Stavba lokomotivy 556.0 v HO (viz. seriál v magazínu)

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 28 kvě, 2007 1:14 pm

pedro píše:chtěl bych RP25 ,ale nevím co to bude dělat až to vjede na srdcovku -mám kolejivo Roco 2,1mm .jinak jsem se díval po kolech od Weinerta ( dost dobrý kolečka,ale za tu cenu se budu snažit někde vyrobit origoše) .když už tak pořádně


Možná to pujde z původních kol ROCO, ale to budu muset ověřit.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Ocik » pon 28 kvě, 2007 1:24 pm

Ondřej: Mohl bych poprosit o ty fotečky na mail :D
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 10 čer, 2007 12:27 pm

Takže jsem trochu měřil na 50 od ROCO.

Převodový poměř je na převodovce v loko 25,71 a na převodovce v tendru je 18,21.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 10 čer, 2007 3:52 pm

to karel - teda chlape klobouk dolů. na to že jsou ty reklamní Esa z papíru jsem příšel až po chvíli. jsou parádní. jestli máš na ně odkazy nebo šablony tak bych je uvítal. předělal bych si je na TT
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Štokr 556.0 (realizace)

Příspěvekod Jan Jirásek » pon 09 črc, 2007 2:46 am

vlastimil vašíček píše:to karel - teda chlape klobouk dolů. na to že jsou ty reklamní Esa z papíru jsem příšel až po chvíli. jsou parádní. jestli máš na ně odkazy nebo šablony tak bych je uvítal. předělal bych si je na TT

To je sice hezký ale kam se vytratila snaha a nadšení o stavbu štokra 556.0? Sehnal jsem si co se dalo, pojezd,skříň na pojezd,pojezd s pohonem tendru a skříň,DCC,SMD ap. a jak na to koukám, opět nic! Takže kdo chcete stavět tuhle krásnou mašinu v HO (jak jinak) a předávat si poznatky ze stavby příp. rady a postup, ozvěte se na email: modelclub@centrum.cz
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Re: Štokr 556.0 (realizace)

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 09 črc, 2007 7:33 am

Jan Jirásek píše:
vlastimil vašíček píše:to karel - teda chlape klobouk dolů. na to že jsou ty reklamní Esa z papíru jsem příšel až po chvíli. jsou parádní. jestli máš na ně odkazy nebo šablony tak bych je uvítal. předělal bych si je na TT

To je sice hezký ale kam se vytratila snaha a nadšení o stavbu štokra 556.0? Sehnal jsem si co se dalo, pojezd,skříň na pojezd,pojezd s pohonem tendru a skříň,DCC,SMD ap. a jak na to koukám, opět nic! Takže kdo chcete stavět tuhle krásnou mašinu v HO (jak jinak) a předávat si poznatky ze stavby příp. rady a postup, ozvěte se na email: modelclub@centrum.cz


No a co bude platné, že si budem dopisovat mimo fórum ?
Jestli máš nějaké poznatky tak proč je sem nenapíšeš ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Ocik » pon 09 črc, 2007 12:12 pm

Elán se nevytratil, alespoň né mě :!: V půlce prázdnin bude měření a focení atd..........když mi trochu půjde dělat s Auto Cadem, tak do měsíce bude budka a možná ještě něco víc (kouřové plechy velké a malé), nakonec do půl roku asi celý 556 z plechu ale ten není 100%jistý, protože mě to může přestat bavit :cry: . Proto si jej raději všichni dělejte z toho odlitku a na lept nečekejte. No uvídíme.............jsem celý nedočkavý, abych poznatky z 556 z fóra mohl použít i na Kremáka 534....
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Re: Štokr 556.0 (realizace)

Příspěvekod Jan Jirásek » pon 09 črc, 2007 7:02 pm

Zatím jsem ještě nezačal, dodělávám 3xBalm v HO pro svojí potřebu a dokončuji 751 315. Zatím nemám konkrétní představu kde začít s tou 556.0 proto jsem to sem napsal. Nejdřív začnu s instalací DCC a udělám si tišťák pro veškerou elektriku no a pak se uvidí co dál.

Fotodokumentaci dám na web.
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Ocik » pon 09 črc, 2007 8:08 pm

Bylo by bezva, kdyby někdo začal dělat pojezdy přímo na mašiny ČSD/ČD..... A někdo zase kastle a tak............. :roll: Začne se samozřejmě broušením no........... budka z leptu, ochozy pryč a nahradit destičkama, vše odbrousit a dát odlévané doplnky............nebo: Někdo vyrobí good pojezd na mašinu i pro ostatní, přidáme budku z leptu a kotel:
( je to jen roura s proužkama a výmyvkama - z leptu obdélník, srolovat......doplnit díly a odlévané výmyvky, dosadit destičky na ochoz a poprosit odlitkáře o odlití dýmničních dveří................a je to). Snadno se řekne ale hůř udělá :( :cry: :oops:
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 10 črc, 2007 9:30 am

Ocik píše:Bylo by bezva, kdyby někdo začal dělat pojezdy přímo na mašiny ČSD/ČD..... A někdo zase kastle a tak............. :roll: Začne se samozřejmě broušením no........... budka z leptu, ochozy pryč a nahradit destičkama, vše odbrousit a dát odlévané doplnky............nebo: Někdo vyrobí good pojezd na mašinu i pro ostatní, přidáme budku z leptu a kotel:
( je to jen roura s proužkama a výmyvkama - z leptu obdélník, srolovat......doplnit díly a odlévané výmyvky, dosadit destičky na ochoz a poprosit odlitkáře o odlití dýmničních dveří................a je to). Snadno se řekne ale hůř udělá :( :cry: :oops:


Ocíku neplač, pracujeme na kolech RP25 a hlevně se teď musím s někým domluvit kdo udělá ten správný běhoun. Co se týče rámu bereme ROCO BR 50. Pokud vládneš CADem tak bych Tě rád poprosil abys nejdříve začal rozvody. Co se týče tendru, tak zatím nemám zprávy. Vice by měl asi napsat Michal.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Ocik » úte 10 črc, 2007 11:01 am

Mno Cadem nevládnu bohužel.......... ale když jen hodím všechny míry na papír a do PC, možná něco málo (jsou to jen dlouhé obdélníky s lemováním ne?) :? . To budou rozvody z leptu? (ptám se, protože se mi to zdá měké).

Jinak kouřové plechy budou určitě. Ohledně kotle: před časem se zde psalo, že z leptu to nebude kulaté nýbrž šišaté... Pomohlo by, kdyby se ten plech přidělal na trubku vhodného průměru?
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Jan Jirásek » úte 10 črc, 2007 12:26 pm

Zdenek Valter píše:
Ocik píše:Bylo by bezva, kdyby někdo začal dělat pojezdy přímo na mašiny ČSD/ČD..... A někdo zase kastle a tak............. :roll: Začne se samozřejmě broušením no........... budka z leptu, ochozy pryč a nahradit destičkama, vše odbrousit a dát odlévané doplnky............nebo: Někdo vyrobí good pojezd na mašinu i pro ostatní, přidáme budku z leptu a kotel:
( je to jen roura s proužkama a výmyvkama - z leptu obdélník, srolovat......doplnit díly a odlévané výmyvky, dosadit destičky na ochoz a poprosit odlitkáře o odlití dýmničních dveří................a je to). Snadno se řekne ale hůř udělá :( :cry: :oops:


Ocíku neplač, pracujeme na kolech RP25 a hlevně se teď musím s někým domluvit kdo udělá ten správný běhoun. Co se týče rámu bereme ROCO BR 50. Pokud vládneš CADem tak bych Tě rád poprosil abys nejdříve začal rozvody. Co se týče tendru, tak zatím nemám zprávy. Vice by měl asi napsat Michal.


Nedávno jsem volal do firmy Roco do Rakouska a ten pojezd BR50 který je pro naší 556.0 potřebný, může dodat jako náhradní díl ale cenu nechtěl nikdo říci což je divný. Klidně bych ty pojezdy koupil, zkusím tam zavolat znovu..
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 10 črc, 2007 7:27 pm

Ocik píše:Mno Cadem nevládnu bohužel.......... ale když jen hodím všechny míry na papír a do PC, možná něco málo (jsou to jen dlouhé obdélníky s lemováním ne?) :? . To budou rozvody z leptu? (ptám se, protože se mi to zdá měké).


Škoda, zkus to já sice nevládnu časem ale podklady bych Ti sehnal nebo půjčil. Jak to budeš dávat do PC ?

Ocik píše:Jinak kouřové plechy budou určitě. Ohledně kotle: před časem se zde psalo, že z leptu to nebude kulaté nýbrž šišaté... Pomohlo by, kdyby se ten plech přidělal na trubku vhodného průměru?


Myslím si, že to není tak tragické, jde to i s tou trubkou. Leptaný plech je dost tenký. takže pokud se nezláme jde s nim v pohodě ohýbat a pracovat.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Ocik » stř 11 črc, 2007 3:56 pm

V Cadu jen udělám díly potřebných rozměrů a tvaru ( skutečnost : 87), jen by tu možná byl problém s přiděláním na modelová kola - ano Zdeňku, pokud se chystáte vyrábět kola, tak jestli bych mohl poprosit o rozměry použitých čepů a tak. Neslibuji ovšem, že mi to půjde, takže to může zkusit radši i víc lidí.
Jestli dobře chápu, tak vystouplé plochy se pro osvit dělají vybarvené, že.
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 11 črc, 2007 6:16 pm

Ocik píše:V Cadu jen udělám díly potřebných rozměrů a tvaru ( skutečnost : 87), jen by tu možná byl problém s přiděláním na modelová kola - ano Zdeňku, pokud se chystáte vyrábět kola, tak jestli bych mohl poprosit o rozměry použitých čepů a tak. Neslibuji ovšem, že mi to půjde, takže to může zkusit radši i víc lidí.
Jestli dobře chápu, tak vystouplé plochy se pro osvit dělají vybarvené, že.
Panove pokud se dohodneme, ze stokra udelame z leptu, tak to neni problem. Veskere doplnky na pripravovanou Faccs mam z plechu, takze potrebuji jen dobre podklady a necham to nakreslit a vyleptat. Zkusim dat rec se Zitnym, ktery chysta Albartose a tudiz ma hotovou kabinu, kotel a dalsi veci. Proc delat neco, co uz je vymyslene :lol: Co se tyce dodavky dilu od ROCO, tak to take neni problem. Jen nemam reseni na predelani tendru BR50 na petinapravovy. To bude nejvetsi orisek.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků