Náhradní díly

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Náhradní díly

Příspěvekod jares » pát 06 dub, 2007 11:53 am

Mám velkou prosbu: mám Sergeje v TT - ČSD, někdy z devadesátých let, takže už Tillig, a na plošném spoji se mi ulomila taková zelená součástka, na které je napsáno 100K. Myslel jsem, že to je rezistor, ale není. Nemáte někdo představu, co by to mohlo být? Neexistuje nějaká databáze náhradních dílů? Zkoušel jsem tam naletovat odpor a přitom jsem tu desku pěkně zprasil, tak se stydím odnést to někam do servisu.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Náhradní díly

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 06 dub, 2007 1:11 pm

jares píše:Mám velkou prosbu: mám Sergeje v TT - ČSD, někdy z devadesátých let, takže už Tillig, a na plošném spoji se mi ulomila taková zelená součástka, na které je napsáno 100K. Myslel jsem, že to je rezistor, ale není. Nemáte někdo představu, co by to mohlo být? Neexistuje nějaká databáze náhradních dílů? Zkoušel jsem tam naletovat odpor a přitom jsem tu desku pěkně zprasil, tak se stydím odnést to někam do servisu.


No když to nebude rezistor, tak to může být už jedině kondík ;-)
Odkus jsi ? že bych se Ti na to případně juknul :wink: :wink: :wink: :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod jares » pát 06 dub, 2007 3:44 pm

Jsem z Prahy. Ovšem docela se stydím, jakou prasárnu jsem vyrobil. Kondík? Spíš jsem to viděl na indukčnost ... Ale nemám to doma, musím pro to zajet do starého bydliště.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Cermi » pát 06 dub, 2007 4:01 pm

Ahoj,
z Ersatzteillliste by to mohlo byt Nr. 12 Art.Nr. 39636 Leiterplatte.
Cermi
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31 říj, 2006 5:52 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 06 dub, 2007 4:06 pm

jares píše:Jsem z Prahy. Ovšem docela se stydím, jakou prasárnu jsem vyrobil. Kondík? Spíš jsem to viděl na indukčnost ... Ale nemám to doma, musím pro to zajet do starého bydliště.


To bych se Ti na To mohl mrknout. Cca za 14 dnů tam určitě budu.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Hřídel k parní lokomotivě

Příspěvekod jares » úte 22 kvě, 2007 6:55 pm

Vyhrabal jsem ve svém "šrotišti" parní lokomotivu ve velikosti TT, je to číslo 351111-0 Deutsche Reichsbahn, bohužel jí chybí hřídelka, nevíte, kde by se dala sehnat? Případně nějakou na náhradní díly ...
Naposledy upravil jares dne čtv 24 kvě, 2007 9:32 am, celkově upraveno 1
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Re: Hřídel k parní lokomotivě

Příspěvekod papetr » stř 23 kvě, 2007 10:39 am

jares píše:Vyhrabal jsem ve svém "šrotišti" parní lokomotivu ve velikosti TT, je to buď číslo 351111-0 nebo 551111-0 Deutsche Reichsbahn, bohužel jí chybí hřídelka, nevíte, kde by se dala sehnat?

Podívej se na www.aukro.cz
Objevují se tam i náhradní díly na lokomotivy
papetr
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06 kvě, 2007 4:59 pm

Příspěvekod jares » čtv 24 kvě, 2007 6:04 am

Škoda že tam ale nejde zadat věc, kterou poptávám ... Jsem odkázán na to, co kdo nabídne.
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 24 kvě, 2007 10:01 am

jares píše:Škoda že tam ale nejde zadat věc, kterou poptávám ... Jsem odkázán na to, co kdo nabídne.


A co takhle oslovit přímo výrobce ?

Víš jaké číslo má Tvůj díl ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod jares » čtv 24 kvě, 2007 12:36 pm

Výrobce neexistuje - BTTB ...
jares
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát 23 bře, 2007 9:58 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod papetr » čtv 24 kvě, 2007 9:03 pm

jares píše:Škoda že tam ale nejde zadat věc, kterou poptávám ... Jsem odkázán na to, co kdo nabídne.


Na aukru můžeš vložit i poptávku : http://aukro.cz/phorum/list.php?f=333
je to v sekci fórum - napravo je "speciální - Poptávka nový
papetr
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06 kvě, 2007 4:59 pm

Příspěvekod kisa » pát 29 úno, 2008 1:22 pm

Našel jsem doma lokomotivu BR80 ve velikosti H0. Pochází ze start setu od roca, rok asi 95. Má pěti pólový motorek a co si pamatuji tak jízdní vlastnosti byly velmi dobré. Jenže má zničené převody. Tenkrát se povolil šroubek, co držel motorek v rámu, a jak poskakoval šnek na ozubeném kolu, tak se navzájem obrousili. Byl jsem malý, tak jsem to moc neřešil.

Ale teď bych chtěl nějakou loko na pokusy s digitálem a myslím, že tahle by byla vhodná, kdyby se opravili ty převody. Byl jsem se ptát v moravia model v Brně, ale tam mi řekli, že žádné náhradní díly nevedou. Tak bych vás chtěl požádat o radu, jestli se dají někde náhradní díly sehnat.
kisa
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 16 led, 2007 4:56 pm
Bydliště: Téměř Brno

Příspěvekod Jarda H. » pát 29 úno, 2008 4:55 pm

kisa píše:... kdyby se opravili ty převody. Byl jsem se ptát v moravia model v Brně, ale tam mi řekli, že žádné náhradní díly nevedou. Tak bych vás chtěl požádat o radu, jestli se dají někde náhradní díly sehnat.



Nejsem H0, tak nevím konkrétně o jaký šnek a ozubené kolečko ti jde, ale nepomůže tenhle odkaz :?:

http://www.litomysky.cz/BIX/satek.htm
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod kisa » pát 29 úno, 2008 5:46 pm

V DATASHEETU je uvedeno 14 zubů a M (modul?) 0,4. U p. Litomyského je toto kolečko také, ale když se dívám na ta původní tak mají zešikmené zuby. Nejsem strojař, ale modul asi neudává zešikmení? A jelikož u p. Litomyského není o sešikmení nic uvedeno, tak předpokládám, že budou rovné.

No a šnek není v datasheetu samostatně uveden, takže se asi bere jako součást motoru. Ale zase na tom není tak špatně, poničená je jen polovina, takže by ho snad stačilo otočit.

Jinak díky za odkaz, kdybych nic lepšího nesehnal, tak tam zkusím dát to mosazné.
Naposledy upravil kisa dne sob 01 bře, 2008 7:34 am, celkově upraveno 1
kisa
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 16 led, 2007 4:56 pm
Bydliště: Téměř Brno

Příspěvekod Cermis » pát 29 úno, 2008 9:26 pm

Dají se někde objednat nahradí díly od Roca.

Děkuju za odpověd.

Zdeněk Čermák
Cermis
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř 28 lis, 2007 8:02 pm
Bydliště: Č.Budějovice

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků