Motorizace Brejlovce od ČS trainu

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod vvitty » čtv 24 dub, 2008 12:19 pm

Zdenku diky!

Koupim celou lokomotivu a zbytek vyhodim... jen motor, sasi podvozku s ramem a kola vyjdou na €70, coz je v podstate cena te BR204.
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 24 dub, 2008 12:29 pm

Zdá se, že Zdeněk byl rychlejší...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod 123ps » čtv 24 dub, 2008 5:29 pm

vvitty píše:Zdenku diky!

Koupim celou lokomotivu a zbytek vyhodim... jen motor, sasi podvozku s ramem a kola vyjdou na €70, coz je v podstate cena te BR204.


Já si také myslím, že pokud to budeš chtít poskládat, musí to vždy vyjít dráž, než celá loko. A ono asi nakonec stejně celou loko pro přestavbu použiješ, mimo kastle a masek podvozků. Takže asi není co řešit.
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 24 dub, 2008 6:32 pm

123ps píše:
vvitty píše:Zdenku diky!

Koupim celou lokomotivu a zbytek vyhodim... jen motor, sasi podvozku s ramem a kola vyjdou na €70, coz je v podstate cena te BR204.


Já si také myslím, že pokud to budeš chtít poskládat, musí to vždy vyjít dráž, než celá loko. A ono asi nakonec stejně celou loko pro přestavbu použiješ, mimo kastle a masek podvozků. Takže asi není co řešit.


Pro stavbu z dílů stačí jen podvozky a motor.
Nic jiného nemá smysl pokud mašina nesedí i s rámem.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod 123ps » čtv 24 dub, 2008 7:10 pm

Zdenek Valter píše:
123ps píše:
vvitty píše:Zdenku diky!

Koupim celou lokomotivu a zbytek vyhodim... jen motor, sasi podvozku s ramem a kola vyjdou na €70, coz je v podstate cena te BR204.


Já si také myslím, že pokud to budeš chtít poskládat, musí to vždy vyjít dráž, než celá loko. A ono asi nakonec stejně celou loko pro přestavbu použiješ, mimo kastle a masek podvozků. Takže asi není co řešit.


Pro stavbu z dílů stačí jen podvozky a motor.
Nic jiného nemá smysl pokud mašina nesedí i s rámem.


No já jsem přemýšlel o Karkuli z leptu. Tam bych teoreticky mohl využít i ten rám.
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod vvitty » pon 23 čer, 2008 8:29 pm

tak prvni verze pojezdu je hotova... na testovaci koleji se chova docela dobre, jeste je potreba doladit ulozeni sachty sprahla. Bohuzel pri vymerovani der pro ulozeni podvozku se stala chybka a roztec je kratsi o tri milimetry :cry: ale tak udelat novej ram je otazka hodinky, horsi je ze tady naprosto presne vychazely delky kardanu z tovarnich dilu (puvodni k brejlovci a originalni z Atlasky), takhle budu muset resit bud vyrobu novych, nebo jejich shaneni buhvikde :cry:
dalsi fotky tak budou zrejme az s novym ramem - na tomhle jsem si natrenoval vyrobni postup, a odhalil par slabych mist :)
jeste mozna provedu odfrezovani otvoru pro motor a jeho zapusteni cca o 1mm nize.
taky zvazuji dodatecne zvyseni hmotnosti lokomotivy pomoci mosazne pasoviny, pridelane do volenho mista na ramu.

http://picasaweb.google.com/vvitty306/BrejlovecH0

pojezdy a motor jsou z Atlasky, kastle od CSTrain a ram z mosazneho profilu z Ferony.
Jeste ze tam meli zrovna metrovy odrezek, nevim co bych delal s trimetrovym kusem standardni metraze, leda bych rozjel serivou vyrobu ramu :lol: I takhle mi jeste kus zbyva...
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod George V. » úte 24 čer, 2008 7:51 am

Nezjišťoval jste někdo, jestli by nebyly kompatibilní nápravy BR290 a BR110 od ROCO (samozřejně kromě průměrů kol)?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků