Sprahla

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 10 úno, 2007 6:21 pm

TomBart píše:To předrozpojení umí i ROCO universal.
.............................
Průser je ale v tom, že ten universal se přestal dělat :cry:


Hele a co spřáhla Maerklin ? Ty by měli přeci být tvarově shodná, či alespoň velmi podobná.
Viz Conrad katalog - Märklin-Kurzkupplung (7203) Artikel-Nr.: 211719 - 62
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod TomBart » pon 12 úno, 2007 6:35 am

Zdenek Valter píše:
TomBart píše:To předrozpojení umí i ROCO universal.
.............................
Průser je ale v tom, že ten universal se přestal dělat :cry:


Hele a co spřáhla Maerklin ? Ty by měli přeci být tvarově shodná, či alespoň velmi podobná.
Viz Conrad katalog - Märklin-Kurzkupplung (7203) Artikel-Nr.: 211719 - 62

V ruce jsem je neměl, ale je to prej tak, že marklinaci použivaj ty rokácký, protože jsou spolehlivější :o)
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 12 úno, 2007 9:46 am

TomBart píše:
Zdenek Valter píše:
TomBart píše:To předrozpojení umí i ROCO universal.
.............................
Průser je ale v tom, že ten universal se přestal dělat :cry:


Hele a co spřáhla Maerklin ? Ty by měli přeci být tvarově shodná, či alespoň velmi podobná.
Viz Conrad katalog - Märklin-Kurzkupplung (7203) Artikel-Nr.: 211719 - 62

V ruce jsem je neměl, ale je to prej tak, že marklinaci použivaj ty rokácký, protože jsou spolehlivější :o)


V nabiídce ale jsou, to jen kdyby ty ROCO došly :lol:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Pivrnec78 » pon 12 úno, 2007 6:19 pm

Zdenek Valter píše:
TomBart píše:
Zdenek Valter píše:
TomBart píše:To předrozpojení umí i ROCO universal.
.............................
Průser je ale v tom, že ten universal se přestal dělat :cry:


Hele a co spřáhla Maerklin ? Ty by měli přeci být tvarově shodná, či alespoň velmi podobná.
Viz Conrad katalog - Märklin-Kurzkupplung (7203) Artikel-Nr.: 211719 - 62

V ruce jsem je neměl, ale je to prej tak, že marklinaci použivaj ty rokácký, protože jsou spolehlivější :o)


V nabiídce ale jsou, to jen kdyby ty ROCO došly :lol:


Já používám spřáhla ROCO na krátko a jsem s nimi nad míru spokojený http://www.roco.cc/media/image/produkte ... 705782.jpg ... a dá se s nimi taky nejdřív rozpojit a pak vozy odsunout kam potřebuju a jen odejt opačným směrem
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Kadae + TT

Příspěvekod el_salamo » stř 16 pro, 2009 1:18 pm

Zdravím,

zase jedna špekulativní otázka, tentokrát ohledně spřáhel :) :

Velikost TT, probíhá přezbrojování na nová vozidla. Rád bych používal především KKK, případně jiný podobný mechanismus, který se v zatáčce "natáhne".

Moje "zkušenosti" jsou leda tak ze starých očkových spřáhel a snad 1cm širokou dírou mezi nárazníkama :).

Na kolejišti předpokládám (hl. v posunu) celkem často sunutí souprav a i změny sunutí-tažení-sunutí přes úvrať.

No, jestli se nepletu mám dvě hlavní možnosti: Kadae (ale nevím který typ přesně) nebo nové od Tilliga.

Co se týče případné nutnosti použít mechanické rozpojovače, předpokládám jejich skování do přechodových lávek kde to půjde a kde ne, tak zřejmě využiju folii nadzvedávanou hřebíkem nebo nějaké podobné zařízení.
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Kadae

Příspěvekod Radek » pon 04 led, 2010 2:22 pm

Začínám se spřáhly kadae.
Zkusil jsem spřáhly č. 16 přezbrojit br 80 alias csd 317. Problém je, že má spřáhlo ve spřáhlové skříni příliš velkou vůli a visí k zemi. I když je skříň ve právné výšce, tak druhý konec je o zhruba 1mm níže. :roll:
http://picasaweb.google.cz/RadovanStef/ ... 2278921218
Poradíte, prosím, kde by mohla být chyba? Špatná volba typu, šlendriánské sestavení, nebo něco uplně jiného?
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Kadae

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 04 led, 2010 3:01 pm

Radek píše:Začínám se spřáhly kadae.
Zkusil jsem spřáhly č. 16 přezbrojit br 80 alias csd 317. Problém je, že má spřáhlo ve spřáhlové skříni příliš velkou vůli a visí k zemi. I když je skříň ve právné výšce, tak druhý konec je o zhruba 1mm níže. :roll:
http://picasaweb.google.cz/RadovanStef/ ... 2278921218
Poradíte, prosím, kde by mohla být chyba? Špatná volba typu, šlendriánské sestavení, nebo něco uplně jiného?

Zkus porovnat rozměry úchytu do šachty u spřáhla s normou NEM.
Vypadá to jako by bylo tenčí než je otvor v šachtě.
Pokud chceš masivně používat Kadee spřáhla není od věci si pořídit justovací kleště právě od Kadee.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Radek » pon 04 led, 2010 4:57 pm

Teď si Zdeňku nejsem jistý, jestli myslím totéž co ty, trochu v tom názvosloví plavu :oops:
Č. 16 se neuchycuje do toho, co si myslím, že je šachta, protože má vlastní spřáhlovou skříň. Právě tam je ona nešťastná vůle. Viz zde: http://www.litomysky.cz/kadee/kad02.htm#16
Tak nevím, jestli kluci, kteří kadae používají, nemají nějaký fígl. Houmr br 80 taky přezbrojil, tak se třeby ozve.
Justovací kleště? Nerozumím řeči tvého kmene :oops: :lol:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Houmr » pon 04 led, 2010 5:27 pm

Justovací kleště, spíše přípravek pro doměření osazení spřáhla. Já do BR80 dal spřáhlo bez šachty, přímo na původní uchycení originál spřáhla, po menší úpravě. Jinak si myslí, že pokud máš vůly v šachtě, bude nutné ji vymezit, třeba vhodně silnou destičkou, aby ti spřáhlo nepadalo dolů, prostě vybrousit podložku buď pod spřáhlo, nebo nad. Dle naměřené výšky.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 04 led, 2010 5:33 pm

Radek píše:Teď si Zdeňku nejsem jistý, jestli myslím totéž co ty, trochu v tom názvosloví plavu :oops:
Č. 16 se neuchycuje do toho, co si myslím, že je šachta, protože má vlastní spřáhlovou skříň. Právě tam je ona nešťastná vůle. Viz zde: http://www.litomysky.cz/kadee/kad02.htm#16
Tak nevím, jestli kluci, kteří kadae používají, nemají nějaký fígl. Houmr br 80 taky přezbrojil, tak se třeby ozve.
Justovací kleště? Nerozumím řeči tvého kmene :oops: :lol:


Aha, já myslel, žes použil spřáhlo do šachty NEM.
To se omlouvám.

Nicméně Kadee má na nastavení toho trnu speciální kleště.
viz: http://www.litomysky.cz/kadee/kad91.htm

položka 237
Kleště pro úpravu tvaru rozpojovacího trnu spřáhel (vhodné pro rozchody 10.5 - 32 mm)/300 Kč/skladem ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Ferda » pon 04 led, 2010 5:42 pm

Začnu od zadu.

Justovací kleště slouží k najustování výšky rozpojovacího trnu nad temenem kolejnice.
Kadee dodává i originál fíbrové podložky pro vymezení případné vůle, ale lze je nahradit prakticky čímkoliv. Lze přibrousit i originál šachtici.

Mám pánové jiný dotaz. Jak vysoko usazujete kadee spřáhla? Doporučená výška 11,1 mm nad TK vychází přímo mezi nárazníky a dělá v obloucích problémy.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 04 led, 2010 5:57 pm

Ferda píše:Začnu od zadu.

Justovací kleště slouží k najustování výšky rozpojovacího trnu nad temenem kolejnice.
Kadee dodává i originál fíbrové podložky pro vymezení případné vůle, ale lze je nahradit prakticky čímkoliv. Lze přibrousit i originál šachtici.

Mám pánové jiný dotaz. Jak vysoko usazujete kadee spřáhla? Doporučená výška 11,1 mm nad TK vychází přímo mezi nárazníky a dělá v obloucích problémy.


Popiš jaké prosím !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Radek » pon 04 led, 2010 7:53 pm

Díky za ochotu, budu zkoušet dál :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Ferda » pon 04 led, 2010 9:37 pm

Zdenek Valter píše:Popiš jaké prosím !


Jestli máš na mysli ty podložky, tak jsou to docela obyčejné fíbrové podložky. Jediné neobyčejné na nich je, že mají sílu 0,25 a 0,38 mm.

p. Litomyský je dodává pod číslem
211 Plastové podložky pro nastavení správné výšky spřáhla, tloušťka 0.25 a 0.38 mm, po 20 kusech 45 Kč
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 04 led, 2010 11:30 pm

Ferda píše:
Zdenek Valter píše:Popiš jaké prosím !


Jestli máš na mysli ty podložky, tak jsou to docela obyčejné fíbrové podložky. Jediné neobyčejné na nich je, že mají sílu 0,25 a 0,38 mm.

p. Litomyský je dodává pod číslem
211 Plastové podložky pro nastavení správné výšky spřáhla, tloušťka 0.25 a 0.38 mm, po 20 kusech 45 Kč


Sorry já myslel popis těch problémů ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků