Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 24 črc, 2019 10:43 am

ještě jsem ho pořádně nezkoušel Tak to zkuste a uvidíte, třeba ten Váš pojezd jezdí bez problémů hned na "první dobrou".
Jen tak pro mojí zvědavost - ten Váš jezdí správně, nebo "na druhou stranu" proti ostatním modelům?

problémy s laděním Žádné problémy nebyly, normálně na pracovní stůl položit ovál a nechat to kroužit. Po pár minutách zastavit, pár kapek oleje (injekční stříkačka + jehla v lékárně za cca 10 Korun) do každého horkého místa a takhle furt dokola, až se to přestalo škubat a hřát, občas změnit směr kroužení. To celé v mém případě krát tři, takže skutečně několik hodin. Teď to jezdí fakt luxusně a bez problémů.

Tak jak je to? "Digi" verze má vytažené vodiče, takže se do nich dá pohodlněji připájet rozhraní na digi a na osvětlení (není součástí stavebnice), "analog" verze má vodiče součástí rámu. Není to nic, co by se nedalo vyřešit za pár minut.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod dudlifuk » stř 24 črc, 2019 12:12 pm

Petr Barchánek píše:I přes mé vyslovené upozornění výrobce na chybu u obou pojezdů 810 má i nově pořízený třetí pojezd (M 131) vestavěný motor obráceně - motor je nutno přepólovat (= odpájet a připájet dva kontakty), jinak [b]model jezdí proti všem ostatním mašinkám na druhou stranu[/b.

to ste ma dost zaskocil, ja som doteraz nerozlisoval predok alebo zadok pojazdu. Ako to rozlisujete ? zmena chodu motorku sa v digitale meni zmenou jedneho bitu v cv29
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod vvitty » stř 24 črc, 2019 12:41 pm

Kajinek11 píše:Díky vvitty, zatím ne. Jak jsem psal, že mě mrzí, že jsem neobjednal rovnou dva, myslel jsem spíše jen stavebnici na náhradní díly. Ale jak vidím že předchozích příspěvků, po- prodejní podpora funguje. :) Což je super!

Ale ty problémy s laděním mě trošku zklamaly. Právě proto jsem koupil sestavený pojezd, abych se tomu vyhnul. Myslel jsem že osadí KKK, kastli...by budu jezdit.mam kolejiště s vratnou smyčkou a koncovou stanici, takže to ani nemohu nechat hodiny zajíždět bez obsluhy. Mám pojezd doma už asi 2 mesice, ale ještě jsem ho pořádně nezkoušel, protože jsem chtěl rovnou digitalizovat.

Další věc, která mi není z eshopu jasna je ta s tou Digi verzi a vytaženými vodici. Na to jsem nenarazil. Ikdyzt budu digitalizovat, tak jsem nevědomky koupil analog verzi.O přípravě na Digi tam nic nepište. Tak jak je to?
Omlouvám se za tu Češtinu, na tom tabletu se ale nedá psát.
Karel


S náhradními díly to není tragické, zatím po mě nikdo žádné nechtěl - takže buď je nikdo nepotřeboval, a nebo se lidem ty pojezdy válí stále v šuplíku.
Ladění - jak již psal pan Barchánek, je to spíš o zajetí pojezdu - a to se nijak neliší od modelů "renomovaných" výrobců, tam půl hodinky na poloviční rychlost každým směrem doporučují skoro všichni.
Digitální / analogová - to je hlavně o tom jestli jsou dráty založené v drážkách nebo jen vytažené do svazku, s ohledem na to že je u výrobce obvykle dostupných jen "pár" kusů to nerozlišuji a proto to v eshopu ani neuvádím. Asi tam mohu nějakou poznámku doplnit, a kdo bude chtít konkrétní verzi může si ji vyžádat. Ale pokud se netrefí do skladu tak na ni taky může dva měsíce čekat... jestli chcete tak Vám mohu pojezd vyměnit až dorazí nějaké na sklad. Kdyžtak mne napište soukromě (raději dřív, abych správnou verzi vyžádal u výrobce). Je to ale věc kterou vyřešíte za zlomek času stráveného cestou ke mě.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod dudlifuk » čtv 25 črc, 2019 3:50 pm

Kajinek11 píše:Chtěl jsem použít magnetická spřáhla PEHO, ale zjistil jsem, že nevím jak skrz pluh, aby to nějak vypadalo. Udělali jste si někdo 810-ku, nebo M152 s KKK a NEM šachtou? Jedinou fotku co jsem našel je níže. Bohužel to mi přijde jako hnus velebnosti. Máte někdo nějaký návrh (zkušenost) jak KKK elegantněji zapracovat???

vyriesil som to sposobom "co dum dal" pouzil som zvysok spriahla z nejakej starej lokomotivy bttb, ma dierku pre srob a na zbytok som prilepil upravene magneticke vodive spriahlo Peho. Ma trochu volu v bocnom smere a v kombinacii s kinematikou v privesaku funguje spolahlivo
B28DE233-FC75-4AAE-860C-0B168C1B381E.jpeg

5CAD6732-908C-49BE-A23B-F5162C461EEC.jpeg
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod Petr Barchánek » pát 26 črc, 2019 9:49 am

to ste ma dost zaskocil, ja som doteraz nerozlisoval predok alebo zadok pojazdu. Ako to rozlisujete ?


Když v analogovém provozu zapojím pravý výstup z trafa FZ1 na bližší kolejnici a levý na vzdálenější a pak otočím jízdním kontrolérem doprava, tak se všechny mašinky výrobců Zeuke, BTTB, Tillig, MTB, Roco, Piko, Kühn, Schirmer, Arnold, Gützold i samodomo na koleně zbastlo rozjedou doprava, jen tři pojezdy ALS se rozjely doleva.
Naposledy upravil Petr Barchánek dne pát 26 črc, 2019 10:10 am, celkově upraveno 1
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod Ivan » stř 31 črc, 2019 10:46 am

Já myslím, že dotaz byl myšlen spíše tak, jak poznat na samotném pojezdu, kde je předek a zadek? Na kastli je to jasné, ale přiznám se že u pojezdu to taky nechápu. :mrgreen:
Pojezd jeden mám, na 810 l, zatím ve fázi hrubého sestavení a čeká na ladění.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod fulda » stř 31 črc, 2019 11:47 am

Ivan píše:Já myslím, že dotaz byl myšlen spíše tak, jak poznat na samotném pojezdu, kde je předek a zadek? Na kastli je to jasné, ale přiznám se že u pojezdu to taky nechápu. :mrgreen:
Pojezd jeden mám, na 810 l, zatím ve fázi hrubého sestavení a čeká na ladění.

Tak na samotném pojezdu se to nepozná, dokud si to neurčíš. Když si to určíš, tak máš připojit motor tak, že plus vpravo znamená cestu dopředu.
A jako náhodou, pokud si to někdo určí obráceně, tak to stejně bude fungovat správně.

Nebo jinak - pokud ten pojezd postavíš mezi řadu lokomotiv, rozjedou se všechny po připojení napětí na stejnou stranu - bez ohledu na to, jestli budou všechny předkem na stejnou stranu, nebo se budou střídat předek/zadek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod Kajinek11 » stř 31 črc, 2019 5:41 pm

Petr Barchánek píše:ještě jsem ho pořádně nezkoušel Tak to zkuste a uvidíte, třeba ten Váš pojezd jezdí bez problémů hned na "první dobrou".
Jen tak pro mojí zvědavost - ten Váš jezdí správně, nebo "na druhou stranu" proti ostatním modelům?

problémy s laděním Žádné problémy nebyly, normálně na pracovní stůl položit ovál a nechat to kroužit. Po pár minutách zastavit, pár kapek oleje (injekční stříkačka + jehla v lékárně za cca 10 Korun) do každého horkého místa a takhle furt dokola, až se to přestalo škubat a hřát, občas změnit směr kroužení. To celé v mém případě krát tři, takže skutečně několik hodin. Teď to jezdí fakt luxusně a bez problémů.

Tak jak je to? "Digi" verze má vytažené vodiče, takže se do nich dá pohodlněji připájet rozhraní na digi a na osvětlení (není součástí stavebnice), "analog" verze má vodiče součástí rámu. Není to nic, co by se nedalo vyřešit za pár minut.


Pojezd jsem vyzkoušel:

1. ano, jezdí na druhou stranu
2. trhavá jízda se nevyskytla, jezdí to docela pravidelně
3. ale přijde mi, že jízda je na můj vkus dost hlučná, olej jsem zatím nikam nepřidával..
https://youtu.be/Ktmju4d5FXI
Je to tak normální??
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod Petr Barchánek » čtv 01 srp, 2019 1:53 pm

Díky za odpověď.
1.Jízda na opačnou stranu: Přepájet drátky k motorku - je to nejrychlejší řešení.
2.+3. - nevím, kolik toho už pojezd najezdil, ale moje pojezdy jezdí krásně potichu. Schválně ho zkuste nechat pár minut v kuse kroužit a pak si šáhněte na nápravové převodovky. Pokud budou teplejší, tak kapku oleje, nechat "natáhnout" do převodovky a kroužit znovu. Převodovky si po chvíli ježdění "sednou" a přestanou hlučet.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod marian1311 » ned 26 dub, 2020 7:04 pm

IMG_6503.JPG
IMG_6510.JPG
Tak som konecne vytiahol zo suplika material na stavbu motor + prives + prives + motor. Stavbu som zahajil zatial tak zlahka prvym privesakom.
marian1311
 
Příspěvky: 113
Registrován: stř 16 kvě, 2012 6:16 am

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod marian1311 » pon 13 črc, 2020 6:51 pm

Ahojte

prosim Vas nema niekto na predaj popisy na M152 plus privesaky v zltom prevedeni popripade ,nejake nasmerovanie , kde by sa dali kupit.
Co som nasiel u roznych predajcov vacsina V a VI epocha , rsp koniec IV epochy biele.

dakujem

marian
marian1311
 
Příspěvky: 113
Registrován: stř 16 kvě, 2012 6:16 am

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod prcek » pon 13 črc, 2020 7:05 pm

marian1311 píše:Ahojte

prosim Vas nema niekto na predaj popisy na M152 plus privesaky v zltom prevedeni popripade ,nejake nasmerovanie , kde by sa dali kupit.
Co som nasiel u roznych predajcov vacsina V a VI epocha , rsp koniec IV epochy biele.

dakujem

marian


pojezdy.eu (potazmo Jacek)
http://pojezdy.eu/eshop/tt-popisky-moto ... -sada.html
Ale jaka je skutecna dodaci lhuta netusim (zatim cekam kratsi dobu, nez je na webu).

A vy mi na oplatku prozradte odkud jsou ty lepty :-)
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod marian1311 » pon 13 črc, 2020 7:35 pm

poslal so SZ
marian1311
 
Příspěvky: 113
Registrován: stř 16 kvě, 2012 6:16 am

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod vojtas » úte 22 zář, 2020 3:21 pm

Nejsem takový filigránec jako někteří, ale chci se pochlubit svou stupačkou a dveřmi. Dveře jsou na minimum ztenčené z leptu od modelů mašinek, klika z mojett. schůdek je ze sady od VoVa, na který je přilepená stupačka ze sady bočnic, to celé opilované do reálného rozměru (vovovy schůdky jsou gigantické) a zatmeleno. Ještě vůz dostane madla.
Obrázek
Nemá někdo kontakt na Pavla Bártka? Burza na 100% nebude a já bych potřeboval jeho odlitek rámu. Něco jsem zbastlil, ale nemám písečníky.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod Kajinek11 » úte 22 zář, 2020 4:08 pm

Ahoj, odlitek ramu od Bartka mam. Tak jestli chces mohu poskytnout. Jinak moc pekna prace! Takhle detailni jsem to nezvladl..
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků