Odlitky

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Odlitky

Příspěvekod xenon86 » sob 07 lis, 2009 1:29 pm

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně odlitků od pana Číže. Jsem úplný začátečník a tak se zeptám asi blbě... Když si koupím odlitek třeba Plecháče, tak je to jen karosérie a masky podvozku si mu sím sehnat jinde nebo je to komplet ?

A pak ještě jeden dotaz. Když bych si toho Plecháče přivezl, tak stálo by za to udělat si doma odlitek z odlitku ? Jde mi o to, abych nemusel do Prahy pro každý kus. Když to řeknu dosti somrácky, tak ta cesta taky není zrovna levná :oops:
Uživatelský avatar
xenon86
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 07 lis, 2009 11:29 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod DavidH0 » sob 07 lis, 2009 3:09 pm

Masky podvozkov su skoro vzdy pribalene k odliatku karoserie..

ano, dal by sa vyrobit aj doma ale je to technicky a financne narocne :!: ...
DavidH0
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 05 dub, 2009 5:51 pm
Bydliště: Košice

Příspěvekod Patrik Novák » sob 07 lis, 2009 4:25 pm

no fuj takhle kopírovat , ale dělá se to , pokud to budeš mít jen pro sebe tak nejdřív si spočítej jestli se ti to vůbec vyplatí , potřebuješ "hmotu" na formu a na odlévání ,
pokud to chceš prodávat , to bych nedoporučoval
odlitkyod něj jsou lepší ty šedé (epoxidové) než ty nazelenalé , namodralé .....(polyuretan , hůř se to brousí )

co se domluvit s nějakým kolegou z okolí ?
Číž posílá i poštou ( ale co jsem si v asi ve středu po burze objednal po telefonu , počítal jsem že to do týdne budu mít , neměl , burza byla dřív než mi to poslal , takže jsem si to tam koupil )
Patrik Novák
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod vlackytt » sob 07 lis, 2009 7:26 pm

Ahoj, pokud se chystáš na stavbu lokomotiv, tak tam je v prvé řadě zapotřebí nářadí, do začátku úplně jednoduchý, modelářské pilníky (sada 70kč lze zakoupit v kterém koliv obchodu pro modeláře), modelářskou mini vrtačku (200kč), vrtáčky (0,3-1 sada 90-200kč), brusné kotoučky nebo smirkový papír (hrubost 180, 500,1000), žiletková pilka (docela dobrý pomocník), to jest jen na opracování odlitků

Na lakování do začátku stačí klasická fixírka od Revella se vzduchem z globusu (cca 900kč) tam mají i barvičky a ředidlo Revell.

To jen tak do začátku, klidně se ptej od toho je tu toto fórum. :wink:
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod xenon86 » sob 07 lis, 2009 11:50 pm

Patrik Novák píše:no fuj takhle kopírovat , ale dělá se to , pokud to budeš mít jen pro sebe tak nejdřív si spočítej jestli se ti to vůbec vyplatí , potřebuješ "hmotu" na formu a na odlévání ,
pokud to chceš prodávat , to bych nedoporučoval
odlitkyod něj jsou lepší ty šedé (epoxidové) než ty nazelenalé , namodralé .....(polyuretan , hůř se to brousí )

co se domluvit s nějakým kolegou z okolí ?
Číž posílá i poštou ( ale co jsem si v asi ve středu po burze objednal po telefonu , počítal jsem že to do týdne budu mít , neměl , burza byla dřív než mi to poslal , takže jsem si to tam koupil )



Ty odlitky sme chtěl jen pro domácí účely.. že bych je prodával, tak to fakt ne. Teď musím sehnat nějakou brigádu a pak hurá na burzu... znám ty odlitky zatím jen z fotek a chtěl bych se podívat, co všechno se dá sehnat :) Pak bych klidně odlitky objednával i po telefonu, i když sem někde četl, že je nejlepší si na tu burzu dojít a vše si osobně vybrat.
Uživatelský avatar
xenon86
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 07 lis, 2009 11:29 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod xenon86 » sob 07 lis, 2009 11:51 pm

vlackytt píše:To jen tak do začátku, klidně se ptej od toho je tu toto fórum. :wink:


Ani nevíš, kolik dotazů ještě mám :-D tam moc mě ty mašinky vzaly :-D
Uživatelský avatar
xenon86
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 07 lis, 2009 11:29 am
Bydliště: Plzeň

Re: Odlitky

Příspěvekod lubomírz » pon 24 srp, 2015 1:13 pm

Chlapy použiju tohle téma ať nezakládám nové vlákno. Potřebuji sehnat odlitek na M 273.0, (klidně i lept) na TT. Psal jsem už p.Navrátilovi (Hanis85),ale bohužel od té doby je to mrtvé, žádná komunikace. Do Prahy se jen tak nedostanu. Klidně jestli by byl někdo ochotný sehnat na burze, zaplatím poštovné atd.Díky.
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Odlitky

Příspěvekod martini » čtv 27 srp, 2015 8:45 am

Osobně tzv. pana Hanise rozhodně jako zdroj odlitků nedoporučuji, mám s ním velmi špatnou zkušenost. Objednal jsem si u něj M240, poslal mi i fotky jak tyto odlitky vypadají. Následně mi ale na dobírku zaslal odlitky M131.1!!! Když jsem mu je tedy poslal zpátky, s jeho souhlasem, tak si balík už nepřevzal. Dělal mrtvého brouka, vymlouval se že je na služební cestě atd. Následně pak mailem tvrdil, že on za to neručí, že tomu nerozumí, že není výrobce, pouhý prodejce, že mu nikdo takovou reklamaci neuzná. Takže mi teď leží doma dva odlitky, které jsem vůbec nechtěl.
martini
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 01 říj, 2014 9:30 am

Re: Odlitky

Příspěvekod lubomírz » čtv 27 srp, 2015 7:38 pm

No mám u něj objednané pár odlitků, předem hlavně ten motorák a pak nějaké autíčka a už mě dochází nervy. Je fakt, že jsem pár diskuzí o něm četl tak nevím jestli mu napsat zrovna, že už nemám zájem.
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Odlitky

Příspěvekod A2C » čtv 27 srp, 2015 7:58 pm

Možno budem sviňa, ale kašlať na neho, keď on nemá záujem, nereaguje, tak nech si to aj pošle, prevziať to nemusíš rovnako ako to urobil aj on v predošlom prípade, karma je sviňa :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Odlitky

Příspěvekod lubomírz » čtv 27 srp, 2015 8:56 pm

No je to škoda. Borec mohl vydělat. Doma jsem si už začal pomalu chystat pojezd tak uložím do věčných lovišt. Ono je to poslední dobou stěmi výrobci stejně bída. Picoloco nic moc s výrobou, p. Fiala z Liberce taky žádná sláva. Minule jsem sháněl pojezdy na M 152, no nakonec jsem sehnal od pana Bártka, které tedy musím uznat jezdí výborně. A co se týče kastlí tam je situace snad ještě horší. Sehnat něco na předválečné motoráky(čtyřnápravové), děs běs, tedy snad kromě lepty Cekul a jeho M 234.0.
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Odlitky

Příspěvekod joe1970 » pon 14 zář, 2015 9:37 pm

Zdravím.

K tomu motoráku M 273.0 - odlitek dělá p. Molata a je k sehnání na pražské burze. O víkendu jsem si u něj koupil spolu s M 274.013 i jeden odlitek M 273.0 za 200,-Kč . Mám už druhý (z prvního sochám M 251.202) a řekl bych, že ten letošní je kvalitou výš, než ten z loňska (prý byl ze starých zásob).
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Odlitky

Příspěvekod joe1970 » pon 14 zář, 2015 9:47 pm

Pokud člověk není vysloveně počítač nýtů, tak se dá těch prvorepublikových čtyřnápravových motoráků pár sehnat.

Molata dělá kromě zmíněných M 274.0 a M 273.0 ještě M 260 Stříbrný šíp a M 290 Slovenskou strelu. Navíc jde relativně malou úpravou vytvořit i M 251.2 (M 273.0 je z prvních sérií, takže délkově odpovídá). A jak bylo uvedeno Cekul dělá M 234.0 v leptu.

Když se připočte i kompletní sortiment prvorepublikových dvounápravových motoráků v leptu od Kubera, tak může motorizace Masarykových ČSD probíhat veskrze v širokém měřítku :D :lol: :x
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Odlitky

Příspěvekod juroH0 » pát 18 zář, 2015 11:42 am

Páni, nemáte niekto kontakt na pána Molatu? Na burze som od neho dostal zoznam odliatkov, niektoré by som chcel, no má u nich poznámku že ich nenosí na burzu,ale je možné si ich objednať. Tak by som to tak rád spravil. Totiž na dva burzy za sebou iste nepôjdem aby som to spravil osobne. Keď tak SZ, ďakujem :)
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Odlitky

Příspěvekod A2C » pon 21 zář, 2015 7:16 am

joe1970 píše:Molata dělá kromě zmíněných M 274.0 a M 273.0 ještě M 260 Stříbrný šíp a M 290 Slovenskou strelu.


A v akej kvalite sú spomínané odliatky? V poslednej dobe vidím len odpad ktorý by som nekúpil ani ako opitý :roll:
Ďakujem :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků