Starý sergej GUTZOLD

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Starý sergej GUTZOLD

Příspěvekod fillipho » úte 16 úno, 2010 8:57 am

Zdravím,potřeboval bych od Vás zkušených malou radu. Koupil jsem si starého sergeje nikdy nejetého jen vystavovaného. Já ho na výstavku nemám, chci aby jezdil ALE....... Po přiložení na koleje jsem se nestačil divit. Tak jakou mám výbornou zkušenost se starýma pikama např. BR 211, E44 a BR 52, kde motorek je opravdu tichoulinký tak tohle mě zklamalo :-(. Tyhle lokomotivy mají laicky řečeno zacvaknutou kastli k podvozku, ale sergej ji má přišroubovanou k podvozku a všechen hluk se tím násobí. Bez kastle jezdí tak nějak v normě, ale po nasazení kastle je to děs. Pokud by jste měl někdo najakou zkušenost, jak by se tohle dalo eliminovat, poraďte prosím. Jedna možnost je koupit jinej motorek, ale tu bych rád nechal až na konec.
Uživatelský avatar
fillipho
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 07 říj, 2009 2:14 pm

Příspěvekod A2C » úte 16 úno, 2010 9:21 am

neviem či to pomôže ale napadlo ma dať po obvode karosérie tenký prúžok gumy na ktorý posadíš karosériu a dotiahneš. myslím že by to mohlo pomôcť.
Mimochodom ja som si tiež zohnal takýto model dokonca ešte starší teda Gutzold ale ešte s predošlím označením (názvom firmy), myslím že to je tak 60-70 roky, akú to má dnes cenu? Nikdy nebol jazdený a je bezchybný nakoľko nebol ani vystavovaný a ani vyberaný z krabičky.

Jedine čo ma na ňom trápi je to že som ho kupoval otcovi a on je priaznivcom ČSD a toto je DR :(
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Příspěvekod fillipho » úte 16 úno, 2010 9:37 am

Zkusím to ale nevím, nevím. Tenhle byl jen vybalený, sice krabička je v slušném stavu, ale lokomotiva působí opravdu jak z výrobní linky. Myslím si, že není problém DR přeznačit na ČSD já jsem tedy příznivce DR jelikož je mám už od děctví. A ten tvůj jezdí ok?nebo máš také problémy s hlučností?
H0 III-IV epocha v DR - stará produkce PIKO a GUTZOLD - analog
H0 IV epocha v ČSD - DCC
Uživatelský avatar
fillipho
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 07 říj, 2009 2:14 pm

Příspěvekod A2C » úte 16 úno, 2010 10:11 am

Zatiaľ ho ani nemám doma, len som ho kúpil z eBay, trocha na poslednú chvíľku, doslova som niekomu ho vyfúkol.
No uvidím či mi ho vôbec predajca pošle nakoľko mi tvrdí že na slovensko ne posiela aj keď som mu to už zaplatil.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Příspěvekod fillipho » úte 16 úno, 2010 10:22 am

aha tak to není dobré, snad Vám ho pošle. Tenhle způsob je už pro mně riskantní. Na aukru jsem též vyhrál aukce, zaplatil a nedostal jsem nic. Tak jsem podal hromadné trestní oznámení i s ostatními poškozenými a uvidíme, teď vyplulo na povrch, že nás je celkem 60 z 13 původních.
H0 III-IV epocha v DR - stará produkce PIKO a GUTZOLD - analog
H0 IV epocha v ČSD - DCC
Uživatelský avatar
fillipho
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 07 říj, 2009 2:14 pm

Příspěvekod Kalimero » úte 16 úno, 2010 11:36 am

Ahoj,
ten starý Gutzold (na střídačku značený i PIKO) asi nepoléčíš,ten kravál je normální,nejedná se o vadu ale o vlastnost.Dnes už je všechno jinak, ale ve své době patřil k tomu lepšímu co šlo sehnat, a ten kravál byl akceptovatelný neboť hlučností poměrně věrně kopíroval svou velkou předlohu.Ne nadarmo mu němci dali přezdívku "Bubny tajgy" :D

Jako řešení se nabízí vyměnit motor nebo i podvozky(z nového Gutzolda) ale tím jednak znehodnotíš sběratelskou hodnotu,pokud je to taková uloženka jak jsi popsal( a to by myslím bylo i škoda) a jednak to představuje další investici a za ten peníz sis mohl koupit nového Gutzolda nebo Roco v analogu.
Kalimero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 15 úno, 2010 5:50 pm

Příspěvekod michal_n_cz » úte 16 úno, 2010 11:58 am

A2C píše:Zatiaľ ho ani nemám doma, len som ho kúpil z eBay, trocha na poslednú chvíľku, doslova som niekomu ho vyfúkol.
No uvidím či mi ho vôbec predajca pošle nakoľko mi tvrdí že na slovensko ne posiela aj keď som mu to už zaplatil.

Pokud není vysloveně uvedeno v popisu, že prodejce posílá do zahraničí, je slušné a vhodné se ho ještě před příhozem zeptat zdali je ochoten poslat a za jakých podmínek. Většina Ti ochotně odpoví, že ano, ale zároveň i Tě upozorní, že cena poštovné je do ciziny vyšší - např. Paket do česka je za 17EUR viz. http://www.portokalkulator.de/portokalkulator/std a to je vhodné si z chladnou hlavou spočítat, zdali má smysl kupovat tímto způsobem takový starý model.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod kubulak » úte 16 úno, 2010 12:33 pm

Nezbyva nez podepsat se pod to co jiz sepsal kolega Kalimero.

Starych Sergeju Gutzold/Piko jsem mel doma hromadu a kraval jako jejich realna predloha delali vsichni. Je to proste normalni.

Bud ten hluk muzes zkusit nejak samodomo eliminovat, nebo si na to zvyknes, nebo ho prodas a koupis novy Gutzold / Roco se vsemi vyhodami (prepinani osvetleni, setrvacniky, sachta na KKK, priprava na digital, moznost ozvuceni, jizdni vlastnosti, tazna sila...)

Jinak cena tehle starych Sergeju na Aukru lita kolem 1000-1500 za DR verzi BR 120, za CSD T679 o trochu vic, max jsem videl 2000. Ale obcas se vynori nejaka rarita, rucne udelany marking s pruhy, vymeneny motor a pridane setrvacniky, a tam je pak cena samozrejme nekde jinde...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod A2C » úte 16 úno, 2010 1:24 pm

Pošle mi ho ako sme sa už dohadovali, teda dal som mu na výber že ak sa teda bojí posielať k nám tak nech mi to refunduje, mimochodom mal tam napísanú presnú cenu poštovného k nám (17€) ktorú som mu vyplatil a v pohode.

Ono to nie je ani Piko ani Gutzold, ono to je tento VEB Eisenb. Modellbau Zwickau BR120 Diesellok OVP viem šialený názov

http://www.hagens-lokschuppen.de/ebay/V ... 9_6150.JPG
http://www.hagens-lokschuppen.de/ebay/V ... 9_6151.JPG
http://www.hagens-lokschuppen.de/ebay/V ... 9_6152.JPG
http://www.hagens-lokschuppen.de/ebay/V ... 9_6153.JPG
http://www.hagens-lokschuppen.de/ebay/V ... 9_6154.JPG
http://www.hagens-lokschuppen.de/ebay/V ... 9_6155.JPG

hups veľké obrázky

Tak snáď to bude mať dajakú zberateľskú hodnotu a nebudem to musieť prerábať na DCC
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Příspěvekod fousek » úte 16 úno, 2010 1:46 pm

...což bylo jméno podniku po znárodnění Gutzolda.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kalimero » úte 16 úno, 2010 1:57 pm

fousek píše:...což bylo jméno podniku po znárodnění Gutzolda.


....a před přejmenováním všech znárodněných částí -jak to nazvat, koncernu? na PIKO podle zaštitˇující společnosti na výrobu hraček v NDR.
Každopádně se jedná pořád o jednu a tu samou mašinku.
Kalimero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 15 úno, 2010 5:50 pm

Příspěvekod A2C » úte 16 úno, 2010 2:14 pm

Diki, a má to vôbec dajakú hodnotu alebo je to rovnaké ako keď je to Piko či Gutzold?
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Příspěvekod fillipho » úte 16 úno, 2010 2:14 pm

Kalimero píše:Ahoj,
ten starý Gutzold (na střídačku značený i PIKO) asi nepoléčíš,ten kravál je normální,nejedná se o vadu ale o vlastnost.Dnes už je všechno jinak, ale ve své době patřil k tomu lepšímu co šlo sehnat, a ten kravál byl akceptovatelný neboť hlučností poměrně věrně kopíroval svou velkou předlohu.Ne nadarmo mu němci dali přezdívku "Bubny tajgy" :D

Jako řešení se nabízí vyměnit motor nebo i podvozky(z nového Gutzolda) ale tím jednak znehodnotíš sběratelskou hodnotu,pokud je to taková uloženka jak jsi popsal( a to by myslím bylo i škoda) a jednak to představuje další investici a za ten peníz sis mohl koupit nového Gutzolda nebo Roco v analogu.


Já právě žádnou zkušenost nemám se sergejem je to můj první. Plech kolem rotoru v motorku moc dobře nedržel a motorek trošku skřípal, takovej ten ošklivej zvuk, jako by mlel z posledního. Vyřešil jsem to tak, že jsem kolem dokola dal gumu a pod ní respektive mezi gumu a plech na motorku ještě tvrzenou PVC pěnu (miralon) tím se vše stáhlo a motorek je tichý, ale po namontová ní kastle je to hlučnější a to odost. Pokud říkáte že to je normal tak se pokusím ještě nějak odhlučnit kastli od podvozku. Mám doma BR 75 a tam je také kasle chycena šroubkem k podvozku a veškerý hluk je přenášen do ní, přitom motorek je tichoulinký jak jde na PIKO. Ten samej motorek co je v BR 120 sergej mám i v BR 52 a max. spokojenost ale u něj nevím nevím. Zkusím je prohodit a uvidím. Je fakt že každej motorek je kotvenej k podvozku aspoň BR 75 a 52 to maj ale sergej ne! je tam jen volně položený :-(
H0 III-IV epocha v DR - stará produkce PIKO a GUTZOLD - analog
H0 IV epocha v ČSD - DCC
Uživatelský avatar
fillipho
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 07 říj, 2009 2:14 pm

Příspěvekod Kalimero » úte 16 úno, 2010 2:56 pm

To AC2:
Je to nemlich to samé,není v nich rozdíl, jen se v různých obdobích jinak jmenovaly.Furt je to fyzicky ze stejné fabriky,stejné linky a stejných součástek.Cena- no,asi takhle, pokud se jedná o vitrínový nikdy neježděný kus tak tam sběratelská hodnota určitě je a bude se časem zvyšovat, ale netroufám si odhadnout jaká.Pokud jde o běžnou zachovalou provozku, tak se cena odvíjí podle stavu,podle toho zda jde o DR nebo ČSD,a podle poptávky a nabídky trhu - burzy neznám, nejsou mi dostupné, ale na Aukru se pohybuje běžně mezi 1200-1800Kč

To filipho:
Snaž se,přeju ti úspěch, já ani nikdo okolo mě jsem to nikdy neřešili,protože jak říkám, věděli jsme že je to normální a navíc zadarmo jsme měli to co dnes nahání jiní v digitálu dodatečným ozvučením - pravý "Sergejovský" kravál.Ony ty skutečné mašiny než na ně domontovali dodatečně tlumiče byli skutečně totiž slyšet skoro na 20km.Jo, dvoutakt diesel se holt umí ozvat :D
Kalimero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 15 úno, 2010 5:50 pm

Příspěvekod A2C » úte 16 úno, 2010 3:04 pm

ďakujem, takže ho ako príde skovám do krabičky odložím a časom ak niekto bude mať záujem vymením za nového ČSD :-)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků