Odlitky 478.1 a 478.2 (velikost H0)

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Odlitky 478.1 a 478.2 (velikost H0)

Příspěvekod 1016 007-5 » pon 03 srp, 2009 7:44 pm

Dobry vecer!

Mate nikdo zkusenost s odlitky od pane Milan Tomek (http://modelyzeleznice.wz.cz)?

Jak jsou detailni?

Odlitky 478.1, 478.2 jsou velmi zajimavi pro me.

Dekuju vam mnohokrat!
1016 007-5
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 27 úno, 2008 8:42 am
Bydliště: Rakousko

Příspěvekod TTmili » pon 03 srp, 2009 8:42 pm

To jsou na internetu prodávaný odlitky pana Číže, takže stačí když si najdeš jakýkoli HO odlitek vyfocený na internetu kde bude stát že je od Číže a bude. Kvalita je u něj poměrně stálá, většinou nemívá křivotiny a chyby se daj celkem snadno napravovat, ale určitě bych doporučil si pro to dojet do Prahy na burzu a podívat se jak vypadá.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 04 srp, 2009 10:22 am

Obecný problém odlitků p. Číže je v hrubém povrchu odlitku - krupice (daň za "nečistý" mástr/předlohu a použitý separátor), když jsem si u něj na burze odlitky prohlížel, těch křivých nebo nedolitých jsem zas tak moc nenašel. Co je ale u bardotek od Číže naprostý hnůj, je vnitřek odlitku - hlavně pod střechou - tam se při odbrušování sakra zapotíš!

Radeji investuj do stavebnice z leptu (DK model, Hektor, nebo v i Kuber), popripade pockej az nekde tu bardotku udela pro podvozek ROCO brejlovce!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hloubkar » čtv 06 srp, 2009 5:30 am

Já teď koukám na Kubera, a má tam v eshopu nafocený postavený mašiny, i s nátěrem. Prodává to jako barvený lepty, jako třeba Eduard přístrojovky apod, nebo je už sestavený :?: ( :twisted: Perš a Zelená 150-tu si vzpomínám, jak jezdila a strašně se mi líbila)
Ale teda ty odlitky p.Číže maj dobrý ceny. :shock:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod vvitty » čtv 06 srp, 2009 6:39 am

sestaveny. a je lepe videt pred koupi
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hloubkar » čtv 06 srp, 2009 7:25 am

vvitty píše:sestaveny. a je lepe videt pred koupi

A kde bych je moh pred koupi videt? :oops:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod JBr » čtv 06 srp, 2009 7:42 am

Burza v Praze. A to prohlidnuti pred koupi je fakt nutne.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Hloubkar » čtv 06 srp, 2009 8:05 am

JBr píše:Burza v Praze. A to prohlidnuti pred koupi je fakt nutne.

Nebo možná, kdybych si nechal poslat detailní fotky ve velkým rozlišení konkrétně toho kusu, kterej bych zrovna chtěl koupit a jinej by mi nesměli poslat, kdyby se mi případně líbil. Třeba...
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 06 srp, 2009 8:31 am

Tak na to nespoléhej... Já kupoval Kuberův pošt. vagon dle detail fotek - a přišel křivej shit co měl o 1,5 mm vyosený podvozky a křivě nalepenou střechu. Poznat se to dalo pouze v případě kolmého nafocení - a to samozřejmě nikdo nedělal :roll:

Takže od Kubera pouze a jen osobně - pokud nechceš koupit stavebnici, ty vůbec špatné nejsou... Až na absenci obtisků a nutnost je sestavit :D

Nevím zda si to p. Kubíček staví sám - ale poměr "zmetků" (tedy toho co si jako náročnej maník pod pojmem zmetek představuju) je 70-80%! Vady - oblé střechy - nejsou oblé, ale "kaskádovité" jak byl lept ohýbán přes hranu. Tohle se dá napravit tmelením - bohužel asi moc práce pro Kubera... Křivé lícování podsestav - stěny/čela/střechy - opět asi v duchu hesla "on si to klient nějak přebere..." Nástřik - NĚKDY (opravdu spíš vyjímečně) podstřiky barvou pod šablony, křivé linky či fleky barvy. Tampon tisk - někdy nezřetelný. Ale v tomhle bodě bych byl naprosto spokojen a sem tam chybku odpustím... Bohužel nástřik a popisy naprosto degradují věci uvedené výše!!

A kde kuber věci možno vidět - burza, osobní domluva s ním, či někde kde maj modely z jeho výroby skladem (např. Pragomodel)...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hloubkar » čtv 06 srp, 2009 8:44 am

PRAGOMODEL plánuju navštívit, až budu příště v Praze. To bude někdy v říjnu a tak budu muset naspořit nějaké bankovky :twisted:
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Tomáš » čtv 06 srp, 2009 9:30 am

Zajímavé..řekněme,že mám u Kubera objednánu 735,bohužel nikdo jinej nedělá.Jsme domluveni na schůzce abych se prej mohl podívat co kupuju.(jsme oba z Brna)A to je to co si nedovedu dost dobře vysvětli.To on jako postaví těch maket víc kusů a já si vyberu tu co se mi líbí,nebo mi nabídne jeden kus a já mu řeknu co bych si představoval doladit,nebo mi ukáže jednu maketu a já řeknu děkuji nechci.Prostě když už to vyrobí tak to asi bude pravděpodobně chtít udat.Takže nevím jak to všichni myslíte,že to chce vidět
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod JBr » čtv 06 srp, 2009 9:37 am

Na burze miva od jedne masiny vic kusu - ruzne zbarveni nebo cislo. A bohuzel i ruzna kvalita. Vsak mrknete do vlakna o moji zkusenosti s jeho 753.7...
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Tomáš » čtv 06 srp, 2009 9:50 am

JBr píše:Na burze miva od jedne masiny vic kusu - ruzne zbarveni nebo cislo. A bohuzel i ruzna kvalita. Vsak mrknete do vlakna o moji zkusenosti s jeho 753.7...


No a jak to dopadlo,tedy jestli nám to můžeš říci.Já si říkal,že když jsme oba z Brna tak to snad dopadne ok,protože ty modely co má na webu,nevypadají tak zle v hodnotě 1200,-,nejsem náročnej ale to Cargo bul humus,kterej bych zmákl i já :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod JBr » čtv 06 srp, 2009 11:57 am

No, dopadlo to celkem dobre, na dalsi burze mel pan Kubicek pripravenou dalsi 753.7, ktera byla postavena o poznani kvalitneji, ale proste to jeste nebylo ono, navic v porovnani s odlitkem to tvarove neni zadny zazrak, takze jsem ve finale zvolil vymenu za 704 v barvach Viamontu, kterou jsem si tam prohlednul a vymeny nelituju, je udelana hodne dobre (mam pocit, ze to je nejaky starsi model z dob kdy zacinal, protoze jsem ji na stole na burze vidaval aspon rok, rok a pul minimalne).
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Hloubkar » čtv 06 srp, 2009 5:13 pm

A u těhle modelů, když je motorizujete a dáváte na pojezdy, tak berete pojezdy třeba od jejich výrobců? Když jsem koukal na Perše, tak mě jako podvozek hned napad Bastard od PIKA, ale koupit loko, kastli "vyhodit" a dát tam jinou mi příjde strašná škoda- :?
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron