Pojezd na 169

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Pojezd na 169

Příspěvekod Marve » stř 13 kvě, 2009 7:45 pm

Zdravím všechny!
Zvládnul jsem zprovoznit již několik různých lokomotiv ČD, ale vždy to bylo tak, že jsem kastli z odlitku/leptu posadil na nějaký hotový pojezd.
Ale uvažuju o lokomotivě řady 169 a podle typovýho výkresu si vůbec nevím rady, na jaký pojezd ji dát.
Poradíte prosím někdo!
Marve
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13 kvě, 2009 7:39 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod TTmili » stř 13 kvě, 2009 8:05 pm

Pokud si dobře pamatuji tak má rozvor 2500mm což je naprosto nestandartní rozměr. Jediný co mě napadá je mrknout na nějaké lokomotivy z tý Euro Family nebo jak se to menuje (německý BR 145,146,185 a ty italský co měli mít poláci pokud mě paměť neklame) tam by možná mohlo něco být a něbo zkusit herkula. Vím že se občas používá na motorizaci "kyklopů" a ty měli taky nestandartní podvozky ale o tuším 2600mm ale s obouma přimhořenýma očima je to v toleranci (jenom když si vemu že V100 se používá na ČKD podvozky a taky to není 2400mm a nikomu to nevadí). To je to co mě napadlo možná někdo vymyslí něco lepšího.
Samozřejmě ještě existuje možnost pojezdu od p.Pletichy nebo Vilingera.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marve » stř 13 kvě, 2009 8:27 pm

TTmili píše:...
Samozřejmě ještě existuje možnost pojezdu od p.Pletichy nebo Vilingera.

JJ, s pojezdama od p. Pletichy mám taky zkušenost - mám na nich postavenou 714, Zamráču a několik Brejlounů. Nevýhoda je ve větší hlučnosti. U modelu diesláku to nevadí, ale na elektriku bych to nerad. Máte zkušenost s pojezdem od p. Vilingera - jestli není o něco tišší?
Marve
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13 kvě, 2009 7:39 pm
Bydliště: Praha

Re: Pojezd na 169

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 14 kvě, 2009 7:46 am

Marve píše:Zdravím všechny!
Zvládnul jsem zprovoznit již několik různých lokomotiv ČD, ale vždy to bylo tak, že jsem kastli z odlitku/leptu posadil na nějaký hotový pojezd.
Ale uvažuju o lokomotivě řady 169 a podle typovýho výkresu si vůbec nevím rady, na jaký pojezd ji dát.
Poradíte prosím někdo!


Pošli sem ten typák a hlavně v jakém měřítku bys to rád !!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Pojezd na 169

Příspěvekod Marve » čtv 14 kvě, 2009 9:27 am

Zdenek Valter píše:
Marve píše:Zdravím všechny!
Zvládnul jsem zprovoznit již několik různých lokomotiv ČD, ale vždy to bylo tak, že jsem kastli z odlitku/leptu posadil na nějaký hotový pojezd.
Ale uvažuju o lokomotivě řady 169 a podle typovýho výkresu si vůbec nevím rady, na jaký pojezd ji dát.
Poradíte prosím někdo!


Pošli sem ten typák a hlavně v jakém měřítku bys to rád !!


Bude to v H0.
[/img] http://www.atlaslokomotiv.net/katalog/169/vykres.jpg
Marve
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13 kvě, 2009 7:39 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod TTmili » čtv 14 kvě, 2009 2:10 pm

Já si myslím že by to zkutečně šlo posadit na toho "herkula" ale musel by se upravit rám na správnou vzdálenost.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Pojezd na 169

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 16 kvě, 2009 10:26 am

Marve píše:
Zdenek Valter píše:
Marve píše:Zdravím všechny!
Zvládnul jsem zprovoznit již několik různých lokomotiv ČD, ale vždy to bylo tak, že jsem kastli z odlitku/leptu posadil na nějaký hotový pojezd.
Ale uvažuju o lokomotivě řady 169 a podle typovýho výkresu si vůbec nevím rady, na jaký pojezd ji dát.
Poradíte prosím někdo!


Pošli sem ten typák a hlavně v jakém měřítku bys to rád !!


Bude to v H0.
Obrázek


Já bych ji tedy postavil na BR 295 která v reálu má právě rozvor 2500 mm.
Svého času se prodávaly i jako hobbyloko za cenu okolo 1000 Kč teď však nevím.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Reakce

Příspěvekod Howky » sob 30 kvě, 2009 10:09 am

Jestli se nepletu tak tento model mají u nás v Přerovském klubu
Město Přerov
Velikost H0
skype: Howkys
Uživatelský avatar
Howky
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 27 pro, 2008 10:35 am
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Marve » čtv 15 říj, 2009 10:29 am

Díky všem za názory a tipy. Nakonec to dopadlo trochu jinak - koupil jsem z druhé ruky mírně jetou 185 od Roca a její pojezd jsem trochu zkrátil - šlo to celkem snadno. Ale nepoužil jsem to na zprovoznění 169 - od toho jsem upustil - ale na 380. Nepojízdnou maketu jsem koupil u Krále železnic a pojezd dal do ní. Maketa je udělaná opravdu dobře, takže model je opravdu parádní. Jedinou vadou na kráse je chybějící osvětlení - s tím si budu muset teprve pohrát.
Marve
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13 kvě, 2009 7:39 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod rchlumecky » čtv 15 říj, 2009 11:24 am

Marve píše:Díky všem za názory a tipy. Nakonec to dopadlo trochu jinak - koupil jsem z druhé ruky mírně jetou 185 od Roca a její pojezd jsem trochu zkrátil - šlo to celkem snadno. Ale nepoužil jsem to na zprovoznění 169 - od toho jsem upustil - ale na 380. Nepojízdnou maketu jsem koupil u Krále železnic a pojezd dal do ní. Maketa je udělaná opravdu dobře, takže model je opravdu parádní. Jedinou vadou na kráse je chybějící osvětlení - s tím si budu muset teprve pohrát.


Dej někam foto - ať to vidíme - pojezd i maketu. Díky. R.
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Příspěvekod Marve » pát 16 říj, 2009 2:38 pm

rchlumecky píše:
Marve píše:Díky všem za názory a tipy. Nakonec to dopadlo trochu jinak - koupil jsem z druhé ruky mírně jetou 185 od Roca a její pojezd jsem trochu zkrátil - šlo to celkem snadno. Ale nepoužil jsem to na zprovoznění 169 - od toho jsem upustil - ale na 380. Nepojízdnou maketu jsem koupil u Krále železnic a pojezd dal do ní. Maketa je udělaná opravdu dobře, takže model je opravdu parádní. Jedinou vadou na kráse je chybějící osvětlení - s tím si budu muset teprve pohrát.


Dej někam foto - ať to vidíme - pojezd i maketu. Díky. R.


Ok, dám - momentálně to nemám nafocený a kolejiště mám u mamky, kam občas jezdím na víkendy. Tak když všechno dobře půjde, dostanu se tam příští víkend a všechno nafotím.
Marve
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13 kvě, 2009 7:39 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků