ČD 363 Poštovní spořitelna

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

ČD 363 Poštovní spořitelna

Příspěvekod Gene_Simmons » stř 03 bře, 2010 5:17 pm

Zdravím všechny,
chci si postavit tuhle mašinu, už mám skoro vše, co budu potřebovat, kastle ČStrain, BR180 PIKO a teď se mi podařilo koupit obtisky na tuhle verzi 363, někdo je prodává na Model bazaru. Bohužel v dekálech není 2x velký žlutý čtyřlístek na bok mašiny. Ptal jsem se dotyčného a on mi napsal, že pro složitost podkladu se nedodává. Přitom pán nabízí ještě jednu verzi 363 pomozte dětem a tam v dekálech je velké kuře na bok mašiny. Chci se vás zeptat, nestavěl jste někdo tuhle mašinu (Poštovní spořitelna)? Byly tam ty velké čtyřlístky na bok mašiny a nebo ne? Byl k obtiskům návod na jejich umístění? Ještě jeden dotaz :wink:, jaké odstíny barev mám použít na tuto verzi mašiny? Nejlépe od Gunze Sangyo. Děkuji za každou odpověď.
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Příspěvekod luboš32 » stř 03 bře, 2010 7:21 pm

nedávno muj známý dělal tu samou lokomotivu a ctyřlístrk si udělal jako vzor na tvrdej papír a potom ho jen přiložil a stříknul.Vypadalo to docela dobře,ale byla s tím prej piplačka.Nakonec jí stejně prodal
luboš32
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon 26 říj, 2009 10:34 am
Bydliště: Karviná

Příspěvekod luboš32 » pát 05 bře, 2010 8:45 pm

Jinak zde je foto lokomotivy a je tam i ten čtyřlístek :wink:

http://trainweb.cz/foto/lokomotiva-363- ... -hl-n-9444
luboš32
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon 26 říj, 2009 10:34 am
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Gene_Simmons » sob 06 bře, 2010 10:28 am

Díky, Luboši, podle toho, co píšeš, to vypadá, že si ten čtyřlístek budu muset udělat sám. Stáhnul jsem si logo poštovní spořitelny. Tady je odkaz: http://www.postovnisporitelna.cz/O-post ... fault.aspx Upravím čtyřlístek do velikosti, aby sednul na mašinu a vytisknu ho. Podle něj pak vyříznu z Tamyia pásky masky, to bude lepší, než k mašině přikládat tvrdej papír. Mašina je dost členitá a určitě bych ten papír stříkací pistolí podfouknul a čtyřlístek by byl rozprášený. Škoda, že na ten čtyřlístek neni obtisk, to by bylo nejlepší, takhle to bude pěkná piplačka :?.
Jinak díky za odkaz, pěkné foto. Taky jsem našel pár odkazů třeba tady: http://www.konting.cz/index.php?lang=cs ... ritelna-10 Je jasné, že bez fotek mašiny se neobejdu :wink:.[code][/code]
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Příspěvekod luboš32 » sob 06 bře, 2010 11:29 am

Zrovna jsem koupil ty samé obtisky na MB o té paní co to prodávala a k nim jsem přidal ještě ty Pomozte Dětem ,tak jak bude čas se do toho pustím
luboš32
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon 26 říj, 2009 10:34 am
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Gene_Simmons » sob 06 bře, 2010 1:34 pm

No fajn :), koukni sem: http://trate.vlaky.net/zeleznice/spravy ... klamou.asp je tam i 363 127-2, na kterou jsou ty obtisky Poštovní spořitelny včetně tabulky reklamního laku, tabulek laků, výrobních štítků a jejich umístění. Je tam i pár fotek loko Pomozte dětem.

Ještě by mě zajímalo, jaké odstíny barev použít (žlutá, červená a šedá), poradí mi někdo?
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Příspěvekod luboš32 » sob 06 bře, 2010 4:35 pm

kolega co dělal tu českou spořitelnu použil barvy Revel čevená 34 a žlutou Revel 12.Nevím jak moc jsou odlišné tyto barvy s reálnými ,ale vypadá to i tak dobře.
luboš32
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon 26 říj, 2009 10:34 am
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 07 bře, 2010 9:48 pm

Kolega z fora mi poslal SZ, kde mi radí odstíny RAL 1018, 3020 a 7002. To, si myslím, docela odpovídá :wink:.
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Příspěvekod Karel Zelenka » ned 21 bře, 2010 12:06 pm

luboš32 píše:Zrovna jsem koupil ty samé obtisky na MB o té paní co to prodávala a k nim jsem přidal ještě ty Pomozte Dětem ,tak jak bude čas se do toho pustím

Dobrý den, prosím vás, můžete mi dát kontakt na výrobce těchto obtisků, nebo alespoň tip, kde by se sehnaly. Díky
Karel
Uživatelský avatar
Karel Zelenka
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21 bře, 2010 12:02 pm

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 21 bře, 2010 12:50 pm

Karel Zelenka píše:
luboš32 píše:Zrovna jsem koupil ty samé obtisky na MB o té paní co to prodávala a k nim jsem přidal ještě ty Pomozte Dětem ,tak jak bude čas se do toho pustím

Dobrý den, prosím vás, můžete mi dát kontakt na výrobce těchto obtisků, nebo alespoň tip, kde by se sehnaly. Díky


Koupil jsem je na Model bazaru ( http://inzerce.modelbazar.cz/ ), koukal jsem se, jestli je tam ještě někdo nabízí, ale už tam nejsou. Napsal jsem vám SZ (soukromou zprávu) s mailem na prodávajícího. Zkuste se zeptat, jestli ještě nějaké obtisky nemá.
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků