Pojezd pro M152 vTT

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Hanis85 » ned 01 čer, 2008 9:13 pm

Tady je odkaz na video z jízdy http://www.youtube.com/user/ttvlaky jinak na Bartka přikládám telefon 607613520. Pojezd stojí 850 kč. Můžete si ho domluvit.
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod TT-maniac » pon 02 čer, 2008 9:17 am

Jo k tomu pojedu od P. Bártka jsem u mě na webu udělal recenzi - je to moje první recenze nevím jestli je dobrá ale jsou tam aspoň fotky :D http://www.tt-vlaky.xf.cz/pojezd810.html
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod xxvojtikxx » pon 02 čer, 2008 12:59 pm

TT-maniac: mě to pomohlo, příští pojezd na šukafon bude od p. Bártka :idea: (když nepočítám ten od p. Pletichy, kterej padne na stavbu Regionovy)

Právě ty fotky jsou super, tím si člověk udělá stejně nejlepší obrázek!
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod TT-maniac » úte 03 čer, 2008 12:36 pm

xxvojtikxx píše:TT-maniac: mě to pomohlo, příští pojezd na šukafon bude od p. Bártka :idea: (když nepočítám ten od p. Pletichy, kterej padne na stavbu Regionovy)

Právě ty fotky jsou super, tím si člověk udělá stejně nejlepší obrázek!
Tak to jsem rád :D tu moji recenzi jsem udělal po tom co jsem viděl u vás na webu tu vaši tak jsem si řekl ,že to udělám i já ať je z čeho vybírat :) .
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod MirekTT » ned 17 led, 2010 4:20 pm

Nejse sice o pojezd, jen použiju tenhle nadpis pro vložení odkazu na jednoho řízka z Modelfóra http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=59&t=38903 , nefunkční, ale dobré
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod michalkomarek » pát 26 úno, 2010 1:45 pm

Dobrý den kolegové.
Použiju toto vlákno o pojezdech pro můj dotaz.
Řeším vlastní pojezd na M131 ve velikosti TT.Model chci i ozvučit a tak hodlám repráček umístnit do podvozku.Z toho mi ale vyplývá že by byla hnaná jen jedna náprava!!Myslíte že to stačí??Máte někdo zkušenost s takovým pojezdem???Hurvínek bude jezdit sám bez přípojného vozu.
Stoupání hodlám dělat max 3cm na 1 metr.
Předem díky za Vaše postřehy!!
michalkomarek
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 20 led, 2008 9:40 pm
Bydliště: zlín

Pojezd v 810 Rubikon se zvukem

Příspěvekod Zdeněk » pát 26 úno, 2010 2:40 pm

Tohle mi poslal zákazník. Do našeho modelu který si zdigitalizoval si namontoval zvuk.
http://www.youtube.com/watch?v=ATmCZFH_ONI
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Zdeněk » sob 27 úno, 2010 8:43 am

michalkomarek píše:Dobrý den kolegové.
Použiju toto vlákno o pojezdech pro můj dotaz.
Řeším vlastní pojezd na M131 ve velikosti TT.Model chci i ozvučit a tak hodlám repráček umístnit do podvozku.Z toho mi ale vyplývá že by byla hnaná jen jedna náprava!!Myslíte že to stačí??Máte někdo zkušenost s takovým pojezdem???Hurvínek bude jezdit sám bez přípojného vozu.
Stoupání hodlám dělat max 3cm na 1 metr.
Předem díky za Vaše postřehy!!


No myslím si, že to stačit nebude, potřebuje to pohon na obě nápravy. Když se mi jednou uvolnil pastorek na nápravě a otáčel se volně na ose, druhé dvojkolí motorák nebylo schopno solidně rozjed.
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tom » sob 27 úno, 2010 10:40 am

Souhlasím, pokud má být model funkční, tak je nutno hnát obě nápravy, a i tak může být někdy problém přes výhybky (zvl. jsou-li obě nápravy "na pevno")! Já když zkoušel u "motoráku" hnát jen jednu nápravu, tak i samotný pojezd (bez kastle) měl problémy s rozjezdem.
Tom
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 26 říj, 2008 8:51 am

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 27 úno, 2010 11:17 am

Dovolím si oponovat. Pro pohon dvounápravového vozu je sice významně lepší má-li hnané nápravy obě, ale principiálně stačí i jedna. podstatné je také jak je hnací náprava zatížena. Bude-li mít model dostatečnou hmotnost správně rozloženou, bude jezdit také dobře.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Pojezd v 810 Rubikon se zvukem

Příspěvekod JBr » sob 27 úno, 2010 11:25 am

Zdeněk píše:Tohle mi poslal zákazník. Do našeho modelu který si zdigitalizoval si namontoval zvuk.
http://www.youtube.com/watch?v=ATmCZFH_ONI


Nerozepsal se ten zakaznik o tom ozvuceni vic? Ve vasich 810 moc volneho mista kam by sel dat reproduktor neni a zvuky na 810 jsem taky jeste nikde nepotkal.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Pojezd v 810 Rubikon se zvukem

Příspěvekod Zdeněk » sob 27 úno, 2010 3:01 pm

JBr píše:
Zdeněk píše:Tohle mi poslal zákazník. Do našeho modelu který si zdigitalizoval si namontoval zvuk.
http://www.youtube.com/watch?v=ATmCZFH_ONI


Nerozepsal se ten zakaznik o tom ozvuceni vic? Ve vasich 810 moc volneho mista kam by sel dat reproduktor neni a zvuky na 810 jsem taky jeste nikde nepotkal.

Na můj dotaz mi napsal jen to,:zvuk je použit od firmy Uhlenbrock a dekodery používám zásadně firmy Zimo. Pokusím se sehnat od něho více info a dám je tady.
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

M152/810

Příspěvekod Libosh » čtv 25 dub, 2013 5:07 pm

Ahoj přítelé, chci se zeptat,jak je to teď s dostupností a kvalitou pojezdů na M152 / 810? Určitě se nějaké věci od napsání článků na moje.tt změnily, dokonce jsem se někde dočetl, že nějaký výrobce ukončil dočasně výrobu, nevím co je na tom pravdy. Zvažoval jsem i koupi hotoveho modelu od rubikonu, ale zrovna chválu jsem si na ně nevyčetl. Díky


zapomněl jsem napsat, jedná se o TT
Naposledy upravil Libosh dne čtv 25 dub, 2013 7:10 pm, celkově upraveno 1
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: M152/810

Příspěvekod Myšpulín » čtv 25 dub, 2013 6:39 pm

Nevšiml jsem si měřítka, na TT dělá pojezd PMT, má ho v katalogu č. 6. Kvalitu nevím, neb TT je pro mne malé.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Pojezd pro M152 vTT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 26 dub, 2013 11:22 am

pojezd PMT řve to dost tak šel celý model z domu
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků