný model, který má hnané dvě nápravy ( každou v jednom podvozku ), má i boční zábradlí. Tento model byl dodáván ve třech různých variantách.
Bandáže ( jak jsem psal i jinde ) jsem řešil nákupem gumy do ventilku ( měly je i v rybářských potřebách ) a uříznutím na patřičnou délku. Za socíků jediná možná varianta jak nahradit nesehnatelné bandáže...
Náhradní díly by měli mít k dispozici minimálně v Sebnitz ( pokud obchodník není ochoten ) ve fabrické prodejně, ale nevím jak teď. Já je tam před časem kupoval ( jsou stejný jako do rosničky ) a cena byla okolo 0,2 E za kus. Teda pokud se bavíme o houkačkách do modelu BTTB. Pokud by se mělo jednat o náhradní díly do vozidla Tillig, k dostání tamtéž, akorát pokud by se jednalo o dolepovací díly, tak pokud je mě známo prodávají komplet celý pytlík. Ale třeba už to taky změnili...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Hektor T435 BTTB

Příspěvekod Zlámalík » čtv 12 led, 2012 8:46 am

Náhradní díly vč. trumpet bez potíží - objednej třeba u Aleše Nováka (http://www.ttmodelar.cz), chodí mu bez problémů.
Co je co za číslo zjistíš tady: http://www.modellbahnshop-sebnitz.eu/mo ... 6&hst_id=1
případně tady: http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/tech.asp
Spousta dílů je shodných pro mnoho mašin z dané doby, tak jen pozor na rozdíly v generacích modelu, tam změny bývají větší.
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Hektor T435 BTTB

Příspěvekod Pietro » pát 13 led, 2012 8:42 am

Super! Přátelé díky za info.
TT (prozatím trosky analogu) - under construction
Epocha (zatím bez rozlišení) asi přelom 3 a 4.
Uživatelský avatar
Pietro
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 bře, 2011 11:00 am
Bydliště: Aussig, Peruc, Praha...dle nálady :)

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků